Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-06-02, 19:54 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Beczki z nieznaną substancją w lesie. Nadleśnictwa proszą o pomoc

Na miejsce zadysponowano Grupę Ratownictwa Chemicznego JRG. Fot. www.facebook.com/NadlesnictwoSzubin
Na miejsce zadysponowano Grupę Ratownictwa Chemicznego JRG. Fot. www.facebook.com/NadlesnictwoSzubin
Kto porzucił w lesie beczki z nieznaną substancją? Próbują dowiedzieć się leśnicy z Nadleśnictw Bydgoszcz i Szubin.
Beczki zostały znalezione w poniedziałek i wtorek. - Na miejsce zostali wezwani strażacy, policja i Wojewódzki Inspektorat Ochronny Środowiska - informuje Honorata Galczewska, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. - Beczki są różnego koloru i mają różną pojemność. Leśnicy zakładają, tak jak i przedstawiciele innych służb, że jest to substancja niebezpieczna dla środowiska. Dbamy o to, żeby żadna z tych beczek się nie rozszczelniła, żeby to, co się w niej znajduje nie wyciekło, żeby nie skazić środowiska.

Aktualnie trwają czynności wyjaśniające, jak beczki trafiły do lasu, kto je przywiózł. - Prosimy wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat o kontakt z leśnikami w nadleśnictwie Bydgoszcz albo Szubin, lub po prostu z policją – apeluje rzeczniczka.

Oba nadleśnictwa wyznaczyły nagrody po 10 tys. złotych dla osoby, która pomoże w ujawnieniu  sprawców. Koszt usunięcia substancji może wynieść ponad 100 tys złotych w obu nadleśnictwach.
Mówi Honorata Galczewska, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu

Wiadomości lokalne

2021-09-24, godz. 21:00 Kongres Nowej Prawicy: Nie możemy zamknąć kopalni, trzeba rozmawiać z Czechami - Uważamy, że ta jednoosobowa decyzja podjęta przez panią sędzinę jest niedobra - mówią członkowie toruńskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy. Chodzi o karę ... » więcej 2021-09-24, godz. 20:19 „Kryzys klimatyczny dotyczy wszystkich”. Strajk młodych w Toruniu „Najpierw natura potem matura', „Dinozaury też myślały, że mają czas' - m.in. z takimi hasłami na transparentach pojawili się przy pomniku Kopernika w Toruniu ... » więcej 2021-09-24, godz. 18:16 Pogrzeb żołnierzy wyklętych: zamknięte ulice, nie będzie można parkować Nowa, czasowa organizacja ruchu w obrębie bydgoskiej Bazyliki i cmentarza przy ul. Kcyńskiej, wprowadzona została od piątku do niedzieli (24-26 września) na c ... » więcej 2021-09-24, godz. 16:34 Program „Czyste powietrze" w regionie: 16 tys. umów na 250 mln zł 20 tys. wniosków na dotacje i pożyczki złożonych zostało w ciągu trzech lata funkcjonowania programu „Czyste powietrze' w naszym regionie. Dotychczas podpisan ... » więcej 2021-09-24, godz. 14:46 Maszyny „pożerają" betonowy wiadukt przy ul. Wojska Polskiego [wideo] Na Wojska Polskiego w Bydgoszczy powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Drogowcy przypuszczają, że już zimą w miejscu dzisiejszego ... » więcej 2021-09-24, godz. 09:27 Tysiące złotych ze „skarpety" seniorów w rękach oszustów! Czy to się skończy? Ponad 170 tys. zł stracili minionej doby mieszkańcy naszego regionu zwiedzeni przez oszustów. Sposoby są podobne: na policjanta, na wnuczka, ostatnio na praco ... » więcej 2021-09-24, godz. 08:20 Kongres Azjatycki w Toruniu - spotkanie dużych możliwości W Toruniu trwa VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Biorą w nim udział dyplomaci, naukowcy i przedsiębiorcy. Rozmawiają na tematy polityczne, społeczne, biz ... » więcej 2021-09-24, godz. 06:20 Album wysłany do powstańca i wzruszające podziękowania Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krąplewicach pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wzięli udział w kampanii społecznej „BohaterON - ... » więcej 2021-09-23, godz. 20:35 Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie Odnowione Młyny Rothera na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej, luksusowy apartamentowiec w dawnej pralni w Toruniu, a także cynkownia w Inowrocławiu zostały Arcydzie ... » więcej 2021-09-23, godz. 17:08 Negocjacje z bydgoskimi ratownikami medycznymi jeszcze bez przełomu Do poniedziałku odroczone zostały negocjacje płacowe kujawsko-pomorskich ratowników medycznych z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgos ... » więcej
1234567