Sobota, 24 lipca 2021 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny
Ruch wahadłowy w Tryszczynie na drodze 25 Bydgoszcz - Koronowo.
Ruch wahadłowy w Tryszczynie na drodze 25 Bydgoszcz - Koronowo.
Ruch wahadłowy w Tryszczynie na drodze 25 Bydgoszcz - Koronowo.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-06-28, 17:12 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno

Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę. Fot. Archiwum
Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę. Fot. Archiwum
Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę.
Jak wyglądało głosowanie w pierwszej połowie dnia - mówi Marzena Sakowska, przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 65.

– Z rana sporo osób było. Kolejka była, ale dystans zachowaliśmy. Przed wejściem były komunikaty, żeby dezynfekować dłonie. Nasza komisja znajduje się koło kościoła, więc jeśli chodzi o frekwencje to przeważnie właśnie wtedy kiedy kończyły się msze to tu więcej tych osób było – powiedziała Marzena Sakowska.

Wchodzący do lokalu wyborczego nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo, bo - jak zapewnia Marzena Sakowska - cały czas zachowane się najwyższe środki ostrożności.

– Trzeba dezynfekować dłonie, biurka i blaty też są dezynfekowane. Pilnujemy, żeby faktycznie po trzy osoby wchodziły do naszej sali, staramy się zachować dystans – dodała Marzena Sakowska.

Marzena Sakowska przyznaje, że dzisiejsza wysoka temperatura powietrza daje się we znaki członkom komisji, którzy cały czas muszą mieć na twarzach maseczki.

Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21.00.
Mówi Marzena Sakowska, przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 65
Mówi Marzena Sakowska, przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 65
Mówi Marzena Sakowska, przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 65
Wyborcy w Fordonie nie narzekają na reżim sanitarny

Wiadomości lokalne

2021-07-24, godz. 16:13 Kolorowo, rodzinnie i z uśmiechem, czyli Dni Janikowa Kilkaset osób obsypujących się jednocześnie kolorowymi proszkami - mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Holi Festiwal Kolorów towarzyszy Dniom Janikowa, które zor ... » więcej 2021-07-24, godz. 14:35 Szczepienie przy okazji zakupów? To możliwe W toruńskiej galerii handlowej Atrium Copernicus można zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Uruchomiony w sobotę punkt szczepień będ ... » więcej 2021-07-24, godz. 12:35 Ambasador Hiszpanii przyjechał do Torunia. Jaki jest powód wizyty? [zdjęcia] Francisco Javier Sanabria Valderrama weźmie udział w niedzielnych uroczystościach - kiedy to kościół św. Jakuba zostanie ogłoszony sanktuarium. W piątek ambas ... » więcej 2021-07-24, godz. 10:00 Radny pyta o pomnik kryptologa i minitężnie Bydgoski radny interweniuje w sprawie powtarzających się aktów wandalizmu dotyczących pomnika - ławeczki Mariana Rejewskiego w centrum miasta. » więcej 2021-07-23, godz. 20:45 Remont zamku w Świeciu. Odtwarzane są nawet detale architektoniczne [zdjęcia] W czternastowiecznym zamku krzyżackim w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niez ... » więcej 2021-07-23, godz. 18:44 W Sulinowie koło Żnina spłonęło 50 hektarów zboża. Co było przyczyną pożaru? 50 hektarów zboża spłonęło w Sulinowie w powiecie żnińskim. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Wysokość strat nie została jeszcze oszacowana. » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Takiego spotkania tylko pozazdrościć! Podwórkowa impreza na bydgoskim Okolu Jedyny kataryniarz w regionie, instrumenty muzyczne, fantazyjne nakrycia głowy i mnóstwo przysmaków. Tak było na podwórku przy ul. Jackowskiego 18 w Bydgoszcz ... » więcej 2021-07-23, godz. 15:50 To jak jest w schronisku dla bezdomnych w Bydgoszczy? Brud, smród i robactwo - tak jeden z podopiecznych mówi o warunkach panujących w Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy. Skarży się m.in. na cias ... » więcej 2021-07-23, godz. 11:50 Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą Trzeźwy kierowca i samochód bez usterek to zbyt mało. Podróż na wakacyjny wypoczynek musi być bezpieczna pod każdym względem. Przed nami bardzo ciepły weekend ... » więcej 2021-07-23, godz. 09:40 Zakaz wstępu do lasu? Spokojnie! Trwa porządkowanie po wichurach Prawie 4 tysiące hektarów lasów w regionie zostało zniszczonych przez ostatnie burze i porywisty wiatr im towarzyszący. » więcej
1234567