Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-03-03, 15:20 Agnieszka Marszał/Redakcja

Biegaczka z Włocławka utknęła w bagnie w środku lasu. Wyciągała ją policja

Biegaczka z Włocławka utknęła w bagnie w środku lasu. Musiała wyciągać ją policja/fot. Google Maps
Biegaczka z Włocławka utknęła w bagnie w środku lasu. Musiała wyciągać ją policja/fot. Google Maps
Było to na trzęsawisku w okolicy jeziora Łuba (gmina Włocławek). Zziębnięta 25 - latka spędziła kilka godzin stojąc na kępie trawy i trzymając się gałęzi. Dookoła rozciągały się mokradła. Na szczęście, służby zdążyły na czas.
Wczoraj (02.03.2021), około godziny 22.00 dyżurny włocławskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta wpadła do bagna i potrzebuje pilnej pomocy. Do
zdarzenia doszło w trudnodostępnym, podmokłym terenie leśnym w rejonie jeziora Łuba, skąd 25-letnia włocławianka nie była w stanie wydostać się o własnych siłach.

Służby zostały zaalarmowane o zdarzeniu przez zaniepokojoną rodzinę kobiety, która próbowała ją odnaleźć w lesie, do którego wyszła pobiegać kilka godzin wcześniej.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego od razu przystąpili do przeszukiwania bagien. Penetrowali teren i nawoływali kobietę, dzięki czemu po kilkunastu minutach nawiązali z nią kontakt słowny, wreszcie dotarli do grzęzawiska, w którym utknęła włocławianka. Wystraszona i przemoczona stała na podmokłej kępie i kurczowo trzymała się drzewa.

Wokół kobiety rozciągały się głębokie bagna, misja ratunkowa była więc niezwykle ciężka. Policjanci podjęli próbę wydostania kobiety za pomocą rzutki ratunkowej, jednak zziębnięta 25-latka nie była w stanie jej pochwycić. Widząc, że zdrowie i życie kobiety może być zagrożone bez wahania weszli w bagna, a następnie brodząc w nich dotarli do włocławianki i wydostali ją w bezpieczne miejsce. W działaniach brały udział również inne służby ratownicze, które przejęły od policjantów uratowaną kobietę i udzieliły jej dalszej pomocy.

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie Wielkiej pod Bydgoszczą Pożar hali do produkcji peletu oraz składowiska surowca w Dąbrowie Wielkiej koło Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski). » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567