Wigilia w toruńskiej Caritas

2013-12-24, 14:25  Michał Zaręba

W Centrum Caritas w Toruniu zorganizowano wigilię. Były: świąteczne potrawy, śpiewane kolędy i dzielenie się opłatkiem.

Życzenia podopiecznym złożył ks. Jarosław Ciechanowski, dyrektor placówki.

- Abyście zawsze pamiętali, że pochodzimy od Boga. Bóg jest naszym źródłem, istnieniem, naszym życiem i przychodzi jako małe dziecko również po to, aby nam o tym przypomnieć. Abyśmy wpatrując się w Jezusa widzieli też siebie. Bóg nie zawahał się stać człowiekiem i nie zawaha się, by być obecnym w naszym życiu - mówił ksiądz Ciechanowski.

- Podopieczni centrum liczą, a my im duchowo kibicujemy, aby sytuacja, którą przeżywają zmieniła się kiedyś. Zawsze przy takiej okazji pojawia się wiele wzruszeń i nadziei. Dla wierzących w Chrystusa to jest czas nadziei - podkreśla ks. Artur Szymczyk, zastępca dyrektora Toruńskiego Centrum Caritas.

Wigilia w toruńskiej Caritas (Popołudnie z nami)

Toruń

Region

Skrzyżowania w Strzelnie będą rozbudowane. Umowa z wykonawcą podpisana

Skrzyżowania w Strzelnie będą rozbudowane. Umowa z wykonawcą podpisana

2021-12-19, 11:22
Dorosła rada powiatu powołała młodzieżową. Każda szkoła zyska swojego radnego

Dorosła rada powiatu powołała młodzieżową. Każda szkoła zyska swojego radnego

2021-12-19, 08:05
Amerykański Senat zatwierdził nominację Marka Brzezińskiego na ambasadora USA w Warszawie

Amerykański Senat zatwierdził nominację Marka Brzezińskiego na ambasadora USA w Warszawie

2021-12-18, 20:35
Świąteczna atmosfera przez Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

Świąteczna atmosfera przez Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

2021-12-18, 19:05
Świąteczny festyn w Nowym Fordonie. Po raz pierwszy

Świąteczny festyn w Nowym Fordonie. Po raz pierwszy

2021-12-18, 17:30
Tragiczny finał poszukiwań 85-letniego mieszkańca Torunia

Tragiczny finał poszukiwań 85-letniego mieszkańca Torunia

2021-12-18, 16:00
Nowa Lewica proponuje cztery ulgi noworoczne dla obywateli

Nowa Lewica proponuje cztery „ulgi noworoczne” dla obywateli

2021-12-18, 15:00
Świąteczna Akademia Ekologii, czyli święta w duchu eko

Świąteczna Akademia Ekologii, czyli święta w duchu eko

2021-12-18, 12:00
Z tej architektury Bydgoszcz może być dumna. Tym bardziej, że kończy się remont

Z tej architektury Bydgoszcz może być dumna. Tym bardziej, że kończy się remont

2021-12-18, 10:07
Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców na ulicach Bydgoszczy [wideo]

Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców na ulicach Bydgoszczy [wideo]

2021-12-18, 08:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę