Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-12, 07:20 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia prawie gotowa

W regionie kujawsko-pomorskim śmigłowiec LPR stacjonuje w Bydgoszczy. Fot. Nadesłana
W regionie kujawsko-pomorskim śmigłowiec LPR stacjonuje w Bydgoszczy. Fot. Nadesłana
W regionie kujawsko-pomorskim śmigłowiec LPR stacjonuje w Bydgoszczy. Fot. Archiwum/ Ireneusz Sanger
W regionie kujawsko-pomorskim śmigłowiec LPR stacjonuje w Bydgoszczy. Fot. Archiwum/ Ireneusz Sanger
Prawie 10 milionów złotych kosztowała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy. Pod koniec roku do nowego obiektu przeniesie się załoga LPR, która stacjonuje obecnie w wynajmowanych obiektach bydgoskiego lotniska.
- Znacząco poprawi się komfort pracy załogi - mówi Justyna Sochacka, rzeczniczka Centrali Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

- Cała baza to jeden budynek, na który składa się zarówno hangar dla śmigłowca, jak i pomieszczenia warsztatowe do jego obsługi. Poza tym magazyny i pomieszczenia medyczne, pomieszczenia socjalne, w tym szatnie, pokoje noclegowe dla naszych załóg,
kuchnie, łazienki, pomieszczenia administracyjne, biurowe. No i serce bazy, czyli pokój operacyjny, w którym załoga oczekuje i przyjmuje wezwania do misji ratunkowych. Hangar będzie wyposażony w platformę elektryczną, na której będzie wyjeżdżał i wjeżdżał śmigłowiec. Nie trzeba będzie już używać ciągnika - powiedziała Justyna Sochacka.

Budowę nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żołędowie w 80 procentach sfinansowało ministerstwo zdrowia, 20 procent kosztów budowy pokryła Unia Europejska.

Nowa baza jest zlokalizowana w pobliżu budowanej ekspresowej S5, co pozwoli m.in. na szybkie docieranie z pomocą do ofiar wypadków drogowych.
Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia już prawie gotowa (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-03-04, godz. 20:13 Taśmy Collegium Medicum UMK: uczelnia zawiesiła profesora Prof. Michał Szpinda, którego słychać w słynnym nagraniu ujawnionym przez studentów CM UMK, został zawieszony w pełnieniu funkcji Koordynatora przedmiotu anat ... » więcej 2021-03-04, godz. 19:16 Szczyt ignorancji czy zuchwałość? Zażył narkotyki i pojechał na policję Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stawił się na policyjne przesłuchanie będąc pod wpływem amfetaminy, a przyjechał na komendę samochodem, mimo, że miał zakaz ki ... » więcej 2021-03-04, godz. 18:21 Stu mieszkańców Włocławka może dostać dopłatę do wymiany ogrzewania Włocławianie już mogą składać wnioski o dofinansowanie do wymiany starych pieców. W tym roku Urząd Miasta przeznaczył na ten cel 400 tys. zł, czyli dwa razy w ... » więcej 2021-03-04, godz. 16:16 W trudnym terenie karetka nie dojedzie, a motoambulans tak. Pierwszy w Toruniu! Toruń ma pierwszy motoambulans. Motocykl kosztował 230 tys. zł i został zakupiony ze środków budżetu obywatelskiego na wniosek jednego z mieszkańców.  » więcej 2021-03-04, godz. 14:38 Dwa nowoczesne budynki dla policji. Budują nową komendę w Rypinie [zdjęcia] Nowe budynki Komendy Powiatowej Policji powstają w Rypinie. Budową idzie pełną parą. » więcej 2021-03-04, godz. 13:49 To on założył piękne miasto Bydgoszcz. Imieniny króla Kazimierza Wielkiego [wideo] Bydgoszcz świętuje imieniny króla Kazimierza Wielkiego, założyciela grodu nad Brdą. W tym roku - z powodu pandemii - nie tak uroczyście, jak  w poprzednich la ... » więcej 2021-03-04, godz. 12:51 Specjalna komisja na UMK. Po dyskusji, że zbyt wielu studentów zdaje egzaminy - Nasza reakcja była błyskawiczna. Wyjaśniamy,  co stało się w Collegium Medicum w Bydgoszczy- powiedział Polskiemu Radiu PiK rektor UMK prof. Andrzej Sokala.  » więcej 2021-03-04, godz. 12:08 Kilkuset chorych w szpitalach więcej, 117 respiratorów zajętych. Trzecia fala w regionie 1067 chorych na COVID-19 przebywa obecnie w kujawsko-pomorskich szpitalach. Na 156 respiratorów 117 jest zajętych. Coraz częściej ciężko chorują także osoby m ... » więcej 2021-03-04, godz. 11:29 Posłowie z naszego regionu w Radzie Doradców Politycznych Premiera Posłowie Piotr Król i Bartosz Kownacki -  parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu - zostali powołani na doradców politycznych przy Prezesie ... » więcej 2021-03-04, godz. 07:50 Coraz więcej śmieci w gminach powiatu sępoleńskiego. Kto je ma przetwarzać? Sępólno, Więcbork, Kamień i Sośno - chcą mieć własny RIPOK, czyli Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Najbliższa, w Bladowie koło Tucholi ... » więcej
1234567