Wtorek, 03 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Eurostandard
2021-05-05, 18:16 Michał Zaręba/Redakcja

Rodziny zmarłych na COVID-19 kontra szpital w Toruniu: śledztwo umorzone

Szpital miejski w Toruniu/fot. Wikipedia
Szpital miejski w Toruniu/fot. Wikipedia
Prokuratura Regionalna w Gdańsku umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - ustaliło Polskie Radio PiK. W kwietniu ubiegłego roku szpital był jednym z największych ognisk koronawirusa w regionie.
W toruńskiej lecznicy i przyszpitalnej stacji dializ potwierdzono w sumie 51 przypadków zakażeń, kilkanaście osób zmarło. Najwięcej zakażeń było na oddziale hematologii. Postępowanie było prowadzone pod kątem narażenia wielu osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Według śledczych, personel i dyrekcja nie popełnili przestępstwa.

- Postępowanie dotyczące nieprawidłowości w Szpitalu Miejskim w Toruniu zostało zakończone wydaniem decyzji o umorzeniu śledztwa. Podstawą umorzenia było ustalenie na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, iż w zachowaniu osób z personelu zarządczego i medycznego szpitala nie wystąpiły znamiona czynu zabronionego, tj. nie doszło do zachowań o charakterze karnym przewidzianym w kodeksie karnym lub w innych ustawach – tłumaczy Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

O przeniesienie śledztwa do Gdańska wnioskowała część rodzin pacjentów. Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest prawomocne. Pełnomocnik rodzin zapowiedział wniesienie zażalenia.
Relacja Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2021-08-03, godz. 18:07 Co z płytą Starego Rynku po kontroli NIK? Radni PiS pytają prezydenta Bydgoscy radni klubu PiS ponownie pytają o płytę Starego Rynku i nie wykluczają zawiadomienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Urzędu Zamówień Publicznych ... » więcej 2021-08-03, godz. 17:02 Pomagali niepełnosprawnemu na wózku. Z jego kurtki zniknęły 3 tys. zł Trójka młodych osób pomogła mężczyźnie poruszającym się na wózku inwalidzkim dotrzeć do jednego z hoteli na terenie Grudziądza. Na miejscu niepełnosprawny zor ... » więcej 2021-08-03, godz. 15:13 Atak antyszczepionkowców na dom dziecka w Aleksandrowie Kujawskim - Działałam zgodnie z prawem, jestem szykanowana - mówi dyrektor Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim i zawiadamia prokuraturę. Klika dni temu do placówki w ... » więcej 2021-08-03, godz. 14:20 Wykopali dziewięć szkieletów. Rynek w Starym Fordonie odkrywa tajemnice Dziewięć szkieletów, w tym dwa niekompletne - to najnowsze znalezisko na terenie rewitalizowanego Rynku w Starym Fordonie. Archeolodzy natknęli się na pozosta ... » więcej 2021-08-03, godz. 11:55 Turyści odkrywają uroki Pomorza i Kujaw i... są zadowoleni Coraz więcej turystów, szukając odpoczynku z dala od tłumów, odkrywa region kujawsko-pomorski. Szczególnie atrakcyjne dla gości są rzeki regionu. » więcej 2021-08-03, godz. 10:11 Alfred Bujara: Skończmy z fikcją. Rzecz o handlu w niedzielę - Nie dążymy do zamykania sklepów w niedzielę - zapewnia Alfred Bujara - szef handlowej „Solidarności”. Gość Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK zaznaczył, że sy ... » więcej 2021-08-03, godz. 09:00 Na Starym Rynku zażądali wyjaśnień ws. jego przebudowy! Rozliczenia winnych zaniedbań przy przebudowie płyty Starego Rynku w Bydgoszczy i nasadzeń wyższej, chroniącej przed upałami roślinności, drzew, domagają się ... » więcej 2021-08-03, godz. 07:00 W „powstańczej podróży” wyjeździł rowerem symbol Polski Walczącej Oryginalny prezent przygotował powstańcom torunianin Przemysław Wołoszyk. W pięć dni przejechał rowerem ponad 1000 kilometrów, żeby symbolicznie utworzyć na m ... » więcej 2021-08-02, godz. 22:02 Płomienie wglądały groźnie, szczęśliwie obyło się bez ofiar Pożar w Grudziądzu. 2 sierpnia po godz. 20.00 ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego przy ulicy Kwiatowej. » więcej 2021-08-02, godz. 20:55 Poszukujemy zaginionego 38-latka! Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie poszukują 38-letniego Mariusza Wapińskiego. Zaginiony wyszedł z domu 31 lipca tego roku i do chwili obecnej n ... » więcej
1234567