Niedziela, 29 maja 2022 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2022
2021-07-21, 07:07 Tatiana Adonis/Redakcja

600 projektów zgłoszonych do BBO. Czas na weryfikację

Minitężnia na Wyżynach, to jeden z przykładów projektów zrealizowanych dzięki BBO. Fot. Archiwum/jw
Minitężnia na Wyżynach, to jeden z przykładów projektów zrealizowanych dzięki BBO. Fot. Archiwum/jw
Prawie 600 pomysłów zgłosili mieszkańcy do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoszczanie zaproponowali 454 projekty osiedlowe, 95 małych projektów społecznych i 38 dużych zadań ponadosiedlowych.
Teraz czas na weryfikację. Oprócz urzędników projekty mogą wziąć pod lupę i zaopiniować mieszkańcy. Do wydania na inwestycje zaproponowane przez bydgoszczan jest prawie 16 mln zł.

Wśród zgłoszonych zadań prym wiodą nowe urządzenia do rekreacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów a nawet dla czworonożnych pupili. Nie brakuje też projektów o charakterze ekologicznym.

- To pomysły dotyczące zagospodarowania terenów zielonych, powstania nowych parków kieszonkowych, nowych łąk kwietnych. Były też zadania dotyczące placów zabaw i terenów wypoczynkowych - powiedział Jacek Rosół koordynator Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysły na małe projekty społeczne to między innymi koncerty i warsztaty, czyli wydarzenia aktywizujące mieszkańców.

Jeśli chodzi o pomysły ponadosiedlowe to propozycje dotyczą przede wszystkim dużych projektów infrastrukturalnych.

- Nowe ścieżki rowerowe, na przykład kontynuacja wielkiej pętli Fordonu czy też zagospodarowanie terenów nad Kanałem Bydgoskim czy nad Brdą - wyjaśnia Jacek Rosół.

Osiedla, których mieszkańcy zgłosili najwięcej pomysłów to Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto, Nowy Fordon, Osowa Góra i Kapuściska. Zgłoszone pomysły są teraz sprawdzane przez urzędników. Trwa również weryfikacja obywatelska.


Weryfikacja obywatelska trwa do 15 października. Projekty, które zostaną pozytywnie zweryfikowane przez mieszkańców i urzędników w grudniu będą poddane pod głosowanie. Wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku.
600 projektów zgłoszonych do BBO. Czas na weryfikację (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-05-28, godz. 19:20 Wypadek koło Kcyni: jedna osoba nie żyje, trzy są ranne. Złych wiadomości jest więcej Jedna osoba nie żyje, trzy w szpitalu - to najnowszy bilans wypadku w w Łankowicach koło Kcyni. W sobotę (28 maja) około godziny 18 zderzyły się tam dwa… » więcej 2022-05-28, godz. 16:50 Niemiecki obóz przesiedleńczy w Smukale. Wspominamy tych, którzy tam zginęli Uroczystości upamiętniające ofiary niemieckiego obozu przesiedleńczego odbyły się w sobotę (28 maja) na cmentarzu w bydgoskiej Smukale. Z wycieńczenia… » więcej 2022-05-28, godz. 13:15 Diecezja Bydgoska ma nowego kapłana. Ks. Grzegorz Białek był jedynym kandydatem [wideo] W katedrze bydgoskiej biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił 28 maja sakramentu święceń kapłańskich diakonów Grzegorzowi Białkowi. Był to jedyny w tym… » więcej 2022-05-28, godz. 11:00 Nowe mosty w Bydgoszczy. Trwa nasuwanie konstrukcji na przęsła [zdjęcia] Rozpoczęło się nasuwanie konstrukcji tramwajowego mostu na pośrednie filary. Równocześnie trwają prace nad budową nowego torowiska wzdłuż ul. Perłowej… » więcej 2022-05-28, godz. 08:02 Wraca Ster na Bydgoszcz! Co przygotowano na 13. edycję wodniackiej imprezy? Za miesiąc, po pandemicznej przerwie, odbędzie się Bydgoski Festiwal Wodny - Ster na Bydgoszcz. Czego możemy spodziewać się po XIII edycji imprezy? Przede… » więcej 2022-05-27, godz. 22:30 Zarząd województwa z absolutorium. Na sesji także o wspieraniu rodzin Przegłosowanie wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa poprzedziła debata. Po przerwie sejmik województwa zajmował się m.in. kujawsko-pomorskim… » więcej 2022-05-27, godz. 21:02 Podziękowano im za bezinteresowną pomoc uchodźcom. „Poznaliśmy znaczenie słowa wojna” [zdjęcia] - To było ważne i poruszające doświadczenie - mówią wolontariusze, którzy w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przez 2 miesiące przyjmowali, segregowali… » więcej 2022-05-27, godz. 20:30 Najazd rycerzy na Aleksandrów Kujawski! Na pikniku poczujesz się jak w średniowieczu Rycerski obóz powstaje przy Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. W sobotę rozpocznie się tam II Piknik Rycerski. » więcej 2022-05-27, godz. 19:30 Żołnierze Centrum Szkolenia WOT będą doskonalić się z kolegami z Gwardii Narodowej - W najbliższym czasie czekają nas ogromne wyzwania - wspólne szkolenia z żołnierzami Gwardii Narodowej stanu Illinois, prowadzenie szkoleń operatorów pocisków… » więcej 2022-05-27, godz. 18:44 Zaginął Patryk Kilanowski. Od środy 15-latka nie ma w domu Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach w środę (25.05.22) otrzymali zgłoszenie o zaginięciu piętnastoletniego Patryka Kilanowskiego. Chłopiec, dzień… » więcej
1234567