Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-04-27, 13:41 Jolanta Fischer/Redakcja

Kolejne pieniądze na ratowanie ulicy Tucholskiej w Koronowie

Czek dla Koronowa odbiera Patryk Mikołajewski (jw)
Czek dla Koronowa odbiera Patryk Mikołajewski (jw)
Obecnie na ulicy Tucholskiej ruch odbywa się wahadłowo. Fot.www.koronowo.pl
Obecnie na ulicy Tucholskiej ruch odbywa się wahadłowo. Fot.www.koronowo.pl
Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski (jw)
Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski (jw)
Patryk Mikołajewski, burmistrz Koronowa (jw)
Patryk Mikołajewski, burmistrz Koronowa (jw)
Gmina Koronowo otrzymała 4 mln zł na zabezpieczenie osuwiska ulicy Tucholskiej - jednej z dróg dojazdowych do miasta. Symboliczny czek przekazał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
- Wcześniej gmina otrzymała kwotę 4,4 mln zł na I etap tej inwestycji. Gdybyśmy jej nie rozpoczęli mogłoby dojść do zatamowania starorzecza Brdy i katastrofy budowlanej - powiedział burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

- Ta droga zjeżdżała w ciągu roku 2,3 cm w stronę miasta, ale zaczął się także ruch w dół. To ostatni moment, byśmy zaczęli tę inwestycję i dzięki rządowemu wsparciu udało się w zeszłym roku rozpocząć pierwszy etap. Ze względu na koszty podzieliliśmy inwestycję na trzy etapy. Drugi etap, na który ogłoszony jest już przetarg i mam nadzieję, że za tydzień będzie rozstrzygnięty, polegał będzie na zerwaniu starej nawierzchni, montowaniu pali pionowych, wstrzykiwaniu betonu, zrobieniu betonowej nawierzchni, przygotowywaniu się do robienia betonowego oczepu, który miałby te dwie płaszczyzny spiąć w całość. Całkowity koszt naprawy ulicy Tucholskiej to kilkanaście milionów złotych - powiedział Patryk Mikołajewski, burmistrz Koronowa.

Jeżeli przetarg przebiegnie sprawnie, prace rozpoczną się w czerwcu bądź lipcu. Obecnie na ulicy Tucholskiej ruch odbywa się wahadłowo.
Kolejne pieniądze na ratowanie ulicy Tucholskiej w Koronowie (Popołudnie z nami)
Czek dla Koronowa odbiera Patryk Mikołajewski (jw)

Wiadomości lokalne

2021-08-05, godz. 20:18 Lewica wie czego potrzebują seniorzy. Przygotowała projekt ustawy 1,6 tys. zł emerytury minimalnej, darmowy sprzęt medyczny i lepszy dostęp do lekarzy specjalistów - to główne założenia projektu ustawy, który Lewica chce zło ... » więcej 2021-08-05, godz. 19:22 Niektórzy uważają, że szczepienia to eksperyment. Ekspert się nie zgadza Szczepienia przeciwko COVID-19 to nie eksperyment medyczny - zapewnia kujawsko-pomorski konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych. » więcej 2021-08-05, godz. 18:16 O zdrowie zawsze i wszędzie warto zadbać. Nawet przed centrum handlowym! Miasteczko Zdrowia wyrosło przed Centrum Handlowym Kometa w Toruniu. Na miejscu mieszkańcy mogli zrobić podstawowe badania oraz zaszczepić się przeciw COVID-1 ... » więcej 2021-08-05, godz. 17:15 Droga Zamość – Łochowo. Będzie budowana czy nie? Bo pieniądze są! Co z budową drogi z Zamościa do Łochowa - pyta sołtys Zamościa - Andrzej Sobkowski. Chodzi 6 kilometrowy odcinek drogi powiatowej łączącej Zamość z Łochowem. » więcej 2021-08-05, godz. 16:14 Kłopoty kierowców w centrum Bydgoszczy. Na rondzie stała naczepa [zdjęcia] Na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy ruch utrudniała naczepa. Ciągnika siodłowego nie było. Naczepa miała się wyhaczyć - uważają policjanci. » więcej 2021-08-05, godz. 14:20 Bydgoskie spółdzielnie zaskarżyły uchwałę ws. deszczówki Siedem bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych zaskarżyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę bydgoskiej rady miasta z 2019 roku dotyczącą opłaty za ... » więcej 2021-08-05, godz. 12:05 Most w Niechorzu - po remoncie i z większą nośnością Zniszczony przez nawałnicę sprzed 4 lat most na rzecze Sępolence w Niechorzu w gminie Sępólno Krajeńskie jest jak nowy. Przeprawa zyskała zupełnie nową konstr ... » więcej 2021-08-05, godz. 10:46 Koronawirus w Polsce: 176 nowych przypadków koronawirusa, 8 na Pomorzu i Kujawach Badania potwierdziły 176 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło sześć osób z COVID-19 - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-08-05, godz. 10:24 Przejazdy kolejowe - miejsca potencjalnie niebezpieczne PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą szereg akcji, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Jedną z takich akcji jest „Bezpiec ... » więcej 2021-08-05, godz. 08:02 Podpalił 11 pojemników na śmieci, spłonął też samochód. 39-latek w areszcie Mieszkaniec Bydgoszczy trafił na dwa miesiące do aresztu za uszkodzenie mienia. 39-latek podpalił 11 pojemników na śmieci, w wyniku podpaleń uszkodził też sam ... » więcej
1234567