Wtorek, 18 maja 2021 r.   Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-11-19, 08:03 Tomasz Kaźmierski

Czarna Woda Singletrack: rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą [zdjęcia, wideo]

Rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą nazywa się Czarna Woda Singletrack. Fot. Tomasz Kaźmierski
Rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą nazywa się Czarna Woda Singletrack. Fot. Tomasz Kaźmierski
Nie jest zbyt długi, ale ważne, że jest! Może ze Świecia wezmą też przykład inne samorządy. Miasto ma coś co przyciąga rowerzystów lubiących ekstremalną jazdę.
W październiku w Świeciu nad Wisłą do użytku oddano „Czarna Woda Singletrack”. To tor rowerowy na którym poszaleć mogą miłośnicy nieco dynamiczniejszej jazdy na rowerze. Sigletrack składa się z pumptracka (krótki tor z muldami i bandami), który jest wpisany w dłuższą trasę. Całość ma niecały kilometr, jest dobrze oznakowana i dostarcza rowerowej frajdy, choć pozostawia niedosyt, gdyż chciałoby się więcej. Trudno zatem (również z powodu warunków naturalnych) porównywać obiekt w Świeciu z trasami, które znamy z gór, choćby w Świeradowie Zdroju. Można zatem tor w Świeciu potraktować jak narciarze stok w Myślęcinku, czyli jako świetne miejsce na krótki trening i sprawdzenie sprzętu przed wyjazdem w góry.

Trasę do rowerowego szaleństwa zlokalizowano wzdłuż przebiegającej przez Świecie DK 91, na malowniczym zboczu. Od lat mieszkańcy miasta narzekali, że był to teren zaniedbany – teraz się to zmieniło. Pomysł najpierw zgłoszono do budżetu obywatelskiego, ale nie znalazł tam aprobaty, natomiast władze gminy stwierdziły, że takie miejsce powinno powstać i sfinansowały budowę. Całość kosztowała 297 tys. zł.
Rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą nazywa się Czarna Woda Singletrack. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Wiadomości lokalne

2021-05-18, godz. 16:36 Która inwestycja zdobędzie najwięcej głosów? Zostały trzy dni na głosowanie 15 tysięcy bydgoszczan wzięło dotąd udział w konsultacjach społecznych dotyczących inwestycji w mieście. Od 22 marca głosujący oddali 40 tysięcy głosów wskazu ... » więcej 2021-05-18, godz. 15:35 Fałszywe SMS-y, włamania na konto i kradzież pieniędzy Policjanci zatrzymali w Bydgoszczy jednego z członków grupy wyłudzających dane do kont bankowych. Obywatel Ukrainy został tymczasowo aresztowany. » więcej 2021-05-18, godz. 14:25 Nowy zastępca prezydenta Grudziądza zajmie się edukacją i polityką społ. Róża Lewandowska została nowym zastępcą prezydenta Grudziądza. Przez ostatnich kilkanaście lat była prezesem grudziądzkiego oddziału Związku Nauczycielstwa Po ... » więcej 2021-05-18, godz. 13:35 Debata online. Zapraszają mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu Mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu nie składają broni w walce o przyjazne ulice na ich osiedlu. Przypomnijmy, niedawno zaprotestowali przeciwko pla ... » więcej 2021-05-18, godz. 07:51 Marszałek Piotr Całbecki: - Ten pomnik symbolizuje nasze wołanie o pokój Zginęli za wiarę i Ojczyznę. W Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 w Toruniu, uroczyście odsłonięto pomnik ku czci zamordowanych księży, zakonników or ... » więcej 2021-05-17, godz. 18:13 Kapitalny remont szpitala psychiatrycznego w Świeciu. Od dachu, po piwnice Największy i najstarszy budynek Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu nad Wisłą przejdzie generalny remont. Modernizacja obejmie ... » więcej 2021-05-17, godz. 17:20 Ksiądz Rafał K. przed sądem: odmówił zeznań, nie przyznał się do winy Przed bydgoskim sądem rozpoczął się proces księdza Rafała K. Kapłan oskarżony o molestowanie nastolatków stawił się w sądzie i wysłuchał aktu oskarżenia. Sam ... » więcej 2021-05-17, godz. 15:41 System głośnomówiący, przyciski z alfabetem Braille’a. Starostwo ma nową windę Budynek Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W siedzibie głównej zamontowano windę. » więcej 2021-05-17, godz. 15:19 Nie miała nic do jedzenia, była wycieńczona. Policjant uratował 81-latkę Dzielnicowy z Rypina mł. asp. Dawid Kuciński, podczas obchodu swojego rejonu, zainteresował się losem starszej kobiety, której od dłuższego czasu nie widział. ... » więcej 2021-05-17, godz. 12:30 Zbudował Centrum Onkologii w Bydgoszczy, teraz jest patronem ronda Imię doktora Jacka Śniegockiego, nestora bydgoskiej onkologii, nosi od poniedziałku rondo u zbiegu ulicy dr Izabeli Romanowskiej i Matki Teresy z Kalkuty w By ... » więcej
1234567