Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-24, 20:05 Agnieszka Marszał/Redakcja

Konflikt we włocławskim szpitalu, miało być spotkanie z marszałkiem, ale związkowcy nie dotarli

Przedstawiciele związków zawodowych działających we włocławskim szpitalu nie przyszli na spotkanie z marszałkiem województwa. Fot. Archiwum
Przedstawiciele związków zawodowych działających we włocławskim szpitalu nie przyszli na spotkanie z marszałkiem województwa. Fot. Archiwum
Przedstawiciele związków zawodowych działających we włocławskim szpitalu nie przyszli na spotkanie z marszałkiem województwa dotyczącym konfliktu w lecznicy, bo dowiedzieli się o nim dopiero dziś rano i nie mieli możliwości przygotowania się do rozmów. Piotr Całbecki przyznał, że zaproszenie do rozmów powinni dostać wcześniej.
– Szkoda, że dziś nie wykorzystaliśmy tej okazji, żeby porozmawiać. Zaistniała jakaś dezinformacja. Myślałem, że zrobi to pani dyrektor, poza tym jeśli przyjeżdżam do miejsca pracy związkowców, to na chwile odstąpią od pracy, czy zastąpi ich ktoś przy stanowiskach i znajdą godzinę, żeby spotkać się z marszałkiem – powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Dyrektor szpitala, Karolina Welka, złożyła na ręce marszałka obszerne wyjaśnienie, w którym odniosła się do stawianych jej przez związkowców zarzutów, między innymi o wzrost zadłużenia szpitala, zamykanie kolejnych oddziałów, czy brak współpracy i rozmów ze związkowcami. Dodaje, ze takie rozmowy były prowadzone, co potwierdzają szpitalne dokumenty, a zarzuty są personalnym atakiem na nią.

– To są zarzuty takie, które nie wiem co miały na celu. Najbardziej ucierpieli pracownicy, którzy bardzo angażują się we wszystko co tutaj robimy oraz wizerunek szpitala. To co się ukazało, wylało na zewnątrz, to był taki trochę sąd kapturowy, wyrok wydano i skazano, akurat moją osobę, bez możliwości wypowiedzenia się, nawet nie poinformowano mnie o jakichkolwiek zarzutach – powiedziała Karolina Welka, dyrektor szpitala.

Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że jest gotów do kolejnego spotkania, o którym związkowcy zostaną poinformowani wcześniej, ale jego zdaniem, sprawa, po wyjaśnieniach dyrektor Welki, jest zamknięta.

Dziś w szpitalu oddano tez do użytku nowy tomograf. Sprzęt za 3,5 mln złotych będzie służył pacjentom, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy.
Materiał Agnieszki Marszał (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-19, godz. 18:35 Mniej podopiecznych w jednym domu dziecka. Przepisy ustawy w praktyce Nie więcej niż czternaścioro dzieci może od 1 stycznia przebywać w jednej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Tak stanowi Ustawa o wspieraniu rodziny i pieczy z ... » więcej 2021-01-19, godz. 17:20 Poseł Kwiatkowski: Może czas rozważyć powołanie samorządowej spółki kolejowej Władze regionu nie zdały egzaminu jako organizator transportu publicznego - uważa poseł Robert Kwiatkowski. Parlamentarzysta Lewicy interweniował u marszałka ... » więcej 2021-01-19, godz. 15:34 Wójta gminy Warlubie wybiorą w kwietniu. Zmiana terminu po raz drugi Przedterminowe wybory wójta Warlubia po raz kolejny przełożone. Głosowanie miało odbyć się w najbliższą niedzielę (24 stycznia), tymczasem w Dzienniku Ustaw u ... » więcej 2021-01-19, godz. 14:03 Szczepienia dla seniorów: brak miejsc w punktach, każą jechać do innego miasta - Żeby zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, trzeba mieć nerwy ze stali - narzekają rodziny starszych ludzi, dzwoniące do naszej redakcji. Infolinie są prz ... » więcej 2021-01-19, godz. 12:21 Szpitale w regionie wstrzymują szczepienia. Bo nie dojechały szczepionki W związku ze zmniejszeniem dostaw szczepionki przeciw Covid-19, część szpitali na Kujawach i Pomorzu wstrzymała planowane w najbliższych dniach szczepienia. » więcej 2021-01-19, godz. 11:36 Antoni Mężydło: Wprowadźmy podatek solidarnościowy dla branż, które nie ucierpiały - Rozumiem przedsiębiorców, którzy w desperacji otwierają swoje biznesy, wbrew ograniczeniom. Oni walczą o przeżycie — mówił Antoni Mężydło, senator z Koalicj ... » więcej 2021-01-19, godz. 10:03 Śnieg i błoto na ulicach. Trudne warunki na drogach w Bydgoszczy [wideo] Po nocnych opadach śniegu wszystkie główne drogi w Kujawsko-Pomorskiem są przejezdne. Gorzej jest w miastach - w Bydgoszczy na ulicach panują bardzo trudne wa ... » więcej 2021-01-19, godz. 08:41 Pociąg towarowy uderzył w samochód osobowy. Wypadek w Dobromierzu [zdjęcia] Do zderzenia pociągu z samochodem osobowym doszło po godzinie 7:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Dobromierzu w gminie Nowa Wieś Wielka. » więcej 2021-01-19, godz. 08:16 Płonął sklep z częściami motoryzacyjnymi. Pożar na bydgoskich Bartodziejach Dziesięć strażackich zastępów gasiło nad ranem duży pożar w Bydgoszczy. Palił się dach sklepu z częściami motoryzacyjnymi przy ulicy Bocznej na Bartodziejach. » więcej 2021-01-19, godz. 07:49 Bydgoska Karta Miejska i podróż w czasie do marca 1981. Z Lechem Wałęsą Rok 2021 jest w Bydgoszczy obchodzony pod znakiem 40. rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 roku. Z tej okazji wydana została okazjonalna Bydgoska Karta Mi ... » więcej
1234567