Środa, 16 czerwca 2021 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-06-18, 16:13 Polska Agencja Prasowa/ Jolanta Fischer/Katarzyna Prętkowska

Biedroń w Bydgoszczy i w Toruniu: o mieszkaniach, edukacji i Kościele

Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Robert Biedroń w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Robert Biedroń w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Robert Biedroń w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Robert Biedroń w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Pakt „Start dla Młodych" przedstawił w czwartek w Bydgoszczy kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. W Toruniu poruszył m.in. temat rozdziału państwa od Kościoła.
Pierwszym punktem w planie jest budowa miliona mieszkań. - Powiedzenie „zmień pracę, weź kredyt" po prostu się już nie sprawdza. Dzisiaj potrzebujemy państwa, które w takich miastach jak Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Słupsk, Krosno, będzie angażowało się w powstawanie nowych mieszkań - zaznaczył. - Musimy, jako państwo, postawić na powszechne mieszkalnictwo komunalne, spółdzielcze, samorządowe, które będzie wspierało młodych ludzi, tak jak w Niemczech, tak jak we Francji, tak jak w Austrii - podkreślił kandydat Lewicy.

Jako drugi punkt Biedroń przedstawił powstanie funduszu budowy 200 tys. miejsc w żłobkach. - Jeżeli dzisiaj mamy w Polsce brak czegoś, to nie są to świątynie i kościoły. Dzisiaj mamy więcej kościołów i świątyń, więcej pomników i monumentów, niż żłobków i przedszkoli i to jest symbol wstydu III RP, symbol rządów prawicy w Polsce - stwierdził.

Każdy uczeń - jak mówił kandydat Lewicy, przedstawiając trzeci punkt paktu - miałby otrzymywać na początku swojej edukacji tablet, gdzie znajdowałyby się wszystkie podręczniki w formie cyfrowym. Biedroń zapowiedział także, że jeśli zostanie prezydentem, to powstanie stypendium prezydenckie, które przez cały rok akademicki, przez cały system kształcenia wyższego, będzie przekazywało 400 zł stypendium dla każdego studenta.

Ostatnim punktem, o którym mówił polityk, jest powstanie funduszu stabilizacyjnego. Państwo miałoby przekazywać 200 zł na każdego studenta, które będzie lokowane w bezpieczne obligacje. - Kiedy każda młoda osoba będzie kończyła 21 lat, będzie miała pieniądze na start. To będzie mniej więcej 80 tys. zł - powiedział Biedroń.

W Toruniu kandydat Lewicy na prezydenta Polski przedstawił elementy programu "Świecka Polska" Roberta Biedronia. Oto niektóre z nich: opodatkowanie księży, likwidacja Funduszu Kościelnego, rozliczenie pedofilii wśród duchownych, wyprowadzenie religii ze szkół oraz likwidacja klauzuli sumienia. Robert Biedroń zapowiedział także likwidację działającej od 1989 roku komisji wspólnej rządu i Konferencji Episkopatu Polski.
Robert Biedroń w Bydgoszczy - materiał Jolanty Fischer (Popołudnie z nami)
Robert Biedroń w Toruniu - materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-06-16, godz. 10:16 Historia Rocka Symfonicznie, czyli Żuki i Rock Symphony Orchestra Żuki i Rock Symphony Orchestra pod dyrekcją Marka Czekały wykonują repertuar legendarnej grupy The Beatles i to wszystko można zobaczyć na ekranach komputerów. » więcej 2021-06-16, godz. 09:17 Udział w tym konkursie może zakończyć się karierą w „Mazowszu” W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy etap II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Od 2 do 3 październik ... » więcej 2021-06-15, godz. 18:05 Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. 48-letnia kobieta zmarła Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. Do wypadku doszło pod koniec maja na jednym z rond w Toruniu. 48-letnia kobieta trafiła do szpitala i tam z ... » więcej 2021-06-15, godz. 16:50 Święto Wolnych Książek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo] Literaci, aktorzy, politycy i dziennikarze - znani bydgoszczanie czytali na Wyspie Młyńskiej swoje ulubione książki. Okazją do spotkania przed Młynami Rothera ... » więcej 2021-06-15, godz. 16:02 Znalazł pieniądze na chodniku, kupił za nie alkohol i papierosy. Teraz grozi mu więzienie Zaczęło się od zabrania pieniędzy, znalezionych na chodniku. Skończyło na zatrzymaniu przez policjantów i zarzutach dotyczących przywłaszczenia cudzej rzeczy. » więcej 2021-06-15, godz. 13:52 Wjechał ciężarówką na czerwonym świetle? Wypadek w Nakle, kierowca w stanie ciężkim Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek na nakielskiej obwodnicy. Jeden z kierowców został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy. » więcej 2021-06-15, godz. 13:18 Po sekcji zwłok trzylatki z Torunia. Rodzice z zarzutem zabójstwa? We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok trzyletniej dziewczynki, która w nocy z piątku na sobotę zmarła w toruńskim szpitalu. Jej rodzicom zarzut usiłowania zab ... » więcej 2021-06-15, godz. 12:29 Wszystkie pasy dostępne. Wiadukty Warszawskie z ośmioma podporami Po ponad półrocznej przerwie we wtorek (15 czerwca) przywracane są wszystkie pasy ruchu Wiaduktów Warszawskich w ciągu ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. - Podpo ... » więcej 2021-06-15, godz. 11:36 Zderzenie, przebite barierki i lądowanie w krzakach. Wypadek w Bydgoszczy Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek przed południem przy ul. Grunwaldzkiej na wysokości schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. » więcej 2021-06-15, godz. 08:25 Maroko, Gruzja i Kolumbia: te kraje poznamy w Toruniu - nie tylko od kuchni Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd po raz trzeci odbędzie się w Toruniu. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy weekend (19-20.06.) w Dworze Artusa. » więcej
1234567