Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-05-08, 14:39 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

Most im. Piłsudskiego w Toruniu: piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać

Most im. Piłsudskiego w Toruniu./fot. remontmostu.mzd.torun.pl
Most im. Piłsudskiego w Toruniu./fot. remontmostu.mzd.torun.pl
Na remontowanej przeprawie udostępniono właśnie chodnik i drogę rowerową po zachodniej stronie miasta, czyli od Bydgoskiego Przedmieścia.
- To zupełnie nowe rozwiązanie - podkreśla rzecznik MZD w Toruniu Agnieszka Kobus-Pęńsko.

- Przed remontem mieliśmy do dyspozycji dwumetrowy ciąg, po którym przemieszczali się piesi i rowerzyści. Teraz, po obu stronach mostu będziemy mieć ciąg pieszo - rowerowy o szerokości 4,2 metra. Ten ciąg został wykonany z kompozytów pokrytych powłoką antypoślizgową, dwukolorową. Kolor czerwony to trasa dla rowerzystów, część szara jest przeznaczona dla pieszych.

Drogowcy apelują jednak o ostrożność, ponieważ most cały czas jest remontowany i zarówno piesi, jak i rowerzyści mogą napotkać na utrudnienia. Dla bezpieczeństwa użytkowników - zamontowano tymczasowe oświetlenie. W związku z uwagami będzie też korekta dotycząca balustrady zamontowanej po zachodniej stronie mostu dodaje rzecznik MZD w Toruniu.

- Zostanie zamontowana w nowej aranżacji, będzie bardziej smukła i ażurowa, aby lepiej było widać m.in. Zamek Dybowski. Zdemontowana część bariery kablowej zostanie wykorzystana po stronie wschodniej - mówiła Agnieszka Kobus - Pęńsko.

Częściowe udostępnienie ciągu pieszo-rowerowego po stronie zachodniej pozwoli na rozpoczęcie prac przy budowie ciągu po stronie wschodniej.
Mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko
Mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko

Wiadomości lokalne

2021-06-18, godz. 21:00 Prokurator Katarzyna Kwiatkowska i sędzia Paweł Juszczyszyn w Bydgoszczy Spotkanie z prokurator Katarzyną Kwiatkowską i sędzią Pawłem Juszczyszynem zorganizował w piątek (18.06.) bydgoski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Ius ... » więcej 2021-06-18, godz. 19:50 Krwiobus zaparkował przed siedzibą NFZ. Dawcy i tym razem nie zawiedli Prawie 15 litrów krwi oddali uczestnicy zbiórki organizowanej przez NFZ w Bydgoszczy. Fundusz zaprosił ekipę Centrum Krwiodawstwa do swojej siedziby. Mimo upa ... » więcej 2021-06-18, godz. 18:41 Pociąg z Bydgoszczy do Warszawy co dwie godziny, a co 40 minut do CPK Minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, obiecywał dziś (18.06.) na konferencji prasowej w Bydgoszczy rewolucję ... » więcej 2021-06-18, godz. 17:39 Woziła osadzonych, a teraz będzie służyła ratownikom. Więźniarka dla WOPR-u 8-letnia więźniarka z Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce trafi do włocławskiego WOPR-u. Po dostosowaniu do potrzeb ratowników bus będzie ich woził na ... » więcej 2021-06-18, godz. 14:47 Kto za Zbigniewa Rasielewskiego? Jest kandydat PiS na wiceprezydenta Torunia Były radny Jacek Kowalski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko zastępcy prezydenta Torunia - ustaliło Polskie Radio PiK. » więcej 2021-06-18, godz. 14:00 51-letni pracownik fabryki w Grudziądzu nie żyje. Miał wypadek w pracy Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w fabryce w Grudziądzu. Nie żyje 51-letni pracownik. » więcej 2021-06-18, godz. 12:26 Szyny się wyginają, tramwaj stoi, bo za gorąco. Pomaga tylko polewanie wodą Wysokie temperatury nie służą bydgoskim torowiskom. W czwartek w centrum miasta wygięła się szyna, co doprowadziło do wykolejenia tramwaju na ul. Jagielloński ... » więcej 2021-06-18, godz. 11:33 Twórczy i aktywni, rozsławiający region. Nagrody Marszałka przyznane [pełna lista] Swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi regionu. W Muzeum Etnograficznym w Toruniu wręczone zostały Nagrody Marszałka Województwa ... » więcej 2021-06-18, godz. 10:12 Lekcje ekologii w wyremontowanym pałacyku nad Gopłem. Park ma nową siedzibę Nadgoplański Park Tysiąclecia ma nową siedzibę. To zabytkowy pałacyk przy Mysiej Wieży nad jeziorem Gopło w Kruszwicy. W piątek oficjalnie otwarto zmodernizow ... » więcej 2021-06-18, godz. 08:38 Dr Rajewski: w upały nie ma przeciwskazań do szczepienia bądź jego odwlekania - Pogoda nie powinna stanowić przeciwskazania do szczepienia, do jego zaniechania czy odwlekania. Upały też nie są takim przeciwskazaniem. Najlepsza jest taka ... » więcej
1234567