Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Wiscop
2021-05-13, 09:01 Redakcja/UM Bydgoszcz

Wyspa św. Barbary w Bydgoszczy - po rewitalizacji będzie można na nią wejść

Wyspa św. Barbary po rewitalizacji./fot. bydgoszcz.pl
Wyspa św. Barbary po rewitalizacji./fot. bydgoszcz.pl
Wyspa św. Barbary przed rewitalizacją./fot. bydgoszcz.pl
Wyspa św. Barbary przed rewitalizacją./fot. bydgoszcz.pl
- Kończymy koncepcję zagospodarowania Wyspy św. Barbary. Chcemy, by to wyjątkowe miejsce w sercu miasta zyskało nowe oblicze i było dostępne dla mieszkańców - zapowiada bydgoski ratusz.
Wyspa położona jest na Brdzie, tuż za Jazem Farnym. Miasto planuje w tym miejscu nasadzenia drzew (część starego drzewostanu uschła), krzewów, wykonanie łąki kwietnej, montaż elementów małej architektury tj. ławek i tablicy informacyjnej.

- W widocznym miejscu umieścimy rzeźbę lub instalację przestrzenną - wizualne i dźwiękowe podkreślenie lokalizacji 18. Południka. Wyspa nie będzie połączona w stały sposób z nabrzeżem ze względu na otrzymane opinie - czytamy na stronie bydgoskiego Urzędu Miasta.

Dalej ratusz zapowiada modernizację umocnień nabrzeży wyspy, wybudowanie pomostu pływającego i schodków ułatwiających wysiadanie z małych jednostek pływających tj. kajaków lub łódek. Na wyspie przewidziano również lokalizację Zintegrowanego Punktu Ratownictwa Wodnego. Wyspa będzie monitorowana.

Warto wiedzieć

Wyspa Św. Barbary powstała w II połowie XIX wieku. Jest położona na Brdzie, tuż za Jazem Farnym. Jej nazwa nawiązuje do patronki szyprów i sterników bydgoskich. Wyspa należy do Skarbu Państwa, jest zakwalifikowana do wód płynących będących w trwałym zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Chojnicach, który odpowiada za jego zagospodarowanie i obecny stan.

Wiadomości lokalne

2021-06-18, godz. 21:00 Prokurator Katarzyna Kwiatkowska i sędzia Paweł Juszczyszyn w Bydgoszczy Spotkanie z prokurator Katarzyną Kwiatkowską i sędzią Pawłem Juszczyszynem zorganizował w piątek (18.06.) bydgoski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Ius ... » więcej 2021-06-18, godz. 19:50 Krwiobus zaparkował przed siedzibą NFZ. Dawcy i tym razem nie zawiedli Prawie 15 litrów krwi oddali uczestnicy zbiórki organizowanej przez NFZ w Bydgoszczy. Fundusz zaprosił ekipę Centrum Krwiodawstwa do swojej siedziby. Mimo upa ... » więcej 2021-06-18, godz. 18:41 Pociąg z Bydgoszczy do Warszawy co dwie godziny, a co 40 minut do CPK Minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, obiecywał dziś (18.06.) na konferencji prasowej w Bydgoszczy rewolucję ... » więcej 2021-06-18, godz. 17:39 Woziła osadzonych, a teraz będzie służyła ratownikom. Więźniarka dla WOPR-u 8-letnia więźniarka z Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce trafi do włocławskiego WOPR-u. Po dostosowaniu do potrzeb ratowników bus będzie ich woził na ... » więcej 2021-06-18, godz. 14:47 Kto za Zbigniewa Rasielewskiego? Jest kandydat PiS na wiceprezydenta Torunia Były radny Jacek Kowalski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko zastępcy prezydenta Torunia - ustaliło Polskie Radio PiK. » więcej 2021-06-18, godz. 14:00 51-letni pracownik fabryki w Grudziądzu nie żyje. Miał wypadek w pracy Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w fabryce w Grudziądzu. Nie żyje 51-letni pracownik. » więcej 2021-06-18, godz. 12:26 Szyny się wyginają, tramwaj stoi, bo za gorąco. Pomaga tylko polewanie wodą Wysokie temperatury nie służą bydgoskim torowiskom. W czwartek w centrum miasta wygięła się szyna, co doprowadziło do wykolejenia tramwaju na ul. Jagielloński ... » więcej 2021-06-18, godz. 11:33 Twórczy i aktywni, rozsławiający region. Nagrody Marszałka przyznane [pełna lista] Swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi regionu. W Muzeum Etnograficznym w Toruniu wręczone zostały Nagrody Marszałka Województwa ... » więcej 2021-06-18, godz. 10:12 Lekcje ekologii w wyremontowanym pałacyku nad Gopłem. Park ma nową siedzibę Nadgoplański Park Tysiąclecia ma nową siedzibę. To zabytkowy pałacyk przy Mysiej Wieży nad jeziorem Gopło w Kruszwicy. W piątek oficjalnie otwarto zmodernizow ... » więcej 2021-06-18, godz. 08:38 Dr Rajewski: w upały nie ma przeciwskazań do szczepienia bądź jego odwlekania - Pogoda nie powinna stanowić przeciwskazania do szczepienia, do jego zaniechania czy odwlekania. Upały też nie są takim przeciwskazaniem. Najlepsza jest taka ... » więcej
1234567