Środa, 20 października 2021 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-07-29, 06:56 Jolanta Fischer/Redakcja

Mieszkania Plus w Nakle nad Notecią. Symboliczne wbicie łopat

190 nowych mieszkań ma powstać w ramach programu Mieszkanie Plus, przy ulicy Mroteckiej. Fot. Krystian Makowski
190 nowych mieszkań ma powstać w ramach programu Mieszkanie Plus, przy ulicy Mroteckiej. Fot. Krystian Makowski
190 nowych mieszkań ma powstać w ramach programu Mieszkanie Plus, przy ulicy Mroteckiej w Nakle.
Chodzi o cztery, pięciokondygnacyjne bloki. Symboliczne łopaty wbili samorządowcy i lokalni politycy.

- To pierwszy krok do spełnienia potrzeb mieszkańców - mówi burmistrz Sławomir Napierała.

– Wielu naszych mieszkańców, wiele rodzin mieszka w starej substancji mieszkaniowej. Często nie spełniającej wymogów współczesnego świata. To również powoduje odpływ mieszkańców. Mając na względzie zwłaszcza młode rodziny, które na starcie nie posiadają zdolności kredytowej, aby pozyskać własne lokum, sprostać tym wymaganiom i wyjść naprzeciwko tym oczekiwaniom, podjęliśmy taką decyzję. Zaczęliśmy od sprawdzenia potrzeb – dodał Sławomir Napierała.

– Program Mieszkanie Plus to część działań rządu, które mają na celu poprawę jakości życia Polaków - poinformował minister Łukasz Schreiber.

– My staramy się wychodzić naprzeciw i proponować rozwiązania, które mają ten problem, przynajmniej, zminimalizować. To są rzeczy, które zostały zaproponowane w Polskim Ładzie, jako mieszkanie bez wkładu własnego – powiedział Łukasz Schreiber.

Mieszkania mają powstać w ciągu dwóch lat.
Materiał Jolanty Fischer (Popołudnie z nami)
Nakło

Wiadomości lokalne

2021-10-20, godz. 12:56 Irakijczycy zatrzymani w Grudziądzu jechali do Niemiec. Ich kierowca deportowany Irakijczycy, na których natrafiła grudziądzka policja podczas rutynowej kontroli drogowej, przekroczyli granicę Polski nielegalnie. Ich kierowca - Białorusin ... » więcej 2021-10-20, godz. 08:20 Jaśniejsze ulice, a rachunki za prąd niższe. Włocławek wymienia wszystkie lampy We Włocławku rozpoczął się drugi etap wymiany starych sodowych lamp ulicznych na nowe oprawy ledowe. Do końca tego roku wymienione zostaną wszystkie należące ... » więcej 2021-10-20, godz. 06:15 Poseł Kwiatkowski podsumował swoją pracę parlamentarzysty Poseł Nowej Lewicy Robert Kwiatkowski podsumował 2 lata swojej pracy w Sejmie. Jak mówił, był najaktywniejszym posłem z okręgu, który zajmował się m.in. obron ... » więcej 2021-10-19, godz. 20:20 Nadchodzą ciężkie czasy dla samorządów? Konferencja Związku Miast Polskich O przyszłości samorządu i sposobu ich finansowania rozmawiano w Grudziądzu, gdzie odbyła się konferencja „Finanse jednostek samorządu terytorialnego - wyzwani ... » więcej 2021-10-19, godz. 19:15 Jak to jest nie mieć wzroku? Happening na toruńskiej Starówce „Widzieć, to więcej niż mieć wzrok. Rozumieć, to więcej niż widzieć ” - to hasło happeningu, jaki można było zobaczyć na toruńskiej Starówce. Zorganizowano go ... » więcej 2021-10-19, godz. 18:10 Komentarze po wystąpieniu premiera w Parlamencie Europejskim - W Parlamencie Europejskim ludzie zobaczyli, że PiS to nie Polska, a Polska to nie PiS - tak goszczący w Toruniu marszałek Senatu Tomasz Grodzki skomentował ... » więcej 2021-10-19, godz. 16:56 Samochód w ogniu. Pożar na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy Poważne utrudnienia w ruchu na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy wywołał pożar samochodu dostawczego na zjeździe z Wiaduktów Warszawskich (przy skrzyżowaniu z Kami ... » więcej 2021-10-19, godz. 16:10 Pomnik Tysiąclecia w rejestrze zabytków? Wnioskują i sprzeciwiają się likwidacji O objęcie ochroną i wpisanie do rejestru zabytków Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego w Bydgoszczy zwraca się Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Bunkier do ... » więcej 2021-10-19, godz. 14:36 Będzie drożej w bydgoskich autobusach i tramwajach oraz w strefie płatnego parkowania W nowym roku bydgoszczan czekają podwyżki. Wzrosnąć mają ceny biletów komunikacji miejskiej oraz opłaty za parkowanie w mieście. » więcej 2021-10-19, godz. 12:55 84-latka straciła 380 tys. zł. Zaczęło się od strony z reklamą sprzedaży akcji Policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa na kwotę 380 tys. zł. Sprawcy pod pretekstem inwestycji finansowych oszukali 84-letnią b ... » więcej
1234567