Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-12-03, 18:58 Tatiana Adonis/Redakcja

Chcą nieść ciepło, serce i pomoc. Bydgoszczanie mogą kolejny raz dołączyć do akcji

Organizatorzy akcji podczas konferencji prasowej. Fot. Tatiana Adonis
Organizatorzy akcji podczas konferencji prasowej. Fot. Tatiana Adonis
Grafika nadesłana
Grafika nadesłana
Mimo pandemii chcą pomóc potrzebującym. Organizatorzy akcji „Ciepło serca w słoiku” zachęcają bydgoszczan do wsparcia zbiórki darów, a w Wigilię do podzielenia się posiłkiem. Akcja odbędzie się po raz 10. Po raz drugi w czasie epidemii koronawirusa.
- Staramy się zrobić to bezpiecznie - zapowiadają organizatorzy. - Osób potrzebujących jest teraz więcej, więc jest sens naszych działań - podkreślają zgodnie Ireneusz Nitkiewicz, Anna Niewiadomska i Aurelia Ratajczak.

- Będziemy zbierać dla domów dziecka w Bydgoszczy oraz w regionie, dla osób potrzebujących - seniorów, bezdomnych oraz dla naszej jadłodzielni „Wspólna spiżarnia” na Gdańskiej 79 w Bydgoszczy - mówią organizatorzy akcji.

- Dla dzieci zbieramy wszelkiego rodzaju gry i kosmetyki. Kosmetyki również dla wszystkich potrzebujących. Poza tym konserwy i żywność o przedłużonym czasie ważności - dodają.

- Zachęcamy i prosimy o udział akcji. Nowe upominki i gry, które przekażemy do domów dziecka zbieramy do 21 grudnia, a 24 grudnia o godz. 11:00 w jadłodzielni na Gdańskiej 79 odbędzie się ekstra dyżur świąteczny. To będzie finał naszej akcji, kiedy przekażemy żywność dla osób potrzebujących, dla osób bezdomnych. Jeżeli ktoś będzie chciał podzielić się świątecznymi potrawami to można przynieść je w Wigilię przed 11:00. Będziemy już w jadłodzielni. Mam już deklaracje dwóch lokali bistro i restauracji, że przygotują nam posiłki - powiedział Ireneusz Nitkiewicz.

Zbiórka darów odbywa się w pięciu miejscach: salonie optycznym przy ul. Gdańskiej 28, pracowni krawieckiej przy Wojska Polskiego 8 na Wzgórzu Wolności, serwisie samochodowym przy Łęczyckiej 51 na Bartodziejach, hurtowni motoryzacyjnej przy ul. Dąbrowa 46 na Glinkach i sklepie z roletami przy ul. Fieldorfa „Nila” 7b w Fordonie.
Chcą nieść ciepło, serce i pomoc. Bydgoszczanie mogą kolejny raz dołączyć do akcji (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-03-04, godz. 20:13 Taśmy Collegium Medicum UMK: uczelnia zawiesiła profesora Prof. Michał Szpinda, którego słychać w słynnym nagraniu ujawnionym przez studentów CM UMK, został zawieszony w pełnieniu funkcji Koordynatora przedmiotu anat ... » więcej 2021-03-04, godz. 19:16 Szczyt ignorancji czy zuchwałość? Zażył narkotyki i pojechał na policję Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stawił się na policyjne przesłuchanie będąc pod wpływem amfetaminy, a przyjechał na komendę samochodem, mimo, że miał zakaz ki ... » więcej 2021-03-04, godz. 18:21 Stu mieszkańców Włocławka może dostać dopłatę do wymiany ogrzewania Włocławianie już mogą składać wnioski o dofinansowanie do wymiany starych pieców. W tym roku Urząd Miasta przeznaczył na ten cel 400 tys. zł, czyli dwa razy w ... » więcej 2021-03-04, godz. 16:16 W trudnym terenie karetka nie dojedzie, a motoambulans tak. Pierwszy w Toruniu! Toruń ma pierwszy motoambulans. Motocykl kosztował 230 tys. zł i został zakupiony ze środków budżetu obywatelskiego na wniosek jednego z mieszkańców.  » więcej 2021-03-04, godz. 14:38 Dwa nowoczesne budynki dla policji. Budują nową komendę w Rypinie [zdjęcia] Nowe budynki Komendy Powiatowej Policji powstają w Rypinie. Budową idzie pełną parą. » więcej 2021-03-04, godz. 13:49 To on założył piękne miasto Bydgoszcz. Imieniny króla Kazimierza Wielkiego [wideo] Bydgoszcz świętuje imieniny króla Kazimierza Wielkiego, założyciela grodu nad Brdą. W tym roku - z powodu pandemii - nie tak uroczyście, jak  w poprzednich la ... » więcej 2021-03-04, godz. 12:51 Specjalna komisja na UMK. Po dyskusji, że zbyt wielu studentów zdaje egzaminy - Nasza reakcja była błyskawiczna. Wyjaśniamy,  co stało się w Collegium Medicum w Bydgoszczy- powiedział Polskiemu Radiu PiK rektor UMK prof. Andrzej Sokala.  » więcej 2021-03-04, godz. 12:08 Kilkuset chorych w szpitalach więcej, 117 respiratorów zajętych. Trzecia fala w regionie 1067 chorych na COVID-19 przebywa obecnie w kujawsko-pomorskich szpitalach. Na 156 respiratorów 117 jest zajętych. Coraz częściej ciężko chorują także osoby m ... » więcej 2021-03-04, godz. 11:29 Posłowie z naszego regionu w Radzie Doradców Politycznych Premiera Posłowie Piotr Król i Bartosz Kownacki -  parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu - zostali powołani na doradców politycznych przy Prezesie ... » więcej 2021-03-04, godz. 07:50 Coraz więcej śmieci w gminach powiatu sępoleńskiego. Kto je ma przetwarzać? Sępólno, Więcbork, Kamień i Sośno - chcą mieć własny RIPOK, czyli Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Najbliższa, w Bladowie koło Tucholi ... » więcej
1234567