Sobota, 24 lipca 2021 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny
Ruch wahadłowy w Tryszczynie na drodze 25 Bydgoszcz - Koronowo.
Ruch wahadłowy w Tryszczynie na drodze 25 Bydgoszcz - Koronowo.
Ruch wahadłowy w Tryszczynie na drodze 25 Bydgoszcz - Koronowo.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-07-20, 14:19 Agnieszka Marszał/Redakcja

Plac Wolności z pomnikiem czy bez? Mieszkańcy w ankiecie o centrum Włocławka

Plac Wolności we Włocławku/fot. wloclawianin, Wikipedia
Plac Wolności we Włocławku/fot. wloclawianin, Wikipedia
Mieszkańcy Włocławka nie chcą, by z centrum miasta wyprowadzić ruch samochodowy. Na Placu Wolności powinna ich zdaniem znaleźć się fontanna, co do pomnika - zdania są podzielone.
To wyniki ankiety dotyczącej przebudowy centrum miasta. Wypowiedziało się w niej blisko 700 włocławian. 

- Dla mnie ciekawe są głosy mieszkańców w kontekście pomnika Żołnierza Polskiego. Zadaliśmy pytanie, czy zdaniem mieszkańców ten pomnik powinien zostać przeniesiony w inne miejsca. Spodziewałem się, że pojawi się bardzo dużo odpowiedzi na „tak”, a tymczasem były głosy podzielone po połowie - mówi Bartłomiej Kucharczyk z referatu dialogu społecznego w Urzędzie Miasta. - Byłem też zaskoczony odpowiedziami na pytanie, jaką formę komunikacji preferujesz. Zaproponowaliśmy kilka wariantów – ten proponujący pozostawienie układu komunikacyjnego w niezmienionym kształcie zyskał aprobatę 205 mieszkańców i to jest najczęściej wybierana odpowiedź – dodaje.
 
Opinie mieszkańców Włocławka posłużą do opracowania koncepcji przebudowy Placu Wolności we Włocławku. Projekt ma powstać jeszcze w tym roku.
Plac Wolności z pomnikiem czy bez? Mieszkańcy w ankiecie o centrum Włocławka (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-07-24, godz. 16:13 Kolorowo, rodzinnie i z uśmiechem, czyli Dni Janikowa Kilkaset osób obsypujących się jednocześnie kolorowymi proszkami - mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Holi Festiwal Kolorów towarzyszy Dniom Janikowa, które zor ... » więcej 2021-07-24, godz. 14:35 Szczepienie przy okazji zakupów? To możliwe W toruńskiej galerii handlowej Atrium Copernicus można zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Uruchomiony w sobotę punkt szczepień będ ... » więcej 2021-07-24, godz. 12:35 Ambasador Hiszpanii przyjechał do Torunia. Jaki jest powód wizyty? [zdjęcia] Francisco Javier Sanabria Valderrama weźmie udział w niedzielnych uroczystościach - kiedy to kościół św. Jakuba zostanie ogłoszony sanktuarium. W piątek ambas ... » więcej 2021-07-24, godz. 10:00 Radny pyta o pomnik kryptologa i minitężnie Bydgoski radny interweniuje w sprawie powtarzających się aktów wandalizmu dotyczących pomnika - ławeczki Mariana Rejewskiego w centrum miasta. » więcej 2021-07-23, godz. 20:45 Remont zamku w Świeciu. Odtwarzane są nawet detale architektoniczne [zdjęcia] W czternastowiecznym zamku krzyżackim w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niez ... » więcej 2021-07-23, godz. 18:44 W Sulinowie koło Żnina spłonęło 50 hektarów zboża. Co było przyczyną pożaru? 50 hektarów zboża spłonęło w Sulinowie w powiecie żnińskim. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Wysokość strat nie została jeszcze oszacowana. » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Takiego spotkania tylko pozazdrościć! Podwórkowa impreza na bydgoskim Okolu Jedyny kataryniarz w regionie, instrumenty muzyczne, fantazyjne nakrycia głowy i mnóstwo przysmaków. Tak było na podwórku przy ul. Jackowskiego 18 w Bydgoszcz ... » więcej 2021-07-23, godz. 15:50 To jak jest w schronisku dla bezdomnych w Bydgoszczy? Brud, smród i robactwo - tak jeden z podopiecznych mówi o warunkach panujących w Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy. Skarży się m.in. na cias ... » więcej 2021-07-23, godz. 11:50 Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą Trzeźwy kierowca i samochód bez usterek to zbyt mało. Podróż na wakacyjny wypoczynek musi być bezpieczna pod każdym względem. Przed nami bardzo ciepły weekend ... » więcej 2021-07-23, godz. 09:40 Zakaz wstępu do lasu? Spokojnie! Trwa porządkowanie po wichurach Prawie 4 tysiące hektarów lasów w regionie zostało zniszczonych przez ostatnie burze i porywisty wiatr im towarzyszący. » więcej
1234567