Poniedziałek, 23 maja 2022 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-12-02, 09:00 Agnieszka Marszał/Redakcja

MOPR we Włocławku wciąż protestuje. A podwyżki w tym roku nie będzie...

Tak w lipcu bieżącego roku protestowali pracownicy włocławskiego MOPR./fot. Agnieszka Marszał/archiwum
Tak w lipcu bieżącego roku protestowali pracownicy włocławskiego MOPR./fot. Agnieszka Marszał/archiwum
- Siadamy do rozmów, ale o podwyżkach w tym roku nie ma mowy - tak prezydent Włocławka Marek Wojtkowski komentuje protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
We wtorek po południu (30 listopada) pod ratuszem pojawiło się kilkadziesiąt osób, by po raz kolejny przypomnieć o obiecanych im w 2019 roku podwyżkach.

- Rozmawiamy z panią skarbnik, bo zdaję sobie sprawę, że wprowadzenie płacy minimalnej, no niestety zachwiało uposażeniami, które się spłaszczyły, uposażeniami tych pracowników, którzy pracują po kilka, kilkanaście lat. Rozumiem pracowników MOPR. Ja pamiętam, że podpisaliśmy porozumienie, natomiast podchodzę do tego kompleksowo. Podwyżki powinny dotyczyć wszystkich pracowników: i urzędu, i wszystkich jednostek, nie tylko MOPR-u. Siadamy do rozmów, i myślę że do końca roku uda nam się wypracować jeszcze jakieś rozwiązanie, bo w tym roku o podwyżkach nie ma mowy, ale na 2022 rok będziemy rzeczywiście planować regulację - zapowiada prezydent Marek Wojtkowski.

Pracownicy MOPR-u zapowiadają, że na wypłatę należnych im podwyżek czekają do końca grudnia. Po Nowym Roku zamierzają wejść w spór zbiorowy z pracodawcą.
Mówi Marek Wojtkowski

Wiadomości lokalne

2022-05-22, godz. 14:01 Studenckie święto po chrześcijańsku. Na scenie zagra Luxtorpeda! Juwenalia po chrześcijańsku organizuje bydgoska Bazylika. Od poniedziałku do niedzieli zaprasza na wieczorne spotkania, przede wszystkim ludzi młodych. » więcej 2022-05-22, godz. 12:03 Potrzebna jest odzież, chemia domowa i jedzenie. Pomoc dla uchodźców w Fordonie Nowy punkt dla uchodźców czynny będzie od poniedziałku w bydgoskim Fordonie. Otwiera go Fundacja „Kaktus” z pomocą Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej… » więcej 2022-05-22, godz. 10:00 Oferty, projekty i porady specjalistów - Targi Mieszkanie Dom i Ogród w Bydgoszczy Wystawcy, ale także eksperci, którzy odpowiedzą na pytania związane np. z budową domu czy aranżacją ogrodu. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym… » więcej 2022-05-22, godz. 06:00 Kulinarna podróż dookoła świata, czyli Festiwal Food Trucków w Brodnicy Restauracje na kółkach zatrzymały się przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy. Na Festiwalu Food Trucków serwowane są smaki z najróżniejszych stron świata:… » więcej 2022-05-21, godz. 20:46 Wierzą, że tańcem wybudzą kolejnych „śpiochów”. Dlatego tańczyli zumbę W Toruniu odbył się 8. Charytatywny Maraton Zumby dla podopiecznych Fundacji „Światło”. » więcej 2022-05-21, godz. 20:30 Pokazali na co ich stać. Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych W Toruniu odbyła się 11. Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. W kilkunastu konkurencjach rywalizowało kilkaset osób. Nie liczył się wiek, płeć i stopień… » więcej 2022-05-21, godz. 18:50 Podciąganie, wspinanie i przeciąganie - plenerowy tor przeszkód Przed Halą Widowiskowo-Sportową „Łuczniczka” w Bydgoszczy pojawił się tor przeszkód OCR. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 17:30 Teatralne święto w Toruniu - inauguracja Festiwalu „Kontakt” Spektakl „Pieśni bez słów” w wykonaniu aktorów ze Szwajcarii zainaugurował 26. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu. W programie pokazanych… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy w Bydgoszczy. Raj dla miłośników roślin Pamiętają o ogrodach... organizatorzy i uczestnicy dwudniowego Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego. Wydarzenie odbywa się w Bydgoszczy, przed halą widowiskowo-sportową… » więcej 2022-05-21, godz. 15:06 Bibliotekarze otrzymali nagrody! Sprawdzamy kogo wyróżniono? [lista] Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych… » więcej
1234567