Piątek, 28 stycznia 2022 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamenty
2021-09-26, 18:45 Agata Raczek/Redakcja

Przez cały tydzień trwać będzie akcja „Metropolia za pół ceny". Warto się skusić! [lista firm]

Od poniedziałku (27 września) mieszkańcy Bydgoszczy i 18 okolicznych gmin będą mogli skorzystać z rozmaitych zniżek i rabatów./fot. Pixabay
Od poniedziałku (27 września) mieszkańcy Bydgoszczy i 18 okolicznych gmin będą mogli skorzystać z rozmaitych zniżek i rabatów./fot. Pixabay
Plakat akcji „Metropolia za pół ceny"
Plakat akcji „Metropolia za pół ceny"
Przed nami 5. edycja akcji „Metropolia za pół ceny". Dania, usługi i produkty zostaną przecenione o połowę. Gdzie i kiedy?
Od poniedziałku (27 września) mieszkańcy Bydgoszczy i 18 okolicznych gmin będą mogli skorzystać z rozmaitych zniżek i rabatów - zapowiada Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą UMB.

- W tym roku po raz kolejny - w zeszłym roku przetestowaliśmy to w czasie pandemii - zamiast weekendu - zaproponowaliśmy akcję w ciągu tygodnia. To się bardzo dobrze sprawdziło, przedsiębiorcy byli bardzo zadowoleni. Często specyfika ich działalności nie pozwalała na większą aktywność w weekendy.

Do udziału w akcji zgłosiło się ponad 150 firm. Najwięcej zniżek pojawi się Bydgoszczy, ale warto odwiedzić między innymi Koronowo, Solec Kujawski, Nakło nad Notecią, Osielsko i Białe Błota - dodaje Krupa:

- Nie ma co ukrywać, że większość partnerów akcji nadal pochodzi z Bydgoszczy, a nie z metropolii, natomiast formuła tego wydarzenia jest taka, że każdy mieszkaniec metropolii może skorzystać z oferty partnera akcji z dowolnej miejscowości i przy okazji poznawania okolicy wybrać się na zakupy, czy do restauracji, które proponują przeceny (...).

Akcja rozpocznie potrwa do niedzieli (3 października). Organizatorem promocji jest Miasto Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz.

Lista partnerów i usług oraz terminów ich udziału w akcji jest dostępna na stronie www.zapolceny.metropoliabydgoszcz.pl oraz na Facebooku „Metropolia za pół ceny".

Wiadomości lokalne

2022-01-28, godz. 13:58 Rolnicy pod siedzibą Spółdzielni ROTR z Rypina. Pytają o swoje pieniądze [wideo] Stracili 20 mln złotych ponad 3 lata temu. Czują się oszukani i przez mleczarnię, i przez rząd. Rolnicy, którym spółdzielnia ROTR z Rypina nie wypłaciła pieni ... » więcej 2022-01-28, godz. 12:00 Ludzie nagrywają drogowe wykroczenia, a policja namierza sprawców [wideo] Ponad tysiąc zgłoszeń od kierowców wpłynęło w ubiegłym roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy do skrzynki „Stop Agresji Drogowej'. W całym kraju by ... » więcej 2022-01-28, godz. 09:40 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stroi się przed niedzielnym finałem Zaglądamy do sztabów WOŚP w Grudziądzu i w Toruniu. Tradycyjnie odbędą się koncerty, pokazy medyczne, no i oczywiście - to już w całym kraju - zbiórki pod róż ... » więcej 2022-01-28, godz. 07:33 Wypadek na bydgoskim r. Ossolińskich. Kierowca nie żyje. Miał zakaz prowadzenia pojazdów [zdjęcia] Około godziny 4:40 na rondzie Ossolińskich przy wjeździe w ulicę Piotrowskiego samochód osobowy z impetem uderzył w barierki. Prawdopodobnie mazda jechała ul. ... » więcej 2022-01-27, godz. 23:20 Rok 2022 w naszym regionie pod znakiem inwestycji drogowych. Samorząd wojewódzki buduje i remontuje Blisko 500 mln zł zabezpieczył w tym roku samorząd województwa kujawsko-pomorskiego na modernizację sieci dróg w regionie. Pozwoli to na kontynuację prac na w ... » więcej 2022-01-27, godz. 20:47 Runęła część ściany kamienicy na bydgoskim Okolu. To pustostan do rozbiórki W czwartek wieczorem (27 stycznia) zawalił się fragment ściany kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Jasnej i Śląskiej. Na miejscu okazało się, że interwencja dotyc ... » więcej 2022-01-27, godz. 19:41 Urzędnik włocławskiego ratusza przyszedł pijany do pracy. Już tam nie pracuje Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał pracownik Urzędu Miasta we Włocławku, który kompletnie pijany przyszedł w środę (26 stycznia) do pracy. 49-latek ... » więcej 2022-01-27, godz. 17:00 Bydgoscy Żydzi - ofiary Holocaustu. Miasto uczciło ich pamięć [zdjęcia] W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Bydgoszczy uczczono pamięć jej żydowskich mieszkańców. Symboliczna uroczystość odbyła się w miejscu, w ... » więcej 2022-01-27, godz. 14:15 Większe dopłaty do wymiany starych pieców w Toruniu. Projekt przegłosowany na sesji Toruń zwiększa dotacje na likwidację tzw. kopciuchów oraz na podłączenie budynków do miejskiej sieci. Projekt uchwały w tej sprawie przyjęli radni. Główna kor ... » więcej 2022-01-27, godz. 13:05 Wojewoda i przedstawiciele KAS oraz ZUS o Polskim Ładzie Miliony Polaków zyskają, a nie stracą - tak o „Polskim Ładzie' mówili na wspólnej konferencji wojewoda kujawsko-pomorski, przedstawiciele ZUS oraz Krajowej Ad ... » więcej
1234567