Sobota, 27 lutego 2021 r.   Imieniny: Gabriela, Anastazji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-12-11, 16:38 Michał Zaręba/Redakcja

Prokurator za kierownicą po alkoholu: sprawę przejmuje sąd w Inowrocławiu

Sąd w Inowrocławiu/fot. iwona.inowrocław, Wikipedia
Sąd w Inowrocławiu/fot. iwona.inowrocław, Wikipedia
Do inowrocławskiego sądu został przeniesiony proces toruńskiej prokurator, oskarżonej o prowadzenie auta pod wpływem alkoholu - ustaliło Polskie Radio PiK. Zdecydował o tym Sąd Najwyższy na wniosek sądu w Toruniu.
- W uzasadnieniu wniosku wskazano, że oskarżona jest długoletnim prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Toruniu, zatem prowadzenie sprawy przez sąd wnioskujący mogłoby stwarzać przekonanie o braku warunków do rozpoznania w sposób obiektywny- wyjaśniał sędzia Aleksander Stępkowski, rzecznik Sądu Najwyższego. - Niewątpliwie fakt występowania oskarżonej w charakterze oskarżyciela publicznego przed sądami w Toruniu należy do okoliczności wskazujących na możliwość powstania uzasadnionych wątpliwości. Dlatego Sąd Najwyższy podzielił argumentację Sądu Rejonowego w Toruniu uznając, że dobro wymiaru sprawiedliwości wymaga, by przekazać sprawę innemu sądowi równorzędnemu – dodaje.
  
1 stycznia 2020 r. w czasie policyjnej kontroli wykryto w organizmie Sylwii Cz. 0,67 promila alkoholu. Kobiecie uchylono prokuratorski immunitet. Sylwia Cz. została zawieszona w wykonywaniu zawodu prokuratora. Śledztwo prowadził Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Oskarżona nie przyznała się do winy. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.
Mówi sędzia Aleksander Stępkowski, rzecznik Sądu Najwyższego

Wiadomości lokalne

2021-02-26, godz. 21:13 Przed świętem Żołnierzy Wyklętych - porządki na ich toruńskich grobach [wideo] Wolontariusze Muzeum Wojskowego w Toruniu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i pasjonaci historii spotkali się dziś (26.02.) na Cmentarzu św. Jerzego w Tor ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:30 Mieli razem robić biznes przez Internet. Zamknęli w mieszkaniu i dręczyli Zarzut pozbawienia wolności człowieka ze szczególnym udręczeniem usłyszeli czterej mieszkańcy gminy Chełmża. Jak ustaliła toruńska policja - ofiara planowała ... » więcej 2021-02-26, godz. 18:42 Po 4 miesiącach przerwy, niepełnosprawni i seniorzy wrócą na zajęcia Wojewoda kujawsko-pomorski - mając na uwadze dobro uczestników tych placówek - uchylił swoją wcześniejszą decyzję o zawieszeniu działań. Od 1 marca mogą wróci ... » więcej 2021-02-26, godz. 16:30 Kto chce się całować pod jemiołą w Bydgoszczy, niech się spieszy [wideo, zdjęcia] Za oknami Polskiego Radia PiK, na skwerze Krzysztofa Komedy, rozpoczęły się prace pielęgnacyjne drzew. Usuwana jest jemioła, atakująca osłabione drzewa. Jest ... » więcej 2021-02-26, godz. 15:31 Mieli nękać klientów firmy pożyczkowej. Proces rozpoczął się po raz drugi. Dlaczego? Raz już usłyszeli wyroki skazujące, teraz ich sprawa rusza od nowa. W Sądzie Rejonowym w Toruniu rozpoczął się ponowny proces szefa i pracowników firmy pożycz ... » więcej 2021-02-26, godz. 14:29 Co z budową eko-elektrociepłowni we Włocławku? Słomiany ogień inwestora? We Włocławku jednak nie powstanie elektrociepłownia opalana słomą. Inwestor wycofał się z rozmów - poinformował prezydent Marek Wojtkowski. » więcej 2021-02-26, godz. 13:36 Dr Rajewski: regionalizacja obostrzeń sposobem znanym od lat Regionalizacja obostrzeń związanych z epidemiami jest sposobem znanym od lat - powiedział specjalista chorób zakaźnych dr Paweł Rajewski. Dodał, że wymaga ona ... » więcej 2021-02-26, godz. 12:39 Zamiast na ulicę – do stacji kontroli. Miejskie autobusy pod lupą ITD [zdjęcia, wideo] Autobusy komunikacji miejskiej pod lupą Inspekcji Transportu Drogowego. Od rana w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu inspektorzy kontrolują stan tech ... » więcej 2021-02-26, godz. 11:40 Schreiber: „Budowa CPK to myślenie o przyszłych pokoleniach, a nie kolejnych wyborach” Minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że inwestycje takie jak Centralny ... » więcej 2021-02-26, godz. 09:05 Zima nie oszczędziła toruńskich ulic. Trwa łatanie dziur Przyspiesza akcja łatania dziur w Toruniu. Drogowcy do tej pory naprawiali ubytki tzw. metodą na zimno, teraz zastosują trwalszy sposób - „na gorąco”. » więcej
1234567