Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-06-17, 12:11 Redakcja

Motocyklista uderzył w drzewo, nie żyje. Policja: Najwięcej wypadków z ich udziałem

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji
Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji
Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji
Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji
Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji
Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji
Policja - pod nadzorem prokuratury w Inowrocławiu - ustala okoliczności wypadku, do którego doszło w Gniewkowie (powiat inowrocławski). Zginął w nim 44-letni mężczyzna, jadący na Kawasaki. Policjanci apelują do motocyklistów o ostrożność.
Do wypadku doszło we wtorek około godz. 19.00. Motocyklem marki Kawasaki jechał 44-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazd wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierujący zginął na miejscu. - W tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie z jakiej dokładnie przyczyny doszło do wypadku i jakie temu towarzyszyły okoliczności - informują policjanci.

Jak dodają, sezon motocyklowy w pełni, a co za tym idzie wzrasta aktywność tych, którzy poruszają się motocyklami. - Obecna aura pogodowa spowodowała, że warunki jazdy są dobre, ale niestety w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem motocykli. Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę. Wszyscy jadący motocyklami powinni pamiętać o bezpieczeństwie na drodze - czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Policjanci radzą, aby wyjeżdżać na drogę tylko sprawnym motocyklem. Warto zadbać o to, aby jeździć tylko i wyłącznie w kompletnym stroju motocyklowym oraz kasku. - Niekiedy motocykliści po prostu ignorują stosowanie tej zasady „bo jest blisko”, „bo jest ciepło”, „na krótkiej trasie nic mi się nie stanie”. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku, a wtedy brak odpowiedniego ubioru wyrządzi ogromną krzywdę. Warto też być widocznym, czyli pomocna stanie się kamizelka odblaskowa bądź kombinezon, który posiada elementy odblaskowe. Może warto też zrezygnować z jazdy w duże upały. Pełne słońce może bardzo szybko zmęczyć i spowodować uczucie znużenia. Warto pamiętać, aby nie jechać po znakach poziomych (linie na jezdni), gdyż bardzo szybko można spowodować ślizg kół i upadek. To szczególnie ważne, gdy jezdnia jest mokra. Odstęp od pojazdów to kolejna wskazówka. Droga hamowania motocykla może być dłuższa niż samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni. Nadmierna prędkość to jeden z najczęstszych powodów wypadków motocyklistów - apelują policjanci.

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567