Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Harte Zeiten / Ciężkie Czasy
2021-07-21, 15:43 Agnieszka Marszał

Flisacy na wodę! Festiwal Wisły wraca do Włocławka!

Na przystani wodnej przy ul. Piwnej we Włocławku odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wyjątkowe wydarzenie. Fot. zrzut ekranu
Na przystani wodnej przy ul. Piwnej we Włocławku odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wyjątkowe wydarzenie. Fot. zrzut ekranu
13 sierpnia na przystani przy ul. Piwnej we Włocławku zameldują się flisacy z całej Polski, by uczestniczyć w wodnym festiwalu, który trwać będzie do 15 sierpnia. To największy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, które będzie można podziwiać przez kilka dni na trasie pomiędzy Włocławkiem a Toruniem.
20 lipca na przystani wodnej przy ul. Piwnej we Włocławku odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wyjątkowe wydarzenie.

- Przez cały weekend zamykający pierwszą połowę sierpnia na mieszkańców Włocławka oraz turystów czekać będzie moc atrakcji - zapowiedzieli na konferencji prasowej Marcin Karasiński, dyrektor festiwalu i Jacek Kiełpiński, rzecznik prasowy wodnej imprezy.

- Na bulwarze staną różnego rodzaju stoiska: kulinarne, edukacyjne, z rękodziełem artystycznym. O godz. 17.30 oficjalnie na scenie festiwalowej powitamy flisaków. Wcześniej odbędzie się parada jednostek, które przypłynęły tutaj z całej Polski. Przygotowujemy mnóstwo biletów na bezpłatne rejsy. Naszą ambicją jest dotrzeć do miast nad Wisłą. Ten festiwal jest zupełnie wyjątkowy. Możemy śmiało powiedzieć, że zaczynamy go w Krakowie i to 25 lipca. Rusza Flis Jakubowy, chcemy otworzyć „Camino de Vistula” czyli drogę wodną do Santiago de Compostela, bo droga wiślana była przed wiekami jedną z najpopularniejszych. Była najtańsza i najbezpieczniejsza. Teraz chcemy to przywrócić. Powstała figura św. Jakuba, która została przewieziona w tym roku do Gdańska. Za trok popłynie morzem La Coruña i stamtąd do Santiago - mówią organizatorzy Festiwalu Wisły.

Ostatecznie figura św. Jakuba trafi do Dobrzynia nad Wisłą w ramach przeprosin za zdemaskowanie Nawojki - pierwszej polskiej studentki, która w 1414 roku w przebraniu chłopca pod imieniem Jakub rozpoczęła naukę w Akademii Krakowskiej. Według legendy Nawojka była córką burmistrza Dobrzynia. Festiwal Wisły odbywa się od 13 do 15 sierpnia na trasie od Włocławka do Torunia.
13 sierpnia na przystani przy ul. Piwnej we Włocławku zameldują się flisacy z całej Polski (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-08-01, godz. 13:08 Powstańcza barykada w Toruniu, tak też się poznaje historię Żywą lekcję historii z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego zorganizowała w Toruniu dla mieszkańców i turystów Fundacja Muzeum Historyczno-Wojskowe. » więcej 2021-08-01, godz. 06:00 Szczepienie po mszy? Dlaczego nie?! Sprawdź gdzie! W niedzielę, 1 sierpnia mieszkańcy naszego regionu będą mogli zaszczepić się po mszach św. w mobilnych punktach rozsianych na terenie całego województwa kujaw ... » więcej 2021-07-31, godz. 21:00 Krwi nigdy za dużo. Możesz? Oddaj! Głównie ludzie młodzi, oddający krew po raz pierwszy w życiu, pojawili się w krwiobusie i odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwioleczn ... » więcej 2021-07-31, godz. 20:00 Nie wyrzucaj nakrętek! Dołóż się do „Domu Miłosierdzia”! » więcej 2021-07-31, godz. 19:00 Połączyli przyjemne z pożytecznym - zwiedzają i wspierają! Na czele ze swoim sołtysem, mieszkańcy wsi spod Lęborka podziwiali Bydgoszcz, a przy okazji odwiedzili ze wsparciem jednego z miejscowych przedsiębiorców. » więcej 2021-07-31, godz. 15:58 Słońce przypiekało, kolejka się ciągnęła, a na końcu pani ukłuła... [zdjęcia] W sobotę 31 lipca, nie zważając na upał i konieczność stania w długiej kolejce, bydgoszczanie chętnie skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko COV ... » więcej 2021-07-31, godz. 15:27 Bez adresu ale z certyfikatem szczepienia przeciw koronawirusowi Toruń rozszerza akcję szczepień przeciw COVID-19. W przyszłym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z zespołem medycznym odwiedzać będą osoby bezdomn ... » więcej 2021-07-31, godz. 13:20 Walka z COVID-19 z wiejskich gospodyń dzielnym wsparciem! Już kilkanaście kujawsko-pomorskich Kół Gospodyń Wiejskich zgłosiło chęć organizowania akcji, festynów i innych imprez wspierających promocję szczepień przeci ... » więcej 2021-07-31, godz. 11:44 Ponad kwadrans oczekiwania przed bramkami, co będzie później? Kolejki tworzą się przed bramkami wyjazdowymi z płatnego odcinka autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Łodzi. Czas oczekiwania na przejazd wynosi ... » więcej 2021-07-31, godz. 11:16 Jeden wieczór, trzy tragedie na drogach regionu Tragiczny bilans na kujawsko-pomorskich drogach. Wieczorem 30 lipca doszło do trzech śmiertelnych wypadków. » więcej
1234567