Środa, 16 czerwca 2021 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2013-12-12, 20:27 Tatiana Adonis/Andrzej Krystek/Janusz Wiertel

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy otwarta! [wideo]

Prezydent Bruski i zakłócający jego przemówienie Bogdan Dzakanowski przebrany za Św. Mikołaja. Fot. Tatiana Adonis.
Prezydent Bruski i zakłócający jego przemówienie Bogdan Dzakanowski przebrany za Św. Mikołaja. Fot. Tatiana Adonis.
Największa inwestycja drogowa w historii Bydgoszczy otwarta. Jej budowa trwała 3 lata i kosztowała ponad 211 mln zł, z tego prawie 93 mln, to dofinansowanie unijne.
eTrasa Uniwersytecka w Bydgoszczy to ponad 1,5-kilometrowy odcinek, z dwiema jezdniami w obu kierunkach. Rozpoczyna się w pobliżu skrzyżowania ul. Ogińskiego, przebiega nad ulicą Jagiellońską, dworcem autobusowym, Brdą, ulicą Toruńską, a kończy się na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego.

Uroczystość związaną z otwarciem trasy postanowili zbojkotować działacze PiS. Nie zgadzają się na zmianę nazwy mostu z z imienia Lecha Kaczyńskiego na most Uniwersytecki. Na uroczystości nie pojawili się.

Tymczasem uroczystość została zakłócona przez Bogdana Dzakanowskiego z Bydgoskiej Bramy Porozumienia. Dzakanowski ubrany w strój Świętego Mikołaja - dzwonił dzwonkiem w czasie przemówienia prezydenta Rafała Bruskiego.
Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy otwarta, z drobnymi zakłóceniami. Materiał Andrzeja Krystka.
Trasa Uniwesytecka połączy północne i południowe części miasta. Materiał Tatiany Adonis.
Dłuższa wersja materiału o otwarciu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)
Przejazd od Al. Wojska Polskiego do Ronda Wielkopolskiego i z powrotem.

Wiadomości lokalne

2021-06-16, godz. 09:17 Udział w tym konkursie może zakończyć się karierą w „Mazowszu” W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy etap II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Od 2 do 3 październik ... » więcej 2021-06-15, godz. 18:05 Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. 48-letnia kobieta zmarła Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. Do wypadku doszło pod koniec maja na jednym z rond w Toruniu. 48-letnia kobieta trafiła do szpitala i tam z ... » więcej 2021-06-15, godz. 16:50 Święto Wolnych Książek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo] Literaci, aktorzy, politycy i dziennikarze - znani bydgoszczanie czytali na Wyspie Młyńskiej swoje ulubione książki. Okazją do spotkania przed Młynami Rothera ... » więcej 2021-06-15, godz. 16:02 Znalazł pieniądze na chodniku, kupił za nie alkohol i papierosy. Teraz grozi mu więzienie Zaczęło się od zabrania pieniędzy, znalezionych na chodniku. Skończyło na zatrzymaniu przez policjantów i zarzutach dotyczących przywłaszczenia cudzej rzeczy. » więcej 2021-06-15, godz. 13:52 Wjechał ciężarówką na czerwonym świetle? Wypadek w Nakle, kierowca w stanie ciężkim Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek na nakielskiej obwodnicy. Jeden z kierowców został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy. » więcej 2021-06-15, godz. 13:18 Po sekcji zwłok trzylatki z Torunia. Rodzice z zarzutem zabójstwa? We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok trzyletniej dziewczynki, która w nocy z piątku na sobotę zmarła w toruńskim szpitalu. Jej rodzicom zarzut usiłowania zab ... » więcej 2021-06-15, godz. 12:29 Wszystkie pasy dostępne. Wiadukty Warszawskie z ośmioma podporami Po ponad półrocznej przerwie we wtorek (15 czerwca) przywracane są wszystkie pasy ruchu Wiaduktów Warszawskich w ciągu ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. - Podpo ... » więcej 2021-06-15, godz. 11:36 Zderzenie, przebite barierki i lądowanie w krzakach. Wypadek w Bydgoszczy Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek przed południem przy ul. Grunwaldzkiej na wysokości schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. » więcej 2021-06-15, godz. 08:25 Maroko, Gruzja i Kolumbia: te kraje poznamy w Toruniu - nie tylko od kuchni Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd po raz trzeci odbędzie się w Toruniu. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy weekend (19-20.06.) w Dworze Artusa. » więcej 2021-06-15, godz. 07:50 Które bydgoskie chodniki zostaną w tym roku wyremontowane? [lista] ZDMiKP podpisał umowę na przebudowę ponad 20 bydgoskich chodników. Prace ruszą jeszcze w tym tygodniu. Ich ważną częścią jest odtwarzanie historycznych wzorów ... » więcej
1234567