Piątek, 16 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-01-25, 15:13 Michał Zaręba/Redakcja

Maltretowane niemowlę opuściło szpital. Rodzice nie przyznają się do winy

Rodzice przywieźli chłopca do przychodni, bo puchła mu nóżka. Stamtąd dziecko trafiło do szpitala/fot. Pixabay
Rodzice przywieźli chłopca do przychodni, bo puchła mu nóżka. Stamtąd dziecko trafiło do szpitala/fot. Pixabay
Trzymiesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala, dziś opuścił lecznicę. Dziecko czuje się dobrze, ale będzie wymagało dalszej rehabilitacji.
- Pacjent przebywał u nas od 18 stycznia. Urazy, które stwierdzono w czasie badania wskazywały na przemoc domową, dlatego zostały poinformowane odpowiednie służby – mówił dr Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. - Zabiegi polegały na opatrzeniu urazów, które wymagały pomocy ortopedycznej. W tej chwili stan dziecka jest dobry i dalsze leczenie może być prowadzone poza szpitalem - głównie chodzi o rehabilitację czy opiekę niezbędną w przypadku tak małego dziecka. W dniu dzisiejszym chłopiec zostanie przekazany do miejsca, które wskazał Sąd Rodzinny - zapowiadał.

Rodzice przywieźli chłopca do przychodni, bo puchła mu nóżka. Jak się okazało, miał połamane nie tylko nóżki, ale także żebra oraz poparzenia ciała. Dziecko trafiło do szpitala. 28-letni ojciec usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu nawet dożywocie, a matka - zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, zagrożony karą do 10 lat więzienia. Oboje nie przyznają się do winy. Rodzina nie była wcześniej znana policji. Nie miała też założonej niebieskiej karty.
Mówi dr Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu

Wiadomości lokalne

2021-04-16, godz. 13:22 Sztuczne jezioro na bazie naturalnej rzeczki. W Bedlenkach powstała wodna oaza Zbiornik ma 23 tysiące metrów kwadratowych i leży na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa Będzie nie tylko przepiękną oazą dla zwierząt, ale również zapasem wody dla ... » więcej 2021-04-16, godz. 11:30 Trwa Narodowy Spis Powszechny. Uwaga na oszustów podających się za rachmistrzów! Od początku kwietnia trwa w całym kraju Narodowy Spis Powszechny. Jego obowiązkową formą jest samospis internetowy, a uzupełniającą spis przez telefon. Zanim ... » więcej 2021-04-16, godz. 10:13 Potrzebna pomoc dla Białorusinów, którzy w Bydgoszczy znaleźli schronienie Trwa zbiórka na wyposażenie mieszkań dla uchodźców z Białorusi zaproszonych do Bydgoszczy. W marcu bydgoska Rada Miasta zgodziła się na pomoc rodzinom zza wsc ... » więcej 2021-04-16, godz. 07:53 Złapać oddech? Ważne, by go zatrzymać, wydłużyć. Po prostu to ćwiczyć! Skutki zakażenia koronawirusem są często długofalowe, niekiedy bywa potrzebna żmudna rehabilitacja. Bydgoskie Centrum Pulmunologii na różne sposoby pomaga pac ... » więcej 2021-04-16, godz. 06:45 Na nowej Kujawskiej kierowcy muszą być czujni. W piątek (16.04.) kolejna zmiana W piątek (16 kwietnia) w godzinach popołudniowych otwarta zostanie zachodnia jezdnia ulicy Kujawskiej pomiędzy rondem Bernardyńskim a Kujawskim. » więcej 2021-04-15, godz. 19:54 Spłonął mobilny punkt pobrań we Włocławku. Detektyw Rutkowski w akcji Włocławska policja prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia mobilnego punktu testów na koronawirusa. Kontener spłonął we wtorek (13.04.) w nocy przy ul. Bron ... » więcej 2021-04-15, godz. 19:00 W regionie powstaną duże populacyjne punkty szczepień. Jeden w Fordonie 1732 osoby w szpitalach i 178 pod respiratorem - województwo kujawsko-pomorskie znajduje się na szczycie trzeciej fali koronawirusa. Wkrótce w regonie powstan ... » więcej 2021-04-15, godz. 17:11 Jego zadaniem był odbiór pieniędzy od oszukanej „na policjanta". Jest w areszcie Sąd aresztował wrocławianina, który odebrał ponad 30 tys. zł od mieszkanki Barcina (powiat żniński), oszukanej metodą „na policjanta'. » więcej 2021-04-15, godz. 16:05 Szpital im. Biziela będzie rozbudowywany. Prace wykona firma Alstal Umowa na wykonanie prac została dziś (15.04.) podpisana. Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy zyska nowoczesny budynek z lądowiskiem dla śmigłowców LPR na ... » więcej 2021-04-15, godz. 15:10 Lekarze i pielęgniarki ciągle potrzebni! Marszałek regionu ponawia swój apel - Choć sytuacja epidemiczna nieco się poprawia, nadal istnieje zagrożenie deficytu personelu medycznego przy łóżkach chorych - przypomina marszałek Piotr Całb ... » więcej
1234567