Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.   Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-18, 12:50 Michał Zaręba

Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego od lat dostaje anonimy pełne nienawiści

Sprawę nękania Przemysława Górskiego anonimami pełnymi nienawiści od dawna zna policja./fot. Pixabay
Sprawę nękania Przemysława Górskiego anonimami pełnymi nienawiści od dawna zna policja./fot. Pixabay
Przemysław Górski od kilku lat otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami. Obraźliwe słowa pojawiały się też w Internecie, a niedawno również na terenie miasta. Ich autor zniesławiał także najbliższych burmistrza Jabłonowa Pomorskiego. Śledczym nie udało się jednak ustalić kto stoi za hejtem.
- Listy anonimowe zacząłem otrzymywać zarówno na adres domu, jak i urzędu od drugiej połowy 2015 roku. W jednym z tych listów pojawia się zdanie: "Życzymy ci śmierci". Prokuratura umorzyła to postępowanie. W ostatnim czasie na słupach porozwieszane były paszkwile. Sprawę zgłosiłem na policję. Postępowanie toczy się w nowej sprawie. W czystej postaci hejt...

Leszek Rupiński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Brodnicy.

- W toku postępowania karnego zabezpieczono monitoring w okolicy urzędu, przesłuchaliśmy ponad 20 świadków, zabezpieczono treści stron internetowych. Działania te nie przyniosły jednak pożądanych skutków, czyli ujawnienie sprawców. Ta sprawa jest w dalszym ciągu w zainteresowaniu organów ścigania.

- Nie boję się o siebie, ale o bezpieczeństwo żony i córki, która ma dopiero półtora roku i niczego złego nikomu nie zrobiła - mówi Przemysław Górski.

Do tematu będziemy wracać, tymczasem więcej w materiale Michała Zaręby, w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Nasz mały świat”:

Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego jest nękany przez hejtera
Materiał Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2021-06-14, godz. 09:05 Kierowca wjechał w pieszych. Tragiczny wypadek na rondzie Inowrocławskim w Bydgoszczy [zdjęcia] W wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych, jeden z nich zjechał na chodnik, uderzył w dwoje pieszych i zatrzymał się na pasie zieleni. » więcej 2021-06-14, godz. 08:59 Światowy Dzień Krwiodawcy: niespodzianka dla każdego, kto odda krew - Zapotrzebowanie na krew drastycznie rośnie, więc potrzeba też ludzi, którzy chcieliby pomóc ratować życie innych - apelują w Regionalnym Centrum Krwiodawstw ... » więcej 2021-06-14, godz. 08:23 Nieoficjalnie: Eugeniusz Kłopotek wójtem Warlubia Eugeniusz Kłopotek zdecydowaną większością głosów wygrał wybory na wójta Warlubia. To na razie nieoficjalny wynik. » więcej 2021-06-14, godz. 06:48 Nowe tory, rozjazdy i perony. Rozpoczął się remont na trasie Toruń-Chełmża Nowe ławki i wiaty, czytelne oznakowanie i pochylnie dla niepełnosprawnych. Taki standard będą miały po remoncie perony w Łysomicach, Ostaszewie Toruńskim i G ... » więcej 2021-06-13, godz. 19:24 „Obóz Auschwitz powstał dla Polaków”. Uczcili rocznicę pierwszego transportu Minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu Polski przedstawiciele bydgoskich środowisk narodowych uczcili 81. rocznicę pierwszego transportu do obozu koncentracyjnego ... » więcej 2021-06-13, godz. 16:44 Pomóż ująć tych, którzy podrzucili beczki do lasów. Jest nagroda: 30 tys. zł 30 tysięcy złotych czeka na tego, kto pomoże ująć sprawcę zaśmiecania lasu w regionie. W ostatnim czasie do nadleśnictwa Szubin, Bydgoszcz i Gniewkowo ktoś po ... » więcej 2021-06-13, godz. 12:00 Wykopali sto monet. „Krzyżacki skarb, pewnie żołnierz ukrył i nie wrócił” [zdjęcia] Sto srebrnych monet z czasów krzyżackich znaleźli poszukiwacze skarbów z Wielkiej Nieszawki w Nadleśnictwie Cierpiszewo. To rzadko zdarzające się znalezisko. » więcej 2021-06-13, godz. 10:13 Dni Pola w Grubnie koło Chełmna, czyli co nowego w rolnictwie Po raz 25. w Grubnie koło Chełmna zorganizowane zostały Kujawsko-Pomorskie Dni Pola. Prezentowanych jest niemal 300 poletek doświadczalnych z najnowszymi odmi ... » więcej 2021-06-13, godz. 09:12 Kartkowa informacja przystankowa we Włocławku. A przecież jest ITS Choć we Włocławku na przystankach komunikacji miejskiej są elektroniczne tablice, informacji o zmianach w rozkładzie jazdy trzeba szukać na zwykłych kartkach. » więcej 2021-06-13, godz. 07:35 Przekładane od grudnia cztery razy: w niedzielę wybory w Warlubiu Troje kandydatów powalczy wreszcie o fotel wójta gminy Warlubie w powiecie świeckim. Wybory miały się odbyć już 20 grudnia, ale ze względu na pandemię, dla be ... » więcej
1234567