Poniedziałek, 25 października 2021 r.   Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne wydawcy
2021-06-24, 16:41 Redakcja

Rejs z Bydgoszczy do Berlina na desce SUP. Wszystko dla chorej Adelki

Krzysztof Grzechowiak w drodze do Berlina./fot. nadesłane
Krzysztof Grzechowiak w drodze do Berlina./fot. nadesłane
Krzysztof Grzechowiak w drodze do Berlina./fot. nadesłane
Krzysztof Grzechowiak w drodze do Berlina./fot. nadesłane
Krzysztof Grzechowiak w drodze do Berlina./fot. nadesłane
Krzysztof Grzechowiak w drodze do Berlina./fot. nadesłane
- Zrealizowane marzenia nie mają ceny, dlatego 23 czerwca rano ruszyłem samotnie na desce SUP z Bydgoszczy do Berlina. Dzięki temu zrealizuję swoje marzenie, ale też pomogę zrealizować marzenie małej Adelce - mówi Krzysztof Grzechowiak.
11-miesięczna dziewczynka cierpi na SMA typu 1 – śmiertelną chorobę, która zabija mięśnie. Dla Adelki jest jednak nadzieja, to terapia genowa kosztująca ponad 9 milionów złotych. W dramatycznym apelu na stronie zbiórki rodzice piszą: „Jesteśmy zrozpaczeni, bo nawet gdybyśmy sprzedali wszystko, sami nie damy rady zebrać tak potężnej sumy! Błagamy Cię, pomóż nam ratować Adelkę!”
Więcej o Adelce przeczytać można tutaj: https://www.siepomaga.pl/adelka

- Do przepłynięcia mam około 450 km. Za każdy pokonany kilometr wpłacę na konto zbiórki Adelki złotówkę. Mam nadzieję, że chociaż kilka osób także dołoży się do zbiórki, wpłacając pieniądze na konto mojej skarbonki. Dodatkowo dzięki wsparciu projektu WyprawySUP, który współtworzę, dwie osoby, które dołożą się do zbiórki i wpłacą najwięcej zabiorę na czterodniową wyprawę na desce SUP po dolinie Biebrzy. - zapowiada Krzysztof Grzechowiak.

- Gwarantuję, że będzie to niezapomniana wyprawa. Są to piękne rejony, a z perspektywy SUPa będą świetną przygodą. Trzecia osoba pod względem wpłaconej kwoty dostanie kubek podróżnika Stowarzyszenia Zielony Pelikan. Spośród pozostałych osób, które wpłacą min. 15 złotych wylosuję dwie osoby, które także zabiorę na wyprawę po dolinie Biebrzy. Wylosuję też jedną osobę, która otrzyma kubek.

Będzie to wyprawa przygodowa, na której płyniemy z namiotem i całym ekwipunkiem na desce SUP (zapewniam deskę, wsparcie podczas wyprawy i powrót na miejsce startu, dojazd na miejsce i wyżywienie we własnym zakresie).

Ostatni dzień wpłat to niedziela 4 lipca.

Wiadomości lokalne

2021-10-25, godz. 20:55 Potrzebne są dary! Rozpoczęła się akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Do Polaków ze Wschodu znów dotrze pomoc. Organizatorzy z Fundacji Polskich Wartości chcą przygotować dla nich 1500 paczek, po 10 kilogramów każda. Na początku ... » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Co dalej z przetargiem na organizację przewozów kolejowych w regionie? „Nie będzie w tym roku rozstrzygnięcia przetargu na organizację przewozów kolejowych w regionie na najbliższe 9 lat, ani nawet składania ofert w tym przetargu ... » więcej 2021-10-25, godz. 17:58 Na Placu Zwycięstwa w Toruniu otwarto nowy gmach Sądu Rejonowego 12 wydziałów, 40 sal rozpraw oraz pomieszczenia biurowe i administracyjne - budynek toruńskiego Sądu Rejonowego jest już czynny. Warunki pracy mają w nim być ... » więcej 2021-10-25, godz. 13:48 Namioty, skrzynki i worki z marihuaną. 41 kilogramów przejęli policjanci [wideo, zdjęcia] Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego przejęli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Na gorącym uczynku zatrzymali 32 i 30-latk ... » więcej 2021-10-25, godz. 12:06 Kto porzucił dwa włochate pająki w centrum Bydgoszczy? Wstrząsające znalezisko O szklanym pojemniku z dwoma dużymi pająkami, wystawionym na ulicy Chrobrego w Bydgoszczy, poinformowali strażników miejskich przypadkowi przechodnie. » więcej 2021-10-25, godz. 10:21 42 obcokrajowców ukrytych w dostawczym busie znalazło schronienie w Gronowie Toruński starosta wydał oświadczenie w sprawie niedzielnego zatrzymania przez policję grupy 42 imigrantów. - Wszystkie osoby, które nie wymagały hospitalizacj ... » więcej 2021-10-25, godz. 09:29 Bydgoski „Londynek”. Mieszkańcy poznają historię swojego miasta [zdjęcia, wideo] Na spacer ulicami bydgoskiego „Londynka” i Bocianowa wybrała się w niedzielę grupa bydgoszczan. Na wycieczkę zaprosiła mieszkańców osiedlowa biblioteka oraz P ... » więcej 2021-10-25, godz. 08:38 Kilka tysięcy ludzi wielbiło Boga śpiewem i tańcem. Z ojcem Szustakiem w Łuczniczce [wideo] „Wybrani” - tak było zatytułowane Wielbienie w bydgoskiej hali Łuczniczka, zorganizowane przez ojca Adama Szustaka - dominikanina, który każdego dnia ma na Yo ... » więcej 2021-10-25, godz. 07:58 Pacjent z koronawirusem - o tym m.in. rozmawiali stomatolodzy w Toruniu Dentyści są bardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19, niż reprezentanci innych zawodów - wynika z badań przyprowadzonych w Sztokholmie. Obaw nie brakuje ... » więcej 2021-10-25, godz. 06:54 Szkolenie JFTC w Bydgoszczy przed misją NATO w Iraku - zdalnie i stacjonarne Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy przeprowadziło szkolenie przed przyszłą misją NATO w Iraku po raz pierwszy w formie mieszanej. Słuchacze ... » więcej
1234567