Czwartek, 02 grudnia 2021 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-07-09, 13:34 Michał Jędryka/Redakcja

Poseł Latos: Nie pokonamy pandemii, jeśli nie będziemy się szczepić [rozmowa]

Poseł Tomasz Latos/fot. Archiwum
Poseł Tomasz Latos/fot. Archiwum
- Jeśli chodzi o pandemię, musimy być przygotowani na każdy scenariusz, nawet ten najgorszy – zwłaszcza, jeżeli tylko część społeczeństwa się zaszczepi – mówi poseł Tomasz Latos. Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia był gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK.
Michał Jędryka: Przeczytałem dziś niepokojącą informację. Jeden z doradców premiera mówi, że możemy mieć kolejne lockdowny. Jak bardzo należy się tego obawiać?
Tomasz Latos: Niestety 1,5-roczne doświadczenia każą nam podchodzić z dużą pokorą do rzeczywistości, koronawirusa i tego, co się dzieje w pandemii. To oznacza, że powinniśmy być przygotowani na każdy scenariusz, nawet ten najgorszy – zwłaszcza, jeżeli tylko część społeczeństwa się zaszczepi. Dlatego tak ogromnie ważną sprawą jest, abyśmy wszyscy - ci, którzy mogą, szczepili się. Dopiero to daje nam ochronę przed koronawirusem.
Pamiętajmy, że dochodzi do coraz to nowych mutacji, coraz bardziej groźnych. Na razie wiemy, że szczepienie chroni przed tymi mutacjami, ale nie wiemy, co będzie dalej. Aby pokonać pandemię, musimy być zaszczepieni i to jest nie tylko obowiązek wobec samych siebie i naszych najbliższych, ale także wobec wszystkich innych ludzi.

Tymczasem mamy okres mniejszych zachorowań. Czy w tym okresie uda się zrobić to, co zapowiadaliście, czyli zlikwidować limity do specjalistów?
- Jestem przekonany, że tak. Działania są podejmowane, pracują nad tym osoby, które za to odpowiadają w Narodowym Funduszu Zdrowia. Myślę, że plan, który został zadeklarowany w żaden sposób nie jest zagrożony. Trochę cierpliwości i wszystko będzie jak najbardziej zrealizowane.

Posłuchaj całej Rozmowy Dnia

Wiadomości lokalne

2021-12-02, godz. 08:00 Czym jest empatia? Czym ekonomia? Dzieci z Bydgoszczy będą się tego uczyć O empatii i o finansach będą się mogli wiele dowiedzieć uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych i przedszkoli. W ramach projektu „Abc ekonomii' i „Abc ... » więcej 2021-12-02, godz. 07:18 Czernikowo: zderzenie ciężarówki z wozem strażackim. Dwie osoby nie żyją Do wypadku doszło w Czernikowie, na drodze krajowej nr 10, między Toruniem a Lipnem. Trzy osoby zostały ranne, dwie wypadku nie przeżyły... » więcej 2021-12-01, godz. 20:40 Ta szkoła nie może pracować zdalnie, ponieważ jest także...drugim domem! Zapraszamy Państwa do szkoły, która nie przeszła, i nie zamierza przejść na zdalne nauczanie. Powód? Uczniowie mają specyficzne potrzeby, a dodatkowo szkoła t ... » więcej 2021-12-01, godz. 20:17 W Sejmie projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne - na ulicy protesty W środę wieczorem (1 grudnia) w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji. Jeszcze przed tym punktem obrad, w kra ... » więcej 2021-12-01, godz. 18:47 Autostrady bez szlabanów! Bilet można kupić na stacji lub przez Internet Uwaga, kierowcy! Od 1 grudnia na państwowych odcinkach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica już nie trzeba zatrzymywać się w punktach poboru opłat. Kierowcy ... » więcej 2021-12-01, godz. 17:04 POLREGIO przejmie pracowników Arrivy? Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list] Spółka POLREGIO zadeklarowała, że przejmie pracowników Arrivy - takie słowa padły podczas spotkania przedstawicieli związków zawodowych oraz władz województwa ... » więcej 2021-12-01, godz. 15:00 Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim! To trzeci przypadek w Polsce W miejscowości Kraczki w powiecie nakielskim, testy potwierdziły zakażenie koronawirusem jednego ze zwierząt. W gospodarstwie zarządzono kwarantannę, która ob ... » więcej 2021-12-01, godz. 14:13 Bydgoski Budżet Obywatelski: 337 inwestycji, głosowanie przez cały grudzień Mieszkańcy mogą zdecydować, jakie inwestycje powstaną na ich osiedlu. Rozpoczęło się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Do wyboru jest 337 projektów z ... » więcej 2021-12-01, godz. 13:07 Trzy uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne. Inne to rozważają Kolejne uczelnie wyższe z naszego regionu rezygnują z kształcenia stacjonarnego. COVID-19 atakuje wykładowców i studentów. » więcej 2021-12-01, godz. 12:11 Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu. Gotówka zniknęła, a wizerunek jej wybranka - jak się okazało - należał do znanego zagranicą m ... » więcej
1234567