Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-07-05, 18:29 Redakcja/Policja

Policyjny nalot na Okolu. Narkotyki w szafce na buty i w rękawiczce

Mieszkaniec bydgoskiego Okola aresztowany na 3 miesiące za posiadanie narkotyków./fot. Policja
Mieszkaniec bydgoskiego Okola aresztowany na 3 miesiące za posiadanie narkotyków./fot. Policja
Narkotyki w mieszkaniu na bydgoskim Okolu. /fot. Policja
Narkotyki w mieszkaniu na bydgoskim Okolu. /fot. Policja
Narkotyki w mieszkaniu na bydgoskim Okolu. /fot. Policja
Narkotyki w mieszkaniu na bydgoskim Okolu. /fot. Policja
Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mieszkańca bydgoskiego Okola. 29-latek miał w mieszkaniu woreczki i zawiniątka z folii aluminiowej z ponad pół kilograma marihuany, a także amfetaminy i LSD. Narkotyki poukrywał w kilku miejscach.
Kryminalni podejrzewanego mężczyznę zastali w mieszkaniu. Funkcjonariusze po przedstawieniu powodu „wizyty” przystąpili do przeszukania lokalu. W pierwszej kolejności zajęli się pokojem podejrzanego. Policjanci szybko znaleźli woreczki, zawiniątka z folii aluminiowej oraz inne opakowania z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Na tym jednak nie koniec. Okazało się, że szafka na buty w przedpokoju oraz wisząca w tym samym pomieszczeniu kurtka czy leżąca na szafce rękawiczka to też „dobre” miejsca na ukrycie narkotyków.

Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to łącznie 628 gramów marihuany, amfetaminy i LSD. Policjanci zabezpieczyli te substancje i przekazali je do laboratorium kryminalistycznego. W tym samym miejscu policjanci znaleźli jeszcze wagę elektroniczną, woreczki foliowe, telefon komórkowy oraz znaczną ilość gotówki. Przedmioty te są również dowodami w sprawie.

Bydgoszczanin usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator, po przesłuchaniu bydgoszczanina i zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Sędzia po jego rozpatrzeniu aresztował 29-latka na 3 miesiące.

Wiadomości lokalne

2022-07-04, godz. 08:02 Cudze chwalicie, swego nie znacie. Szybko można to zmienić. Jeszcze tego lata! [program] Za nami pierwszy miesiąc akcji „Zostań turystą w swoim mieście” - zorganizowano 2 spływy kajakowe i 4 spacery. Organizatorzy szacują, że wzięło w… » więcej 2022-07-04, godz. 06:55 Kolejna ulica na bydgoskiej Osowej Górze będzie utwardzona Zakończył się przetarg na budowę ul. Trzcinowej na Osowej Górze. Inwestycję zleca stowarzyszenie mieszkańców korzystające z miejskiego programu „25/75”… » więcej 2022-07-03, godz. 17:58 Pikieta pracowników MZK na Starym Rynku w Bydgoszczy. Chcą zarabiać więcej [zdjęcia] Pracownicy MZK w Bydgoszczy nie rezygnują z walki o wyższe wynagrodzenia. W niedzielne popołudnie manifestowali przed budynkiem Ratusza, wspólnie ze swoimi… » więcej 2022-07-03, godz. 16:30 Zakończyły się targi rolnicze oraz utrudnienia na dk 10 w Minikowie Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 10 w Minikowie. Wcześniej trasa była zablokowana z powodu dużego natężenia ruchu związanego z targami… » więcej 2022-07-03, godz. 14:04 Nocny pokaz balonów na zawodach Rypin Cup Balonowy Puchar Polski 2022 [wideo, galeria] W Rypinie trwa festiwal połączony z zawodami o randze Pucharu Polski. Przyjechało ponad 20 ekip. » więcej 2022-07-03, godz. 10:00 ZDMiKP: od poniedziałku więcej autobusów na linach zastępczych w Bydgoszczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapowiedział zwiększenie od poniedziałku liczby autobusów na liniach zastępczych, obsługiwanych… » więcej 2022-07-02, godz. 17:30 Rycerskie szranki na golubskim zamku. Historia i rozrywka w jednym W Golubiu-Dobrzyniu trwa 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. W programie konne turnieje zręcznościowe, turniej młodych rycerzy czy turniej kruszenia… » więcej 2022-07-02, godz. 15:56 Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn rodzinny w Myślęcinku Można nauczyć się jeździć na rolkach, pograć w planszówki i przejechać się kolejką. Wspólnej zabawie towarzyszą Targi Familijne. „Radosne i bezpieczne… » więcej 2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej
1234567