Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
NCK
2021-08-24, 14:33 Sława Skibińska-Dmitruk/Redakcja

Siłami seniorów i młodzieży powstaje ogród. Będzie pamiątką ich współpracy

Ogród, który łączy pokolenia powstaje w bydgoskim Fordonie - dokładnie przy ulicy Porazińskiej 9. Fot. Nadesłana
Ogród, który łączy pokolenia powstaje w bydgoskim Fordonie - dokładnie przy ulicy Porazińskiej 9. Fot. Nadesłana
Ogród, który łączy pokolenia powstaje w bydgoskim Fordonie - dokładnie przy ulicy Porazińskiej 9.
Wspólnie budują go seniorzy i dzieci. Mogą poszaleć z pomysłami, ponieważ przestrzeń jest zupełnie niezagospodarowana. Jak zapowiadają - na miejscu niedługo pojawią się donice z roślinnością, miejsca do siedzenia, a nawet budki dla jeży.

Projekt jest pomysłem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak mówi rzeczniczka instytucji - Marta Frankowska - ma aktywizować, integrować i bawić.

– Ponieważ w swym założeniu ogród ma stanowić spoiwo między seniorami a młodzieżą w wieku od 7 do 14 lat, nosi nazwę Ogród Społeczny „Rośniemy razem”. Zakłada wspólne tworzenie przestrzeni, która dotychczas nie była przestrzenią zagospodarowaną i zadbaną i na kanwie tej przestrzeni młodzi mogą się uczyć od starszych, a starsi od młodszych. Starsi oferują młodszym swoją cierpliwość, doświadczenie, natomiast młodsi służą całą gamą pomysłów, innowacyjnych i wesołych – powiedziała Marta Frankowska.

Twórcy ogrodu mają prośbę do mieszkańców miasta - jeśli ktoś z ma gdzieś w piwnicy, garażu czy na strychu niepotrzebne materiały, na przykład deski - MOPS prosi o wsparcie akcji.

Projekt dofinansowano ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje - Fordon 2021”.
Siłami seniorów i młodzieży powstaje ogród (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-10-26, godz. 13:35 Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski M ... » więcej 2021-10-26, godz. 12:45 „Podróż ku niezależności” - projekt bydgoskiego Ośrodka im. Braille'a Przedstawiciele dwóch organizacji pozarządowych z Rumunii i Grecji, będą od nauczycieli ośrodka Braille'a w Bydgoszczy uczyć się kompetencji przydatnych w pra ... » więcej 2021-10-26, godz. 11:50 Straż Graniczna przejęła obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem 37 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem usłyszało zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i zostało przekazanych Straży Granicznej — poinformowała rzecz ... » więcej 2021-10-26, godz. 10:20 Zmiany w ruchu przy bydgoskich cmentarzach. Pierwsze już 29 października Na początku listopada odwiedzamy cmentarze. Drogowcy, przypominają, że, jak co roku, wokół nekropolii zmienią się zasady ruchu. Radzą, by najlepiej skorzystać ... » więcej 2021-10-26, godz. 09:14 Zarybianie z „Panem Karpiem". Dzieci z Włocławka wpuściły do Wisły szczupaki Dwa tysiące młodych szczupaków trafiło do Wisły w miejscowości Kucerz pod Włocławkiem. Część z nich wpuściły przedszkolaki, które wygrały ogólnopolski konkurs ... » więcej 2021-10-26, godz. 08:30 Złoty BohaterON-a dla nauczycielki z Nakła, brązowy dla nauczyciela z Golubia-Dobrzynia Osoby, firmy, instytucje i organizacje zostały w poniedziałek wyróżnione Nagrodą BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Nagrodę Specjalną odebrał dyrekto ... » więcej 2021-10-26, godz. 07:00 Po sesji Rady Miejskiej Inowrocławia: podwyżka podatku od nieruchomości Od nowego roku mieszkańcy Inowrocławia zapłacą wyższy podatek od nieruchomości. Tak zadecydowała Rada Miejska, przy sprzeciwie Zjednoczonej Prawicy. » więcej 2021-10-25, godz. 20:55 Potrzebne są dary! Rozpoczęła się akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Do Polaków ze Wschodu znów dotrze pomoc. Organizatorzy z Fundacji Polskich Wartości chcą przygotować dla nich 1500 paczek, po 10 kilogramów każda. Na początku ... » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Co dalej z przetargiem na organizację przewozów kolejowych w regionie? „Nie będzie w tym roku rozstrzygnięcia przetargu na organizację przewozów kolejowych w regionie na najbliższe 9 lat, ani nawet składania ofert w tym przetargu ... » więcej 2021-10-25, godz. 17:58 Na Placu Zwycięstwa w Toruniu otwarto nowy gmach Sądu Rejonowego 12 wydziałów, 40 sal rozpraw oraz pomieszczenia biurowe i administracyjne - budynek toruńskiego Sądu Rejonowego jest już czynny. Warunki pracy mają w nim być ... » więcej
1234567