Niedziela, 09 maja 2021 r.   Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-02-08, 18:50 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Sprawa zwolnienia z pracy trzech ratowników pojawiła się na sesji sejmiku

Sprawa ratowników medycznych zwolnionych z pracy została poruszona podczas sesji sejmiku./fot. Pixabay
Sprawa ratowników medycznych zwolnionych z pracy została poruszona podczas sesji sejmiku./fot. Pixabay
Dlaczego trzej ratownicy medyczni zostali zwolnieni z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu? O to pytał podczas sesji sejmiku radny PiS Przemysław Przybylski. Jak mówił - ratownicy byli delegowani przez wojewodę do pracy w grudziądzkim szpitalu.
- Pracownicy zostali oddelegowani przez pana wojewodę Mikołaja Bogdanowicza do pracy w szpitalu jednoimiennymi w Grudziądzu, po czym, po powrocie do macierzystej placówki otrzymali pocztą wypowiedzenia z pracy. To są pracownicy z długoletnim stażem. Nie tylko tworzyli szpitalny oddział ratunkowy na Bielanach, ale przede wszystkim ratowali trudną sytuację kadrową tego szpitala - mówi Przemysław Przybylski.

- Dziś dowiedziałem się o tej sytuacji - mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa.
- Oczywiście poproszę dyrekcję szpitala o wyjaśnienia. Nic więcej na ten temat nie mogę dzisiaj powiedzieć, po prostu sprawa jest mi zupełnie nieznana. Będziemy na pewno pytać, dlaczego tak się stało, jakie były przyczyny zwolnienia tych pracowników - odpowiedział marszałek województwa.

Podczas sesji radni przyjęli też uchwałę w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Mieszkańcy regionu mają mieć możliwość składania projektów uchwał do sejmiku jeśli tylko zbiorą tysiąc podpisów.

Radni zdecydowali również, że rok 2021 będzie rokiem Bronisława Malinowskiego - tragicznie zmarłego lekkoatlety z Grudziądza.

Więcej w materiale Adriany Andrzejewskiej - Kuras.
Materiał Adriany Andrzejewskiej - Kuras (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-05-09, godz. 18:04 Bez rejestracji i bez kolejki. Szczepienia dla niepełnosprawnych i opiekunów Od poniedziałku (10 maja) osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Punktach Szczepień Powszechnych bez ko ... » więcej 2021-05-09, godz. 07:28 Kolejowe rewolucje: remont 14 km torowiska między Toruniem i Włocławkiem Wybrane odcinki torów między Włocławkiem i Toruniem Głównym czeka modernizacja. Dzięki tej inwestycji pociągi będą jeździć szybciej, a podróżni zyskają większ ... » więcej 2021-05-08, godz. 17:21 Kanał Bydgoski to droga wodna, którą daleko się nie dopłynie. Młodzi chcą zmian Działacze Stowarzyszenia Młoda Bydgoszcz apelują do ministra infrastruktury i prezydenta Bydgoszczy w sprawie Kanału Bydgoskiego. Chodzi im o podjęcie działań ... » więcej 2021-05-08, godz. 14:39 Most im. Piłsudskiego w Toruniu: piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać Na remontowanej przeprawie udostępniono właśnie chodnik i drogę rowerową po zachodniej stronie miasta, czyli od Bydgoskiego Przedmieścia. » więcej 2021-05-08, godz. 13:17 Chcą powrotu widzeń w więzieniach. Nie widzieli bliskich od wakacji lub dłużej Rodziny osób przebywających w więzieniach apelują o przywrócenie widzeń. Zakaz bezpośrednich odwiedzin w aresztach i zakładach karnych związany jest z panując ... » więcej 2021-05-07, godz. 20:52 W naszym regionie wolnych jest 1068 łóżek covidowych i 125 respiratorów Ostatniej doby w regionie potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 308 osób. » więcej 2021-05-07, godz. 20:20 Pomóż biegając w Myślęcinku. Chłopiec ma rzadką wadę genetyczną Bydgoszczanie mogą pomóc. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek może wziąć udział w biegu charytatywnym dla 10-miesięcznego Mikołaja, który cierpi na bardzo rzadk ... » więcej 2021-05-07, godz. 19:14 Współpracują z polską armią dla wspólnego bezpieczeństwa. Smoki w Toruniu Amerykańskie „Smoki' odwiedziły dziś Urząd Marszałkowski. To stacjonujący w Toruniu żołnierze 1. batalionu 82. pułku artylerii polowej Armi Stanów Zjednoczony ... » więcej 2021-05-07, godz. 16:28 Po kontroli w CM UMK: wykładowca źle odnosił się do studentów? Prof. Michał Szpinda oraz prof. Marek Włodarczyk - nie poniosą konsekwencji dyscyplinarnych po tzw. aferze taśmowej w Collegium Medicum UMK. » więcej 2021-05-07, godz. 14:00 Nieczystości leją się do piwnic kilku bloków. Spór mieszkańców z Wodociągami Kłopoty na ulicy Modrzewiowej w Bydgoszczy. Trwa spór między czterema wspólnotami mieszkaniowymi a Wodociągami. Chodzi o uszkodzony fragment sieć kanalizacyjn ... » więcej
1234567