Czwartek, 09 grudnia 2021 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2021-11-24, 14:35 Polska Agencja Prasowa

Śmierć na torach kolejowych. Dwa wypadki, nie żyją dwie osoby

Fot. Ilustracyjna/Pixabay.com
Fot. Ilustracyjna/Pixabay.com
Dwa tragiczne wypadki wydarzyły się w środę na linii kolejowej Nakło nad Notecią - Bydgoszcz. Najpierw jeden pociąg potrącił śmiertelnie kobietę, a później drugi skład - mężczyznę - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.
Przemysław Zieliński z zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych podał, że do pierwszego zdarzenia doszło na odcinku linii nr 18 Zielonczyn - Prądy. Pod kołami pociągu osobowego relacji Nakło nad Notecią - Bydgoszcz Główna. Bezpośrednio po wypadku ruch na trasie w kierunku Bydgoszczy został wstrzymany, a później wprowadzono ruch w obu kierunkach po drugim torze.

Pasażerów pociągu osobowego w dalszą drogę zabrał pociąg Intercity relacji Piła Główna - Hrubieszów Miasto. Pod ten pociąg na odcinku Bydgoszcz Czyżkówko - Bydgoszcz Główna, w miejscu niedozwolonym wtargnął mężczyzna i zginął na miejscu. Ruch na jednym torze jest wstrzymany.

Kom. Lidia Kowalska zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podała, że z wstępnych ustaleń wynika, że w Pawłówku zginęła około 50-letnia kobieta, która siedziała na torze. W Bydgoszczy zginął 46-letni mężczyzna, który wtargnął pod pociąg.

Na linach kolejowych w Polsce rocznie dochodzi do około 200 wypadków, których są ofiarami są osoby, które w miejscach niedozwolonych przechodzą przez tory.
Bydgoszcz
kolej, wypadki

Wiadomości lokalne

2021-12-08, godz. 21:00 Patrole piesze i wodne na Bugu, służba na posterunkach. Nasi żołnierze na granicy Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej już trzy miesiące wspierają Straż Graniczną na granicy z Białorusią. Kolejna grupa ochotników je ... » więcej 2021-12-08, godz. 19:48 Napadł na sklep, zażądał pieniędzy, groził bronią. Rozpoznajesz go? [zdjęcia] Toruńska policja szuka sprawcy, który groził przedmiotem przypominającym broń personelowi jednego ze sklepów przy ul. Matejki. Publikuje jego zdjęcia i prosi ... » więcej 2021-12-08, godz. 15:59 „Pomagał w każdej godzinie dnia i nocy". Pogrzeb druha OSP, który zginął w wypadku Tłumy uczestniczyły w środę w uroczystościach pogrzebowych druha OSP Czernikowo, który zginął w wypadku. Pracujący na co dzień w Urzędzie Gminy 62-latek spocz ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:03 Inauguracja programu „Niepodległa”. Oznaczono grób bohatera [zdjęcia, wideo] „Tabliczką Żołnierz Armii Krajowej” oznaczono grób Bernarda Kaczmarka spoczywającego na bydgoskich Bielawkach. » więcej 2021-12-08, godz. 13:02 Arriva też będzie nas wozić? Zwrot akcji w sprawie połączeń regionalnych Arriva wraca do gry o kujawsko-pomorskie przewozy kolejowe. Kilka dni temu urząd marszałkowski poinformował, że spółka złożyła swoją ofertę po czasie, więc um ... » więcej 2021-12-08, godz. 11:30 Podpisano umowę! Sępólno Krajeńskie będzie miało małą obwodnicę [zdjęcia] Będzie miała 1,5 km długości, ma wyprowadzić ruch z Sępólna Krajeńskiego. Mowa o tzw. małej obwodnicy miasta. » więcej 2021-12-08, godz. 08:15 Milion złotych dla wybranego zabytku. Czas na weryfikację zgłoszeń Jeden z zabytków na Kujawach i Pomorzu ma szansę na milion złotych dofinansowania. To dzięki konkursowi „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most. Właśnie zakończ ... » więcej 2021-12-08, godz. 07:16 Poszukiwane niezależne wydawnictwa z okresu PRL. „Solidarność” zbiera „bibułę” Zbiórkę wydawnictw niezależnych, które ukazywały się poza zasięgiem cenzury w latach 1980-1989, inicjuje Zarząd Regionu Toruńsko - Włocławskiego NSZZ „Solidar ... » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Klub radnych PiS wnioskuje o poszerzenie porządku najbliższej sesji rady miasta Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wstrzymać przyszłoroczne podwyżki cen biletów komunikacji publicznej w mieście. Mają też propozycje inwestycji, kt ... » więcej 2021-12-07, godz. 18:15 Pracownia konserwatorska Książnicy Kopernikańskiej coraz lepiej wyposażona Prawie 100 tysięcy złotych - tyle toruńska Książnica Kopernikańska otrzymała i wydała w tym roku na doposażenie pracowni konserwatorskiej. Dzięki temu znacząc ... » więcej
1234567