Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-10-25, 08:38 Magdalena Gill

Kilka tysięcy ludzi wielbiło Boga śpiewem i tańcem. Z ojcem Szustakiem w Łuczniczce [wideo]

Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/fot. mg
Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/fot. mg
Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/fot. mg
Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/fot. mg
Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/fot. mg
Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/fot. mg
„Wybrani” – tak było zatytułowane Wielbienie w bydgoskiej hali Łuczniczka, zorganizowane przez ojca Adama Szustaka - dominikanina, który każdego dnia ma na YouTube setki tysięcy odsłon. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy osób.
- Po wielu miesiącach oczekiwania spotkamy się na wielbieniu w hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Chodźcie! Spotkajmy się i razem uwielbijmy Boga w Trójcy JEDYNEGO! - zachęcali organizatorzy. Podczas kilkugodzinnego spotkania rozważania dotyczące niedzielnej Ewangelii głosił nie tylko ojciec Adam Szustak OP, ale również drugi dominikanin – ojciec Tomasz Nowak OP.

- Jesteśmy wybrani, cudowni, niepowtarzalni i wyjątkowi, każdy z nas jest ukochany przez Boga. Wiemy to, a jednocześnie czujemy się jak Bartymeusz – jak ślepcy i żebracy, i siedzimy w depresji – zaczęli. Rozważania były przeplatane modlitwą i wielbieniem przy muzyce zespołu Owca.

Podobne Wielbienia ojciec Szustak organizował już w wielkich halach w innych miastach, ale to bydgoskie odbyło się po długiej przerwie, spowodowanej pandemią. Data wydarzenia była z tego powodu dwukrotnie przekładana, jednak tych, którzy kupili bilety to nie zniechęciło i w niedzielny wieczór tłumnie przybyli do Łuczniczki. Wśród kilku tysięcy zgromadzonych osób dominowali ludzie młodzi. W organizacji wydarzenia pomagali wolontariusze bydgoskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria".

Ojciec Adam Szustak od kilku lat prowadzi życie wędrownego kaznodziei, czyli podróżuje od miasta do miasta i w ten sposób głosi Ewangelię na całym świecie. To samo robi na niezwykle popularnym kanale „Langusta na palmie" na YouTube, gdzie każdego dnia słuchają go setki tysięcy ludzi na całym świecie. Ojciec Tomasz Nowak, który również brał udział w wydarzeniu w Bydgoszczy, ma także swój kanał na YouTube - zatytułowany jest „Strefa Wodza".
Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/wideo: mg
Wielbienie z ojcem Adamem Szustakiem w hali Łuczniczka/wideo: mg

Wiadomości lokalne

2021-12-08, godz. 21:00 Patrole piesze i wodne na Bugu, służba na posterunkach. Nasi żołnierze na granicy Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej już trzy miesiące wspierają Straż Graniczną na granicy z Białorusią. Kolejna grupa ochotników je ... » więcej 2021-12-08, godz. 19:48 Napadł na sklep, zażądał pieniędzy, groził bronią. Rozpoznajesz go? [zdjęcia] Toruńska policja szuka sprawcy, który groził przedmiotem przypominającym broń personelowi jednego ze sklepów przy ul. Matejki. Publikuje jego zdjęcia i prosi ... » więcej 2021-12-08, godz. 15:59 „Pomagał w każdej godzinie dnia i nocy". Pogrzeb druha OSP, który zginął w wypadku Tłumy uczestniczyły w środę w uroczystościach pogrzebowych druha OSP Czernikowo, który zginął w wypadku. Pracujący na co dzień w Urzędzie Gminy 62-latek spocz ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:03 Inauguracja programu „Niepodległa”. Oznaczono grób bohatera [zdjęcia, wideo] „Tabliczką Żołnierz Armii Krajowej” oznaczono grób Bernarda Kaczmarka spoczywającego na bydgoskich Bielawkach. » więcej 2021-12-08, godz. 13:02 Arriva też będzie nas wozić? Zwrot akcji w sprawie połączeń regionalnych Arriva wraca do gry o kujawsko-pomorskie przewozy kolejowe. Kilka dni temu urząd marszałkowski poinformował, że spółka złożyła swoją ofertę po czasie, więc um ... » więcej 2021-12-08, godz. 11:30 Podpisano umowę! Sępólno Krajeńskie będzie miało małą obwodnicę [zdjęcia] Będzie miała 1,5 km długości, ma wyprowadzić ruch z Sępólna Krajeńskiego. Mowa o tzw. małej obwodnicy miasta. » więcej 2021-12-08, godz. 08:15 Milion złotych dla wybranego zabytku. Czas na weryfikację zgłoszeń Jeden z zabytków na Kujawach i Pomorzu ma szansę na milion złotych dofinansowania. To dzięki konkursowi „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most. Właśnie zakończ ... » więcej 2021-12-08, godz. 07:16 Poszukiwane niezależne wydawnictwa z okresu PRL. „Solidarność” zbiera „bibułę” Zbiórkę wydawnictw niezależnych, które ukazywały się poza zasięgiem cenzury w latach 1980-1989, inicjuje Zarząd Regionu Toruńsko - Włocławskiego NSZZ „Solidar ... » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Klub radnych PiS wnioskuje o poszerzenie porządku najbliższej sesji rady miasta Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wstrzymać przyszłoroczne podwyżki cen biletów komunikacji publicznej w mieście. Mają też propozycje inwestycji, kt ... » więcej 2021-12-07, godz. 18:15 Pracownia konserwatorska Książnicy Kopernikańskiej coraz lepiej wyposażona Prawie 100 tysięcy złotych - tyle toruńska Książnica Kopernikańska otrzymała i wydała w tym roku na doposażenie pracowni konserwatorskiej. Dzięki temu znacząc ... » więcej
1234567