Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.   Imieniny: Alicji, Alojzego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Brodnica
2020-07-03, 16:40 Polska Agencja Prasowa, Michał Zaręba

Wiceszef MON: Andrzej Duda gwarantuje, że w Polsce będzie bezpiecznie

Marcin Ociepa w Inowrocławiu/fot. Tomasz Gronet
Marcin Ociepa w Inowrocławiu/fot. Tomasz Gronet
Marcin Ociepa w Toruniu/fot. Michał Zaręba
Marcin Ociepa w Toruniu/fot. Michał Zaręba
- Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć na polu obronności, których nie neguje nawet opozycja.
- Apeluję do mieszkańców Torunia wprost o poparcie w II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudy. Mówię to z perspektywy osoby, która zajmuje się kwestią polityki obronnej RP. Sprawa ponownego wyboru na ten urząd Andrzeja Dudy rysuje się jako fundamentalna dla naszego bezpieczeństwa - powiedział Ociepa.

Ocenił, że Duda przez pięć lat ma niepodważalny dorobek w zakresie polityki obronnej, a opozycja w ogóle w kampanii nie wchodzi na ten temat, gdyż w Polsce w ostatnich latach m.in. zwiększona została liczba żołnierzy i stworzono Wojska Obrony Terytorialnej, a także modernizowana jest armia.

- Nasi konkurenci polityczni, a przecież Rafał Trzaskowski był w rządzie PO-PSL, byli przeciwnikami powstania tej formacji, a ona dziś pomaga Polakom w wielu sytuacjach m.in. przy powodziach czy w trakcie epidemii koronawirusa. PO nazywała te wojska — wojskami Macierewicza i mówiła, że nie będą one miały wpływu na system obronny RP - mówił wiceszef MON.

Jego zdaniem tak absolutnie nie jest i „terytorialsi" są niezwykle ważną formacją w polskim wojsku. - Spotkały się w jednym miejscu potrzeby sił zbrojnych, jak i potrzeby społeczne - stwierdził Ociepa. Dodał, że pod przywództwem Andrzeja Dudy zwiększyła się liczba żołnierzy NATO w Polsce. - To wymierny sukces polityki obronnej Polski, za która odpowiada prezydent Duda. Zastępujemy też sprzęt z rodowodem jeszcze radzieckim na nowoczesne uzbrojenie. Nasza armia staje się nie tylko coraz bardziej liczna, ale nowoczesna. Jesteśmy państwem, które nikogo nie napada, ale chcemy czuć się bezpiecznie. Dodatkowo chcemy być wiarygodnym sojusznikiem w NATO - mówił wiceprezes Porozumienia. Ocenił, że głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskie bezpieczeństwo.

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa odwiedził w piątek także Inowrocław.
Marcin Ociepa mówił w Toruniu
Marcin Ociepa mówił w Inowrocławiu

Wiadomości lokalne

2021-06-20, godz. 20:51 Toruń ma nowego Króla Kurkowego. Przemarsz przez toruńską starówkę [wideo] Intronizacja Króla Kurkowego odbyła się w niedzielę na Rynku Staromiejskim.  Uroczystość wieńczyło strzelanie świętojańskie i poprzedzała Święto Miasta. » więcej 2021-06-20, godz. 18:12 Europejskie Centrum Filmowe Camerimage wysoko mierzy: 30 metrów w górę! Toruńscy radni zgodzili się na budowę 30-metrowego budynku na terenie toruńskich Jordanek. Obiekt będzie częścią Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. » więcej 2021-06-20, godz. 12:05 Pożar samochodu na drodze do Piecek. Dwie osoby ranne w szpitalu W niedzielę około godz. 10.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze auta osobowego na drodze do podbydgoskich Piecek. Samochód wcześniej uderzył w d ... » więcej 2021-06-20, godz. 09:50 W taki upał na szczepienie? Czemu nie! Toruńskie punkty czekają Specjalne punkty szczepień przygotowano na weekend 19-20 czerwca w Centrum Handlowym PLAZA i w Muzeum Twierdzy Toruń, gdzie mogą zaczepić się również nastolat ... » więcej 2021-06-19, godz. 17:02 Mariusz Smarszcz wyszedł z domu i dotąd nie wrócił. Ktokolwiek widział... Policjanci ze Szwederowa poszukują 55-latka, który 15 czerwca wyszedł z domu nie informując nikogo, dokąd się udaje. Nadal nie wrócił do miejsca zamieszkania, ... » więcej 2021-06-19, godz. 11:49 Płonęła hala produkcyjna w Kowalewie koło Szubina. Strażacy mieli ciężki ranek [galeria] W sobotę (19.06.), kilkanaście minut po godz. 7, w miejscowości Kowalewo niedaleko Szubina, doszło do pożaru w hali produkcyjnej. Na miejsce wysłani zostali s ... » więcej 2021-06-19, godz. 10:01 Huczne urodziny Grudziądza, czyli zabawa plus wielka lekcja historii [zdjęcia] Grudziądz rozpoczął świętowanie swoich 730 urodzin. W programie znalazły się jarmarki, wystawy, gry miejskie czy koncerty. A przy okazji, warto zapytać, czy m ... » więcej 2021-06-19, godz. 09:00 Uroczyste wprowadzenie do katedry 77. biskupa Diecezji Włocławskiej Nowy biskup włocławski Krzysztof Wętkowski został dziś (19.06.) uroczyście wprowadzony do bazyliki katedralnej. Pierwszą homilię nowy ordynariusz diecezji wło ... » więcej 2021-06-19, godz. 08:12 Apel policji: - Oby te wakacje skończyły się dla wszystkich szczęśliwie [WIDEO] Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy z uwagi na zbliżający się okres letnich wakacji przygotowała spot profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa, pt. „Wakacje z ... » więcej 2021-06-18, godz. 21:00 Prokurator Katarzyna Kwiatkowska i sędzia Paweł Juszczyszyn w Bydgoszczy Spotkanie z prokurator Katarzyną Kwiatkowską i sędzią Pawłem Juszczyszynem zorganizował w piątek (18.06.) bydgoski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Ius ... » więcej
1234567