Sobota, 27 lutego 2021 r.   Imieniny: Gabriela, Anastazji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-19, 13:02 Michał Zaręba/Redakcja

Prezydent: Najtrudniejsze, gdy ktoś odchodzi. Pogrzeb muzyka, który zmarł na COVID-19

Łukasz Tur miał 39 lat/fot. Facebook
Łukasz Tur miał 39 lat/fot. Facebook
O dużym ognisku koronawirusa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim mówił w czwartek radnym prezydent Torunia. Wspominał też Łukasza Tura – ostatnie pożegnanie zmarłego muzyka TOS w czwartek (19 listopada) w Toruniu.
- Prawie 6 tys. przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w Toruniu od początku epidemii - przekazał radnym prezydent Michał Zaleski. Zmarły 54 osoby. Duże ognisko jest w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim, gdzie izolacją objęto 55 osób.

- Nie ma przyjęć na odziały chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, a na oddział wewnętrzny przyjmowani są tylko pacjenci, którzy wymagają pilnej pomocy – mówił prezydent Torunia. - Najtrudniejsze i najsmutniejsze są chwile, gdy ktoś odchodzi od nas zawsze. Przeżywaliśmy kilka dni temu, gdy odszedł od nas - chorujący na Covid-19 - muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, także instruktor orkiestry w Zespole Szkół Samochodowych - śp. pan Łukasz Tur. Serdecznie współczujemy rodzinie. To potwierdza także jedno – ten wirus jest naprawdę groźny – dodał Michał Zaleski.

O śmierci Łukasza Tura poinformowała w weekend Toruńska Orkiestra Symfoniczna. - Z wielkim trudem i bólem informujemy o śmierci waltornisty TOS - Łukasza Tura, muzyka współpracującego z licznymi zespołami naszego miasta i regionu, nauczyciela gry na instrumentach dętych. Najszczersze kondolencje dla żony Ewy, całej rodziny, najbliższych składa pogrążony w żałobie zespół artystyczny i administracyjny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - czytamy w komunikacie.

Pożegnanie muzyka będzie transmitowane na jego portalu społecznościowym. O godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. żałobna w koście p.w. Wniebowzięcia NMP w Toruniu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Św. Jerzego przy ulicy Gałczyńskiego. Łukasz Tur miał 39 lat.
 
Mówi prezydent Michał Zaleski

Wiadomości lokalne

2021-02-26, godz. 21:13 Przed świętem Żołnierzy Wyklętych - porządki na ich toruńskich grobach [wideo] Wolontariusze Muzeum Wojskowego w Toruniu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i pasjonaci historii spotkali się dziś (26.02.) na Cmentarzu św. Jerzego w Tor ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:30 Mieli razem robić biznes przez Internet. Zamknęli w mieszkaniu i dręczyli Zarzut pozbawienia wolności człowieka ze szczególnym udręczeniem usłyszeli czterej mieszkańcy gminy Chełmża. Jak ustaliła toruńska policja - ofiara planowała ... » więcej 2021-02-26, godz. 18:42 Po 4 miesiącach przerwy, niepełnosprawni i seniorzy wrócą na zajęcia Wojewoda kujawsko-pomorski - mając na uwadze dobro uczestników tych placówek - uchylił swoją wcześniejszą decyzję o zawieszeniu działań. Od 1 marca mogą wróci ... » więcej 2021-02-26, godz. 16:30 Kto chce się całować pod jemiołą w Bydgoszczy, niech się spieszy [wideo, zdjęcia] Za oknami Polskiego Radia PiK, na skwerze Krzysztofa Komedy, rozpoczęły się prace pielęgnacyjne drzew. Usuwana jest jemioła, atakująca osłabione drzewa. Jest ... » więcej 2021-02-26, godz. 15:31 Mieli nękać klientów firmy pożyczkowej. Proces rozpoczął się po raz drugi. Dlaczego? Raz już usłyszeli wyroki skazujące, teraz ich sprawa rusza od nowa. W Sądzie Rejonowym w Toruniu rozpoczął się ponowny proces szefa i pracowników firmy pożycz ... » więcej 2021-02-26, godz. 14:29 Co z budową eko-elektrociepłowni we Włocławku? Słomiany ogień inwestora? We Włocławku jednak nie powstanie elektrociepłownia opalana słomą. Inwestor wycofał się z rozmów - poinformował prezydent Marek Wojtkowski. » więcej 2021-02-26, godz. 13:36 Dr Rajewski: regionalizacja obostrzeń sposobem znanym od lat Regionalizacja obostrzeń związanych z epidemiami jest sposobem znanym od lat - powiedział specjalista chorób zakaźnych dr Paweł Rajewski. Dodał, że wymaga ona ... » więcej 2021-02-26, godz. 12:39 Zamiast na ulicę – do stacji kontroli. Miejskie autobusy pod lupą ITD [zdjęcia, wideo] Autobusy komunikacji miejskiej pod lupą Inspekcji Transportu Drogowego. Od rana w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu inspektorzy kontrolują stan tech ... » więcej 2021-02-26, godz. 11:40 Schreiber: „Budowa CPK to myślenie o przyszłych pokoleniach, a nie kolejnych wyborach” Minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że inwestycje takie jak Centralny ... » więcej 2021-02-26, godz. 09:05 Zima nie oszczędziła toruńskich ulic. Trwa łatanie dziur Przyspiesza akcja łatania dziur w Toruniu. Drogowcy do tej pory naprawiali ubytki tzw. metodą na zimno, teraz zastosują trwalszy sposób - „na gorąco”. » więcej
1234567