Środa, 16 czerwca 2021 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-05-05, 07:46 Redakcja/UM Bydgoszcz

Drugi punkt szczepień masowych w Bydgoszczy: BCTW Myślęcinek

Punkt szczepień masowych w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku./fot. bydgoszcz.pl
Punkt szczepień masowych w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku./fot. bydgoszcz.pl
Od środy, 5 maja zaczął działać drugi w Bydgoszczy - po Fordonie - punkt szczepień powszechnych. Punkt jest zlokalizowany w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Jego operatorem jest Asklepios medica.
Pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych uruchomiono w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym 20 kwietnia br. Punkt, którego operatorem jest Przychodnia Bajka, działa 5 dni w tygodniu i ma potencjał szczepienia 700 osób dziennie.

Kolejny punkt - w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym - jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Będzie mógł działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Zaszczepionych dziennie będzie mogło zostać 1200 osób. Partnerem medycznym jest Asklepios medica.

W minionym tygodniu przeprowadzone zostały szkolenia 12 zespołów szczepiących, strażników miejskich i pozostałych pracowników.

- Mamy nadzieję, że nie będzie problemów z dostawami szczepionek i będziemy mogli szybko i sprawnie szczepić bydgoszczanki i bydgoszczan. To dla nas priorytet – chcemy, by mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do wcześniejszych aktywności – mówi koordynująca punkty szczepień powszechnych zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

- Cieszę się, że Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze będzie kolejnym punktem szczepień powszechnych w Bydgoszczy. Dołożymy starań, żeby mieszkańcom, którzy będą tu szczepieni, zapewnić komfort i bezpieczeństwo – mówi Andrzej Półgrabski, Prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który zarządza BCTW.

Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian - można to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, internetowe konto pacjenta lub w Przychodni Bajka. Takie same zasady będą obowiązywały w przypadku punktu sczepień w BCTW.

Wiadomości lokalne

2021-06-16, godz. 18:26 Szybkie interwencje i lepsza komunikacja - po to powstała włocławska aplikacja Włocławek ma miejską aplikację. Nazywa się Transparentne JST i informuje o awariach czy remontach. Jest też możliwość zgłoszenia usterek. Mieszkańcy mogą pobr ... » więcej 2021-06-16, godz. 17:27 Popiersie Władysława Raczkiewicza w siedzibie izby wyższej Parlamentu Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki odsłonił w środę w siedzibie izby wyższej Parlamentu w Warszawie popiersie Władysława Raczkiewicza - prezydenta RP na uc ... » więcej 2021-06-16, godz. 15:45 Szpital w Świeciu nie do poznania po remoncie. To nie koniec zmian [zdjęcia] W Wojewódzkim Szpitalu dla Nerowowo i Psychicznie Chorych w Świeciu zakończono remont dwóch oddziałów dla kobiet i mężczyzn. Inwestycję za prawie 9 mln złotyc ... » więcej 2021-06-16, godz. 14:37 Po wypadku na rondzie Inowrocławskim: policja prosi kierowców o nagrania Prokuratura Bydgoszcz-Południe poszukuje kierowców, których kamery samochodowe mogły zarejestrować przebieg tragedii na rondzie Inowrocławskim w Bydgoszczy i ... » więcej 2021-06-16, godz. 13:39 Rozmowy ostatniej szansy? Związkowcy i zarząd MZK znów się spotkają W najbliższy piątek (18.06) dojdzie do trzeciego spotkania związkowców i przedstawicieli zarządu MZK w Bydgoszczy w obecności mediatora. Od wyniku rozmów zale ... » więcej 2021-06-16, godz. 12:22 Telefony wiedzą o nas więcej, niż najbliższa rodzina. Hakerzy korzystają Ataki cybernetyczne i hakerskie mają wielką wartość dla obcych wywiadów. Telefon często wie o nas więcej, niż rodzina. Dlatego takie ataki są największym zagr ... » więcej 2021-06-16, godz. 10:16 Historia Rocka Symfonicznie, czyli Żuki i Rock Symphony Orchestra Żuki i Rock Symphony Orchestra pod dyrekcją Marka Czekały wykonują repertuar legendarnej grupy The Beatles i to wszystko można zobaczyć na ekranach komputerów. » więcej 2021-06-16, godz. 09:17 Udział w tym konkursie może zakończyć się karierą w „Mazowszu” W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy etap II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Od 2 do 3 październik ... » więcej 2021-06-15, godz. 18:05 Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. 48-letnia kobieta zmarła Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. Do wypadku doszło pod koniec maja na jednym z rond w Toruniu. 48-letnia kobieta trafiła do szpitala i tam z ... » więcej 2021-06-15, godz. 16:50 Święto Wolnych Książek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo] Literaci, aktorzy, politycy i dziennikarze - znani bydgoszczanie czytali na Wyspie Młyńskiej swoje ulubione książki. Okazją do spotkania przed Młynami Rothera ... » więcej
1234567