Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-04-02, 16:06 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

Prokuratorskie zarzuty dla Bartosza T. Groził podpaleniem i wtargnął do szpitala

Przed toruńską Prokuraturą, gdzie Bartosz T. był przesłuchiwany zgromadzili się zwolennicy Bartosza T., interweniowała policja. Fot. Katarzyna Prętkowska
Przed toruńską Prokuraturą, gdzie Bartosz T. był przesłuchiwany zgromadzili się zwolennicy Bartosza T., interweniowała policja. Fot. Katarzyna Prętkowska
32-latek został zatrzymany przez policję po tym, jak próbował wtargnąć do Urzędu Miasta w Toruniu, a niewpuszczony mówił - tu cytat - że „wszystko będzie płonąć”, a kilka dni wcześniej wszedł bez maseczki ochronnej na teren Szpitala Miejskiego ogłaszając, że „suweren przyszedł na kontrolę” i kpił z koronawirusa. Wszystko to można było na żywo oglądać w sieci.
Śledczy uznali, że mężczyzna sprowadził niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób, polegające na przemieszczaniu się przez korytarze oraz oddziały szpitalne bez środków ochrony osobistej oraz groził pracownikom Urzędu Miasta.

Przed toruńską Prokuraturą, gdzie Bartosz T. był przesłuchiwany zgromadzili się zwolennicy Bartosza T., interweniowała policja.

– Dlaczego jest przetrzymywany? To jest ciekawe. Bartosz nagrywał live'a idą po prostu, opowiadając jak to się źle dzieje i użył słów, że to wszystko zapłonie. Nie mówił, że to on coś spali, że komuś zrobi krzywdę, ale zostało to zinterpretowane, że padły jakieś groźby karalne. Bartek właśnie ujawnił tę całą pandemio-ściemę jak w szpitalu lekarka wychodzi z oddziału covidowego bez maski – mówili zgromadzeni przed prokuraturą.

– My te osoby wylegitymowaliśmy, było tam około 15 osób, wobec tych osób będziemy kierowali do sądu wnioski o ukaranie za udział w zgromadzeniu, co w świetle obowiązujących przepisów jest zabronione. Te osoby nie miały maseczek, w tym zakresie także będziemy kierować wnioski o ukaranie. Jakie były okoliczności zatrzymania Bartosza T.? W czwartek późnym popołudniem policjanci zatrzymali 32-latka w związku z kierowaniem gróźb karalnych. Ten mężczyzna podczas transmisji prowadzonej w mediach społecznościowych groził podpaleniem urzędu, kilka dni wcześniej wtargnął do jednego z toruńskich szpitali. My w jednym postępowaniu te dwa wątki wyjaśniamy – powiedział Wojciech Chrostowski, Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Toruniu.

Bartosz T. nie przyznał się do winy. Prokuratura wystąpiła do sądu o areszt dla mężczyzny na 3 miesiące. 32-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie koło Nowej Wsi Wielkiej Pożar hali do produkcji peletu w Dąbrowie koło Nowej Wsi Wielkiej pod Bydgoszczą. » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567