Piątek, 23 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Miko wyprzedaże
2021-01-07, 15:15 Jolanta Fischer/Redakcja

Prezenty dla tych, którzy się zaszczepią. Taki pomysł ma Lewica Razem

Konferencja Lewicy Razem w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Konferencja Lewicy Razem w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
- Szczepienie się to patriotyzm godzien nagrody  - uważa Lewica Razem. Bydgoscy członkowie ugrupowania chcą, by  miasto dziękowało tym, którzy zgodzili się przyjąć szczepionkę na COVID-19, przekazując im vouchery do instytucji kultury.
- Wiemy, że budżet nie jest z gumy i do tego jest nadgryziony przez pandemię, dlatego mamy pomysł, który nie będzie go nadwyrężać. To jest drobny upominek – nagroda i prezent dla osoby szczepiącej się, która wykaże się postawą obywatelską, patriotyczną - mówi Karolina Kozłowska z Lewicy Razem. - Jednocześnie to pomoże podnieść się po pandemii naszym instytucjom kultury i będzie miało skutek uboczny w postaci szerzenia się kultury wśród mieszkańców.

Działacze zwrócili się także do osób niepełnosprawnych, które nie mogą przyjąć obecnej szczepionki. Jak podkreślili, wkrótce do Polski ma trafić nowa od innego producenta, która będzie dla nich zupełnie bezpieczna. Odnieśli się także do ulotek antyszczepionkowych, które w ostatnim czasie pojawiają się na ulicach miasta. Jak podkreślił Michał Wysocki, nadają się one do mycia okien lub jako materiał do origami.
Relacja Jolanty Fischer

Wiadomości lokalne

2021-04-22, godz. 20:55 Odmrażanie gospodarki po majowym weekendzie? Po majowym weekendzie trzeba rozpocząć obliczone na szeroką skalę odmrażanie gospodarki - uważa wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław G ... » więcej 2021-04-22, godz. 19:50 Kwietna łąka to jest to! Będzie kolorowo, nie tylko zielono Przed siedzibą Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy została posiana kwietna łąka. W ten sposób PGW Wody Polskie chcą namówić mieszkańców do zam ... » więcej 2021-04-22, godz. 18:15 Banery zdjął, ale... Proces radnego Bogdana Dzakanowskiego Sprawa zniszczenia i kradzieży banerów Komitetu Obrony Demokracji wróciła na wokandę. Na ławie oskarżonych bydgoski radny. W Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy po ... » więcej 2021-04-22, godz. 17:02 Nowe rozdanie w Funduszu Rozwoju Dróg. Ile pieniędzy dla Kujaw i Pomorza? Ponad 157 mln zł trafi do kujawsko-pomorskich gmin i powiatów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - poinformował na wspólnej konferencji z parlamentarzystami Pi ... » więcej 2021-04-22, godz. 16:35 Ma być wycinka i remont drogi, a nie zabytkowa aleja dębowa. Podpisują petycję Mieszkańcy gminy Jeżewo w powiecie świeckim zbierają podpisy pod petycją do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. » więcej 2021-04-22, godz. 15:06 Będzie „Czysta Puszcza Bydgoska”? Z takimi wolontariuszami na pewno! [zdjęcia, wideo] Z workami w rękach ruszyli zbierać śmieci - chodzi o wolontariuszy, którzy biorą udział w akcji „Czysta Puszcza Bydgoska”. » więcej 2021-04-22, godz. 14:04 Burmistrz Nowego: „Prędzej bym się UFO spodziewał, niż tego co nas spotkało” Główna księgowa Centrum Kultury Zamek w Nowem nad Wisłą została zwolniona z pracy dyscyplinarnie. » więcej 2021-04-22, godz. 13:02 W Białych Błotach ma powstać centrum kultury. Czy plac zabaw będzie musiał zniknąć? Nie będzie likwidacji placu zabaw i skateparku w Białych Błotach - zapewnia wójt gminy, Dariusz Fundator. Takie obawy pojawiły się wśród mieszkańców w związku ... » więcej 2021-04-22, godz. 12:04 W regionie mają powstać nowe instytucje. Czym się będą zajmować? Dwie nowe instytucje - naukowo-badawczą i kulturalną - chce utworzyć samorząd województwa. O powołaniu Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego w ... » więcej 2021-04-22, godz. 10:17 Płonie kolejne składowisko odpadów. Tym razem w Łowiczku [aktualizacja, zdjęcia] 12 zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów w Łowiczku w powiecie aleksandrowskim. » więcej
1234567