Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne wydawcy
2021-11-21, 08:25 Redakcja/facebook.com/Bydgoszcz998

Szybkość i precyzja strażaków ocaliły mieszkańców od tragedii w płomieniach

W akcji gaszenia nocnego pożaru przy ul. Kwiatowej w Bydgoszczy udział brało pięć zastępów straży pożarnej. Fot. A.Żywociński/Bydgoszcz998
W akcji gaszenia nocnego pożaru przy ul. Kwiatowej w Bydgoszczy udział brało pięć zastępów straży pożarnej. Fot. A.Żywociński/Bydgoszcz998
W nocy z 19 na 20 listopada br. w jednej z kamienic przy ul. Kwiatowej w Bydgoszczy doszło do poważnego pożaru jednego z mieszkań. Strażacy pojawili się na miejscu już dwie minuty po przyjęciu pierwszego zgłoszenia ok. godz. 1:40.
Wstępne informacje mówiły o silnym zadymieniu na klatce schodowej, jednak sytuacja zastana na miejscu pożaru okazała się bardzo poważna. Płomienie ogarnęły mieszkanie na parterze kamienicy, a klatka schodowa była znacznie zadymiona. W oknach na pierwszym i drugim piętrze, oraz na poddaszu mieszkalnym widać było uwięzionych lokatorów. W jednym z okien na pierwszym piętrze na parapecie siedziała już kobieta.

Wąski wjazd na podwórko przez budynek od ulicy uniemożliwił wykorzystanie mechanicznej. Dowódca akcji niezwłocznie poprosił o zadysponowanie na miejsce działań skokochronu. Kilku strażaków będących na miejscu jednocześnie walczyło z bardzo wysoką temperaturą, silnym zadymieniem oraz czasem, prowadząc ewakuację mieszkańców przez klatkę schodową, ewakuację po drabinie przystawnej oraz ograniczając rozprzestrzenianie się ognia. Szczęśliwie wyszkolenie strażaków i precyzja w ich działaniach pozwoliły na szybką likwidację zagrożenia. W trakcie działań na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne. Specjaliści odcięli media w budynku objętym płomieniami. W akcji udział brało pięć zastępów straży pożarnej. Działania zostały zakończone w sobotę 20 listopada o godzinie 4:30.

Z obiektu ewakuowano łącznie dwanaście osób, z których pięć trafiło pod opiekę ratowników z trzech zespołów ratownictwa medycznego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Obrażenia poszkodowanych osób szczęśliwie nie wymagały hospitalizacji.

Dla ewakuowanych osób podstawiono autobus MZK, w którym mogły się ogrzać. umożliwiający im ogrzanie się. Przedstawiciele ADM oraz Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewnili poszkodowanym bezpieczny nocleg i zabezpieczyli ich mienie.

Całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie na parterze, a klatka schodowa została znacznie zniszczona. Jak informuje portal „Bydgoszcz 998” obecnie nie są znane przyczyny zaprószenia ognia. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Wiadomości lokalne

2021-12-08, godz. 21:00 Patrole piesze i wodne na Bugu, służba na posterunkach. Nasi żołnierze na granicy Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej już trzy miesiące wspierają Straż Graniczną na granicy z Białorusią. Kolejna grupa ochotników je ... » więcej 2021-12-08, godz. 19:48 Napadł na sklep, zażądał pieniędzy, groził bronią. Rozpoznajesz go? [zdjęcia] Toruńska policja szuka sprawcy, który groził przedmiotem przypominającym broń personelowi jednego ze sklepów przy ul. Matejki. Publikuje jego zdjęcia i prosi ... » więcej 2021-12-08, godz. 15:59 „Pomagał w każdej godzinie dnia i nocy". Pogrzeb druha OSP, który zginął w wypadku Tłumy uczestniczyły w środę w uroczystościach pogrzebowych druha OSP Czernikowo, który zginął w wypadku. Pracujący na co dzień w Urzędzie Gminy 62-latek spocz ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:03 Inauguracja programu „Niepodległa”. Oznaczono grób bohatera [zdjęcia, wideo] „Tabliczką Żołnierz Armii Krajowej” oznaczono grób Bernarda Kaczmarka spoczywającego na bydgoskich Bielawkach. » więcej 2021-12-08, godz. 13:02 Arriva też będzie nas wozić? Zwrot akcji w sprawie połączeń regionalnych Arriva wraca do gry o kujawsko-pomorskie przewozy kolejowe. Kilka dni temu urząd marszałkowski poinformował, że spółka złożyła swoją ofertę po czasie, więc um ... » więcej 2021-12-08, godz. 11:30 Podpisano umowę! Sępólno Krajeńskie będzie miało małą obwodnicę [zdjęcia] Będzie miała 1,5 km długości, ma wyprowadzić ruch z Sępólna Krajeńskiego. Mowa o tzw. małej obwodnicy miasta. » więcej 2021-12-08, godz. 08:15 Milion złotych dla wybranego zabytku. Czas na weryfikację zgłoszeń Jeden z zabytków na Kujawach i Pomorzu ma szansę na milion złotych dofinansowania. To dzięki konkursowi „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most. Właśnie zakończ ... » więcej 2021-12-08, godz. 07:16 Poszukiwane niezależne wydawnictwa z okresu PRL. „Solidarność” zbiera „bibułę” Zbiórkę wydawnictw niezależnych, które ukazywały się poza zasięgiem cenzury w latach 1980-1989, inicjuje Zarząd Regionu Toruńsko - Włocławskiego NSZZ „Solidar ... » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Klub radnych PiS wnioskuje o poszerzenie porządku najbliższej sesji rady miasta Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wstrzymać przyszłoroczne podwyżki cen biletów komunikacji publicznej w mieście. Mają też propozycje inwestycji, kt ... » więcej 2021-12-07, godz. 18:15 Pracownia konserwatorska Książnicy Kopernikańskiej coraz lepiej wyposażona Prawie 100 tysięcy złotych - tyle toruńska Książnica Kopernikańska otrzymała i wydała w tym roku na doposażenie pracowni konserwatorskiej. Dzięki temu znacząc ... » więcej
1234567