Poniedziałek, 23 maja 2022 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Deweloper
2021-11-15, 17:30 Redakcja

Był ścigany listem gończym, a spokojnie pracował na targowisku na Wyżynach

Uzbierało się paragrafów mężczyźnie pracującemu w pawilonie na targowisku na bydgoskich Wyżynach.../fot. Policja
Uzbierało się paragrafów mężczyźnie pracującemu w pawilonie na targowisku na bydgoskich Wyżynach.../fot. Policja
Kartoteka mężczyzny zatrzymanego w Bydgoszczy jest obszerna. Przede wszystkim, miał odbyć karę 4 lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Tych lat będzie jednak na pewno więcej, bo oskarżony ma jeszcze więcej na sumieniu...
Cztery lata pozbawienia wolności ma do odbycia 39-latek z Bydgoszczy, którego poszukiwali bydgoscy policjanci na podstawie wydanego przez sąd listu gończego. Ustalenia kryminalnych z Fordonu pozwoliły dotrzeć do jego miejsca pracy na terenie targowiska. Funkcjonariusze z Fordonu i Białych Błot pojechali pod wskazany adres na bydgoskich Wyżynach. Chwilę później pojawił się tam również poszukiwany bydgoszczanin. Do pracy przyjechał osobowym oplem - mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy otwierał pawilon, w którym pracował. Podczas przeszukania pomieszczenia kryminalni ujawnili zabronione substancje w postaci 115 gramów MDMA. Następnie policjanci pojechali do mieszkania zatrzymanego. Znaleźli tam rower pochodzący z przestępstwa oraz kilka gramów amfetaminy i marihuany.

Zabezpieczone środki trafiły do policyjnego laboratorium, a 39-letni bydgoszczanin w pierwszej kolejności do bydgoskiej komendy, gdzie wstępne badanie narkotesterem wykazało, że kierował pod wpływem marihuany, a następnie do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. W konsekwencji jeszcze tego samego dnia mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, gdzie spędzi najbliższe 4 lata.

Mimo odbywania kary pozbawienia wolności 39-latek odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających, złamanie sądowego zakazu dotyczącego prowadzenia pojazdów, prowadzenie pojazdu pod wpływem środka zabronionego, a także paserstwo dotyczące kradzionego roweru o wartości 2 tysięcy złotych.


Tym razem bydgoszczaninowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości lokalne

2022-05-22, godz. 14:01 Studenckie święto po chrześcijańsku. Na scenie zagra Luxtorpeda! Juwenalia po chrześcijańsku organizuje bydgoska Bazylika. Od poniedziałku do niedzieli zaprasza na wieczorne spotkania, przede wszystkim ludzi młodych. » więcej 2022-05-22, godz. 12:03 Potrzebna jest odzież, chemia domowa i jedzenie. Pomoc dla uchodźców w Fordonie Nowy punkt dla uchodźców czynny będzie od poniedziałku w bydgoskim Fordonie. Otwiera go Fundacja „Kaktus” z pomocą Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej… » więcej 2022-05-22, godz. 10:00 Oferty, projekty i porady specjalistów - Targi Mieszkanie Dom i Ogród w Bydgoszczy Wystawcy, ale także eksperci, którzy odpowiedzą na pytania związane np. z budową domu czy aranżacją ogrodu. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym… » więcej 2022-05-22, godz. 06:00 Kulinarna podróż dookoła świata, czyli Festiwal Food Trucków w Brodnicy Restauracje na kółkach zatrzymały się przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy. Na Festiwalu Food Trucków serwowane są smaki z najróżniejszych stron świata:… » więcej 2022-05-21, godz. 20:46 Wierzą, że tańcem wybudzą kolejnych „śpiochów”. Dlatego tańczyli zumbę W Toruniu odbył się 8. Charytatywny Maraton Zumby dla podopiecznych Fundacji „Światło”. » więcej 2022-05-21, godz. 20:30 Pokazali na co ich stać. Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych W Toruniu odbyła się 11. Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. W kilkunastu konkurencjach rywalizowało kilkaset osób. Nie liczył się wiek, płeć i stopień… » więcej 2022-05-21, godz. 18:50 Podciąganie, wspinanie i przeciąganie - plenerowy tor przeszkód Przed Halą Widowiskowo-Sportową „Łuczniczka” w Bydgoszczy pojawił się tor przeszkód OCR. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 17:30 Teatralne święto w Toruniu - inauguracja Festiwalu „Kontakt” Spektakl „Pieśni bez słów” w wykonaniu aktorów ze Szwajcarii zainaugurował 26. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu. W programie pokazanych… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy w Bydgoszczy. Raj dla miłośników roślin Pamiętają o ogrodach... organizatorzy i uczestnicy dwudniowego Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego. Wydarzenie odbywa się w Bydgoszczy, przed halą widowiskowo-sportową… » więcej 2022-05-21, godz. 15:06 Bibliotekarze otrzymali nagrody! Sprawdzamy kogo wyróżniono? [lista] Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych… » więcej
1234567