Środa, 19 stycznia 2022 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek oblodzenie i silny wiatr!
Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek oblodzenie i silny wiatr!
Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek oblodzenie i silny wiatr!
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Rycerska
2021-10-19, 14:36 Tatiana Adonis/Redakcja

Będzie drożej w bydgoskich autobusach i tramwajach oraz w strefie płatnego parkowania

Konferencja w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Konferencja w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Konferencja w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Konferencja w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Konferencja w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Konferencja w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
W nowym roku bydgoszczan czekają podwyżki. Wzrosnąć mają ceny biletów komunikacji miejskiej oraz opłaty za parkowanie w mieście.
Rządowe cięcia dla samorządów i inflacja uderzają w mieszkańców miast, także w bydgoszczan. Szybko drożejące paliwa i energia z państwowych firm oznaczają znacznie większe wydatki miasta na komunikację miejską, utrzymanie budynków, ulic przy jednoczesnym spadku dochodów. Wpłynie to na ceny komunikacji miejskiej i opłat za parkowanie. Ogranicza to także możliwości inwestycyjne - argumentował na konferencji prasowej Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.


- W przyszłym roku ponad 80 mln zł podatków bydgoszczan zostanie w rządzie na cele rządowe. Taka jest konsekwencja Polskiego Ładu i gdyby nie Polski Ład sytuacja nie tylko Bydgoszczy byłaby zupełnie inna. Nie musielibyśmy choćby proponować radnych takiej decyzji, o której dzisiaj mówimy. Na pewno byłoby nas stać na więcej inwestycji - argumentował Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Biorąc pod uwagę ceny biletów jednorazowych, dobowych i miesięcznych w Bydgoszczy mamy jedne z najniższych wśród miast Unii Metropolii Polskich.

- Analizując trzy rodzaje biletów, które występują we wszystkich miastach Bydgoszcz znajduje się na przedostatnim miejscu w tym rankingu. Taniej jest jedynie w Szczecinie - powiedział Rafał Grzegorzewski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Podobnie jest, jeśli chodzi o opłaty w strefie płatnego parkowania. Tutaj podwyżki mają zacząć obowiązywać od 1 lutego 2022 r. Cena za pierwszą godzinę parkowania w I strefie ma wzrosnąć z 3 zł do 3,80 zł, a w II strefie zamiast 1,5 zł kierowcy mają płacić 2,60 zł. Zwiększyć się ma także obszar samej strefy. Do strefy zostaną włączone m.in. obszary znajdujące się na Okolu, Wilczaku, Bielawach, Babiej Wsi i parking przy ul. Ustronie.

Droższe bilety na autobusy i tramwaje mają obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. Cena za bilet jednorazowy ma wzrosnąć z 3 zł do 3,80 zł, za bilet miesięczny trzeba będzie zapłacić 108 zł, a nie jak dotychczas 88 zł.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.
Będzie drożej w bydgoskich autobusach i tramwajach oraz w strefie płatnego parkowania

Wiadomości lokalne

2022-01-19, godz. 15:18 Silny wiatr, oblodzenie, możliwe burze śnieżne. Ostrzeżenia dla naszego regionu - Przed nami kolejny niż, nazywa się Ida. Przyniesie powrót zimy, nawet z burzami śnieżnymi, wiatrem do 100 kilometrów na godzinę - ostrzega synoptyk Instytut ... » więcej 2022-01-19, godz. 14:28 21-latkowi z Torunia, który atakował przechodniów z długim nożem grozi dożywocie Sąd w Toruniu w środę aresztował na trzy miesiące 21-letniego Lucę L., któremu zarzucono m.in. trzy zbrodnie, w tym usiłowanie dwóch zabójstw przy użyciu noża ... » więcej 2022-01-19, godz. 13:41 Więcej punktów do testowania w Toruniu. W środę otwarto kolejny W sześciu punktach Torunia można wykonać wymazy w kierunku koronawirusa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W środę ponownie został otwarty punkt przy Motoa ... » więcej 2022-01-19, godz. 13:14 W Internecie groził śmiercią prezydentowi Torunia. Usłyszał wyrok Na rok prac społecznych - toruński sąd skazał Piotra U., który w kwietniu groził śmiercią prezydentowi Michałowi Zaleskiemu, jego żonie i dyrektorce miejskiej ... » więcej 2022-01-19, godz. 12:47 Więcej kamer monitoringu we Włocławku. Tym razem na drogach Na drogach wyjazdowych z Włocławka pojawią się kamery. System kontroli pojazdów obejmie 10 punktów i będzie kosztował 365 tysięcy złotych. Monitoring ma popra ... » więcej 2022-01-19, godz. 11:46 Srogi mandat i zatrzymane prawo jazdy za szarżowanie w terenie zabudowanym Na trzy miesiące będzie musiała pożegnać się z kierowaniem autem mieszkanka powiatu radziejowskiego. Straciła prawo jazdy, po tym jak pędziła autem 110 km/h w ... » więcej 2022-01-19, godz. 08:35 „Tu na razie jest ściernisko...”, a ma być skatepark. I nie tylko Teren po dawnej nasycalni podkładów kolejowych w Solcu Kujawskim ma się stać centrum sportowo-rekreacyjnym dla mieszkańców. Na początek ma powstać skatepark. ... » więcej 2022-01-19, godz. 07:10 Poród na niby, ale nauka na poważnie. To możliwe w Centrum Symulacji Medycznej W Toruniu otwarto Centrum Symulacji Medycznej. Studenci pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy będą tam zdobywać praktyczne umiejętności potrze ... » więcej 2022-01-19, godz. 06:10 Uwaga OPP! Nabór kandydatów do komisji konkursowych Do 24 stycznia, czyli do najbliższego poniedziałku włącznie, organizacje pożytku publicznego (OPP) mogą zgłaszać swoich kandydatów do komisji konkursowych, kt ... » więcej 2022-01-18, godz. 20:20 Pieniądze dla organizacji pożytku publicznego. Warto skorzystać z konkursów! Prawie 4,6 mln zł to pula pieniędzy, z której mogą skorzystać organizacje pożytku publicznego w województwie kujawsko-pomorskim. » więcej
1234567