Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
NCK
2021-09-11, 10:51 Redakcja/Tatiana Adonis/Bydgoszcz 998

Ogień w Starym Fordonie. Strażacy podejrzewają podpalenie [zdjęcia]

W sobotę w nocy płonął szachulcowy budynek w Starym Fordonie./fot. Bydgoszcz 998
W sobotę w nocy płonął szachulcowy budynek w Starym Fordonie./fot. Bydgoszcz 998
Trwa dogaszanie pożaru kamienicy w bydgoskim Starym Fordonie. Nikt nie ucierpiał. Z uwagi na rozmiar pożaru, strażacy podejrzewają podpalenie.
- Ogień w szachulcowym budynku przy ul. Fordońskiej pojawił się w sobotę, tuż przed 3 w nocy - relacjonuje Karol Smarz, oficer prasowy bydgoskich strażaków.

- Działania strażaków skupiały się na gaszeniu pożaru, ale i na przeszukiwaniu obiektu, żeby wykluczyć obecność ludzi. Na szczęście poszkodowanych nie ma, nikogo w budynku nie odnaleziono. Pożar był spory, objął poddasze i piętro obiektu.

Jak informują strażacy, z całego obiektu wydobywał się intensywnie dym, a drewniana klatka schodowa od podwórza stanęła w ogniu. Ze względu na znaczne uszkodzenia klatki schodowej nie było możliwości wejścia na wyższe kondygnacje. W dalszych działaniach wykorzystano więc podnośnik hydrauliczny z JRG 2, drabinę mechaniczną z JRG 3 oraz drabiny przystawne. Przy użyciu kamery termowizyjnej lokalizowano i jednocześnie likwidowano liczne zarzewia ognia. Ze względu na silne zadymienie nieunikniona była praca w aparatach ochrony układu oddechowego.

Na miejsce akcji skierowano najnowszy nabytek bydgoskich strażaków - specjalistyczny średni samochód ze sprzętem ochrony układu oddechowego na podwoziu Iveco Eurocargo. Na jego wyposażeniu znajdują się między innymi aparaty oddechowe nadciśnieniowe, butle na sprężone powietrze czy specjalne maski oddechowe. Nad ranem dokonano podmiany zmęczonych ratowników. Działania zakończono dopiero po godzinie 12. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było celowe podpalenie. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. W akcji udział brało 13 zastępów PSP i OSP - to informacja z portalu Bydgoszcz 998.
mówi kpt. Karol Smarz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2021-09-24, godz. 21:00 Kongres Nowej Prawicy: Nie możemy zamknąć kopalni, trzeba rozmawiać z Czechami - Uważamy, że ta jednoosobowa decyzja podjęta przez panią sędzinę jest niedobra - mówią członkowie toruńskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy. Chodzi o karę ... » więcej 2021-09-24, godz. 20:19 „Kryzys klimatyczny dotyczy wszystkich”. Strajk młodych w Toruniu „Najpierw natura potem matura', „Dinozaury też myślały, że mają czas' - m.in. z takimi hasłami na transparentach pojawili się przy pomniku Kopernika w Toruniu ... » więcej 2021-09-24, godz. 18:16 Pogrzeb żołnierzy wyklętych: zamknięte ulice, nie będzie można parkować Nowa, czasowa organizacja ruchu w obrębie bydgoskiej Bazyliki i cmentarza przy ul. Kcyńskiej, wprowadzona została od piątku do niedzieli (24-26 września) na c ... » więcej 2021-09-24, godz. 16:34 Program „Czyste powietrze" w regionie: 16 tys. umów na 250 mln zł 20 tys. wniosków na dotacje i pożyczki złożonych zostało w ciągu trzech lata funkcjonowania programu „Czyste powietrze' w naszym regionie. Dotychczas podpisan ... » więcej 2021-09-24, godz. 14:46 Maszyny „pożerają" betonowy wiadukt przy ul. Wojska Polskiego [wideo] Na Wojska Polskiego w Bydgoszczy powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Drogowcy przypuszczają, że już zimą w miejscu dzisiejszego ... » więcej 2021-09-24, godz. 09:27 Tysiące złotych ze „skarpety" seniorów w rękach oszustów! Czy to się skończy? Ponad 170 tys. zł stracili minionej doby mieszkańcy naszego regionu zwiedzeni przez oszustów. Sposoby są podobne: na policjanta, na wnuczka, ostatnio na praco ... » więcej 2021-09-24, godz. 08:20 Kongres Azjatycki w Toruniu - spotkanie dużych możliwości W Toruniu trwa VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Biorą w nim udział dyplomaci, naukowcy i przedsiębiorcy. Rozmawiają na tematy polityczne, społeczne, biz ... » więcej 2021-09-24, godz. 06:20 Album wysłany do powstańca i wzruszające podziękowania Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krąplewicach pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wzięli udział w kampanii społecznej „BohaterON - ... » więcej 2021-09-23, godz. 20:35 Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie Odnowione Młyny Rothera na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej, luksusowy apartamentowiec w dawnej pralni w Toruniu, a także cynkownia w Inowrocławiu zostały Arcydzie ... » więcej 2021-09-23, godz. 17:08 Negocjacje z bydgoskimi ratownikami medycznymi jeszcze bez przełomu Do poniedziałku odroczone zostały negocjacje płacowe kujawsko-pomorskich ratowników medycznych z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgos ... » więcej
1234567