Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-07-18, 12:50 Michał Zaręba

Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego od lat dostaje anonimy pełne nienawiści

Sprawę nękania Przemysława Górskiego anonimami pełnymi nienawiści od dawna zna policja./fot. Pixabay
Sprawę nękania Przemysława Górskiego anonimami pełnymi nienawiści od dawna zna policja./fot. Pixabay
Przemysław Górski od kilku lat otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami. Obraźliwe słowa pojawiały się też w Internecie, a niedawno również na terenie miasta. Ich autor zniesławiał także najbliższych burmistrza Jabłonowa Pomorskiego. Śledczym nie udało się jednak ustalić kto stoi za hejtem.
- Listy anonimowe zacząłem otrzymywać zarówno na adres domu, jak i urzędu od drugiej połowy 2015 roku. W jednym z tych listów pojawia się zdanie: "Życzymy ci śmierci". Prokuratura umorzyła to postępowanie. W ostatnim czasie na słupach porozwieszane były paszkwile. Sprawę zgłosiłem na policję. Postępowanie toczy się w nowej sprawie. W czystej postaci hejt...

Leszek Rupiński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Brodnicy.

- W toku postępowania karnego zabezpieczono monitoring w okolicy urzędu, przesłuchaliśmy ponad 20 świadków, zabezpieczono treści stron internetowych. Działania te nie przyniosły jednak pożądanych skutków, czyli ujawnienie sprawców. Ta sprawa jest w dalszym ciągu w zainteresowaniu organów ścigania.

- Nie boję się o siebie, ale o bezpieczeństwo żony i córki, która ma dopiero półtora roku i niczego złego nikomu nie zrobiła - mówi Przemysław Górski.

Do tematu będziemy wracać, tymczasem więcej w materiale Michała Zaręby, w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Nasz mały świat”:

Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego jest nękany przez hejtera
Materiał Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2021-03-05, godz. 20:30 Szczepienia osób w wieku 65-69 lat i przewlekle chorych [informacje, telefony] 11 marca rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku od 65 do 69 lat, a 10 marca - osób przewlekle chorych. Także osoby w wieku 70 plus ... » więcej 2021-03-05, godz. 19:44 Przebudowa i rozbudowa w tempie ekspresowym. Nowoczesne przedszkole w Lnianie Przebudowa i rozbudowa starego budynku trwała rok. W piątek nowoczesne przedszkole w Lnianie w powiecie świeckim zostało uroczyście otwarte. » więcej 2021-03-05, godz. 18:56 Nigdy więcej sam! Ks. Mirosław Maliński głosi rekolekcje w Bydgoszczy [wideo, program] Popularny duszpasterz akademicki z Wrocławia - ks. Mirosław Maliński „Malina” - będzie głosił rekolekcje w Bydgoszczy. Przeznaczone będą m.in. dla środowisk: ... » więcej 2021-03-05, godz. 16:19 Toruńska restauracja nie zamierza obsługiwać policjantów i ich rodzin „W tym lokalu nie obsługujemy funkcjonariuszy policji i ich rodzin' - plakat z takim napisem pojawił się na witrynie jednego z toruńskich lokali. Zdania przec ... » więcej 2021-03-05, godz. 15:31 Sprawa hodowli psów w Dobrczu wciąż na wokandzie. Sąd odrzucił apelację Wracamy do sprawy właścicieli hodowli zwierząt z podbydgoskiego Dobrcza, którym odebrano skrajnie zaniedbane psy. Na rozprawie 5 marca, sąd postanowił nie roz ... » więcej 2021-03-05, godz. 12:40 Martynka po prostu rzuciła się na ratunek. Cała klasa ją za to podziwia Ma zaledwie 8 lat, ale już wykazała się wielką dojrzałością. Mowa o małej bohaterce ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu. Dzięki błyskawicznej reakcji Martyn ... » więcej 2021-03-05, godz. 10:00 Poważny wypadek pod Toruniem: auto spadło ze skarpy, zakleszczony kierowca [zdjęcia] W piątek (05.03.) rano, na krajowej dziesiątce w miejscowości Glinki zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. Ciężarówka zawisła na nasypie, osobówka zjech ... » więcej 2021-03-05, godz. 09:46 Włodzimierz Czarzasty: Trzeba rozwiązać problem mieszkalnictwa w Polsce - Program odbudowy nie pozostawia swobody w wydatkowaniu pieniędzy, one muszą być przeznaczone na przedsięwzięcia zdefiniowane przez Unię Europejską - mówił g ... » więcej 2021-03-05, godz. 07:50 Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie razem na toruńskiej ziemi. Wspomnimy ich Podtoruńska gmina Lubicz była dawniej istnym tyglem kulturowym. Bogatą historię łączącą różne narody i tradycje pokaże Centrum Tradycji Dawnego Pogranicza w L ... » więcej 2021-03-04, godz. 20:13 Taśmy Collegium Medicum UMK: uczelnia zawiesiła profesora Prof. Michał Szpinda, którego słychać w słynnym nagraniu ujawnionym przez studentów CM UMK, został zawieszony w pełnieniu funkcji Koordynatora przedmiotu anat ... » więcej
1234567