Wtorek, 18 maja 2021 r.   Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-11-19, 13:02 Michał Zaręba/Redakcja

Prezydent: Najtrudniejsze, gdy ktoś odchodzi. Pogrzeb muzyka, który zmarł na COVID-19

Łukasz Tur miał 39 lat/fot. Facebook
Łukasz Tur miał 39 lat/fot. Facebook
O dużym ognisku koronawirusa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim mówił w czwartek radnym prezydent Torunia. Wspominał też Łukasza Tura – ostatnie pożegnanie zmarłego muzyka TOS w czwartek (19 listopada) w Toruniu.
- Prawie 6 tys. przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w Toruniu od początku epidemii - przekazał radnym prezydent Michał Zaleski. Zmarły 54 osoby. Duże ognisko jest w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim, gdzie izolacją objęto 55 osób.

- Nie ma przyjęć na odziały chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, a na oddział wewnętrzny przyjmowani są tylko pacjenci, którzy wymagają pilnej pomocy – mówił prezydent Torunia. - Najtrudniejsze i najsmutniejsze są chwile, gdy ktoś odchodzi od nas zawsze. Przeżywaliśmy kilka dni temu, gdy odszedł od nas - chorujący na Covid-19 - muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, także instruktor orkiestry w Zespole Szkół Samochodowych - śp. pan Łukasz Tur. Serdecznie współczujemy rodzinie. To potwierdza także jedno – ten wirus jest naprawdę groźny – dodał Michał Zaleski.

O śmierci Łukasza Tura poinformowała w weekend Toruńska Orkiestra Symfoniczna. - Z wielkim trudem i bólem informujemy o śmierci waltornisty TOS - Łukasza Tura, muzyka współpracującego z licznymi zespołami naszego miasta i regionu, nauczyciela gry na instrumentach dętych. Najszczersze kondolencje dla żony Ewy, całej rodziny, najbliższych składa pogrążony w żałobie zespół artystyczny i administracyjny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - czytamy w komunikacie.

Pożegnanie muzyka będzie transmitowane na jego portalu społecznościowym. O godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. żałobna w koście p.w. Wniebowzięcia NMP w Toruniu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Św. Jerzego przy ulicy Gałczyńskiego. Łukasz Tur miał 39 lat.
 
Mówi prezydent Michał Zaleski

Wiadomości lokalne

2021-05-18, godz. 14:25 Nowy zastępca prezydenta Grudziądza zajmie się edukacją i polityką społ. Róża Lewandowska została nowym zastępcą prezydenta Grudziądza. Przez ostatnich kilkanaście lat była prezesem grudziądzkiego oddziału Związku Nauczycielstwa Po ... » więcej 2021-05-18, godz. 13:35 Debata online. Zapraszają mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu Mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu nie składają broni w walce o przyjazne ulice na ich osiedlu. Przypomnijmy, niedawno zaprotestowali przeciwko pla ... » więcej 2021-05-18, godz. 07:51 Marszałek Piotr Całbecki: - Ten pomnik symbolizuje nasze wołanie o pokój Zginęli za wiarę i Ojczyznę. W Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 w Toruniu, uroczyście odsłonięto pomnik ku czci zamordowanych księży, zakonników or ... » więcej 2021-05-17, godz. 18:13 Kapitalny remont szpitala psychiatrycznego w Świeciu. Od dachu, po piwnice Największy i najstarszy budynek Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu nad Wisłą przejdzie generalny remont. Modernizacja obejmie ... » więcej 2021-05-17, godz. 17:20 Ksiądz Rafał K. przed sądem: odmówił zeznań, nie przyznał się do winy Przed bydgoskim sądem rozpoczął się proces księdza Rafała K. Kapłan oskarżony o molestowanie nastolatków stawił się w sądzie i wysłuchał aktu oskarżenia. Sam ... » więcej 2021-05-17, godz. 15:41 System głośnomówiący, przyciski z alfabetem Braille’a. Starostwo ma nową windę Budynek Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W siedzibie głównej zamontowano windę. » więcej 2021-05-17, godz. 15:19 Nie miała nic do jedzenia, była wycieńczona. Policjant uratował 81-latkę Dzielnicowy z Rypina mł. asp. Dawid Kuciński, podczas obchodu swojego rejonu, zainteresował się losem starszej kobiety, której od dłuższego czasu nie widział. ... » więcej 2021-05-17, godz. 12:30 Zbudował Centrum Onkologii w Bydgoszczy, teraz jest patronem ronda Imię doktora Jacka Śniegockiego, nestora bydgoskiej onkologii, nosi od poniedziałku rondo u zbiegu ulicy dr Izabeli Romanowskiej i Matki Teresy z Kalkuty w By ... » więcej 2021-05-17, godz. 09:44 Uczniowie szczęśliwi, choć niektórzy się stresują. W szkołach znowu sale pełne Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół. Rano odwiedziliśmy SP nr 58 w Bydgoszczy. » więcej 2021-05-17, godz. 07:53 Czas wskoczyć do kolejnego basenu w Bydgoszczy. Nowiutki obiekt w Fordonie! [zdjęcia] W poniedziałek (17 maja) na Tatrzańskim zaczyna działać nowy basen. Na razie ze względu na obostrzenia korzystać będą z niego grupy zorganizowane. Od 29 maja ... » więcej
1234567