Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-12-01, 20:35 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Przeszedł koronawirusa. Po 7 miesiącach wrócił do pracy

Pan Olek, dorabiający na emeryturze jako portier, jest szczęśliwy, że mógł wrócić do pracy.
Pan Olek, dorabiający na emeryturze jako portier, jest szczęśliwy, że mógł wrócić do pracy.
Codzienna obowiązkowa gimnastyka oddechowa i „rozruchowa”, dwa razy w tygodniu jazda na rowerze i dwa razy basen. Do tego stała opieka pulmonologiczna i kardiologiczna. Tak wygląda teraz życie 66-letniego pana Aleksandra, który 7 miesięcy temu trafił do szpitala z objawami COVID-19. Dziś pan Olek, dorabiający na emeryturze jako portier, jest szczęśliwy, że mógł wrócić do pracy.
- Pierwszy dzień w pracy po chorobie, po 7 miesiącach. Wróciłem do zdrowia, do życia, do ludzi i z tego się ogromnie cieszę. Zaczynam dzień od gimnastyki, trwa ona 15 - 30 minut. To ćwiczenia i oddechowe i rozruchowe. 2 razy w tygodniu jeżdżę sobie rowerem, 2 razy w tygodniu chodzę na pływalnię. To powoduje, że organizm w miarę funkcjonuje - mówi pan Aleksander.

Wszystko zaczęło się w kwietniu. Najpierw był brak apetytu, rozwolnienie i wysoka gorączka. Duszności pojawiły się dopiero po tygodniu - już w szpitalu, do którego został przewieziony karetką pogotowia.

Po trwającym miesiąc leczeniu szpitalnym pan Olek na 3 tygodnie trafił jeszcze do sanatorium. 7 miesięcy od zachorowania wciąż ma krótki oddech. Cały czas jest pod opieką pulmonologa i kardiologa.

- Pacjenci, którzy przeszli COVID-19 mogą liczyć na wszystkie świadczenia zdrowotne które są wymagane ze względu na stan ich zdrowia. Jakie to świadczenia? O tym decyduje lekarz prowadzący. To może być lekarz specjalista, jeżeli pacjent jest w dalszym ciągu pod opieką poradni specjalistycznej. To może być lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, bo jeżeli na przykład przechodził koronawirusa bezobjawowo czy nisko objawowo i był izolowany w domu, był pod opieką lekarza rodzinnego, to właśnie on decyduje o tym, jak będzie wyglądała dalsza ścieżka, jakie badania kontrolne powinny zostać wykonane. Pacjenci często wymagają rehabilitacji oddechowej, pulmonologicznej i tutaj jak najbardziej, jeżeli otrzymają skierowanie, to z takich świadczeń mogą skorzystać - powiedziała Barbara Nawrocka, rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.

Pan Aleksander dziękuję swojej córce. To dzięki jej determinacji trafił do szpitala.
Przeszedł koronawirusa. Po 7 miesiącach wrócił do pracy (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-03-05, godz. 19:44 Przebudowa i rozbudowa w tempie ekspresowym. Nowoczesne przedszkole w Lnianie Przebudowa i rozbudowa starego budynku trwała rok. W piątek nowoczesne przedszkole w Lnianie w powiecie świeckim zostało uroczyście otwarte. » więcej 2021-03-05, godz. 18:56 Nigdy więcej sam! Ks. Mirosław Maliński głosi rekolekcje w Bydgoszczy [wideo, program] Popularny duszpasterz akademicki z Wrocławia - ks. Mirosław Maliński „Malina” - będzie głosił rekolekcje w Bydgoszczy. Przeznaczone będą m.in. dla środowisk: ... » więcej 2021-03-05, godz. 16:19 Toruńska restauracja nie zamierza obsługiwać policjantów i ich rodzin „W tym lokalu nie obsługujemy funkcjonariuszy policji i ich rodzin' - plakat z takim napisem pojawił się na witrynie jednego z toruńskich lokali. Zdania przec ... » więcej 2021-03-05, godz. 15:31 Sprawa hodowli psów w Dobrczu wciąż na wokandzie. Sąd odrzucił apelację Wracamy do sprawy właścicieli hodowli zwierząt z podbydgoskiego Dobrcza, którym odebrano skrajnie zaniedbane psy. Na rozprawie 5 marca, sąd postanowił nie roz ... » więcej 2021-03-05, godz. 12:40 Martynka po prostu rzuciła się na ratunek. Cała klasa ją za to podziwia Ma zaledwie 8 lat, ale już wykazała się wielką dojrzałością. Mowa o małej bohaterce ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu. Dzięki błyskawicznej reakcji Martyn ... » więcej 2021-03-05, godz. 10:00 Poważny wypadek pod Toruniem: auto spadło ze skarpy, zakleszczony kierowca [zdjęcia] W piątek (05.03.) rano, na krajowej dziesiątce w miejscowości Glinki zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. Ciężarówka zawisła na nasypie, osobówka zjech ... » więcej 2021-03-05, godz. 09:46 Włodzimierz Czarzasty: Trzeba rozwiązać problem mieszkalnictwa w Polsce - Program odbudowy nie pozostawia swobody w wydatkowaniu pieniędzy, one muszą być przeznaczone na przedsięwzięcia zdefiniowane przez Unię Europejską - mówił g ... » więcej 2021-03-05, godz. 07:50 Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie razem na toruńskiej ziemi. Wspomnimy ich Podtoruńska gmina Lubicz była dawniej istnym tyglem kulturowym. Bogatą historię łączącą różne narody i tradycje pokaże Centrum Tradycji Dawnego Pogranicza w L ... » więcej 2021-03-04, godz. 20:13 Taśmy Collegium Medicum UMK: uczelnia zawiesiła profesora Prof. Michał Szpinda, którego słychać w słynnym nagraniu ujawnionym przez studentów CM UMK, został zawieszony w pełnieniu funkcji Koordynatora przedmiotu anat ... » więcej 2021-03-04, godz. 19:16 Szczyt ignorancji czy zuchwałość? Zażył narkotyki i pojechał na policję Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stawił się na policyjne przesłuchanie będąc pod wpływem amfetaminy, a przyjechał na komendę samochodem, mimo, że miał zakaz ki ... » więcej
1234567