Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-06-08, 19:20 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

„Już się tak tej choroby nie boimy”. Wojewoda dziękuje strażakom z regionu

Wojewoda podziękował strażakom z regionu/fot. Katarzyna Prętkowska
Wojewoda podziękował strażakom z regionu/fot. Katarzyna Prętkowska
Wojewoda podziękował strażakom z regionu/fot. materiały UW
Wojewoda podziękował strażakom z regionu/fot. materiały UW
Wojewoda podziękował strażakom z regionu/fot. materiały UW
Wojewoda podziękował strażakom z regionu/fot. materiały UW
Przygotowywali tak zwane triaże przed szpitalami, transportowali próbki do badań na obecność Covid-19 oraz rozdzielali środki ochrony osobistej. Wojewoda kujawsko-pomorski podsumował działania strażaków z regionu w walce z koronawirusem. 
Poinformował także o dodatkowych pieniądzach dla jednostek OSP na Kujawach i Pomorzu. - Jeśli chodzi o zagrożenie epidemiologiczne, sytuacja w województwie jest opanowana, ale trzymamy rękę na pulsie - podkreśla Mikołaj Bogdanowicz. - Cały czas badamy przeszło 1000 próbek dziennie. Ten system działa dobrze i przypadków nowych nie ma. Mam nadzieję, że ta tendencja w naszym województwie się utrzyma. Już się tej choroby tak nie boimy. Chciałbym podziękować wszystkim strażakom, ich rola jest naprawdę bardzo duża - dodaje.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani, odpowiednio wyszkoleni i wykształceni po to, aby przeciwdziałać różnym w skutkach zagrożeniom – mówi brygadier Jacek Kaczmarek, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu pozyskał z Narodowego Funduszu dofinansowanie dla strażaków na sprzęt – m.in. ubrania robocze, hełmy, ale także aparaty do oddychania i różnego rodzaju urządzenia potrzebne do akcji ratowniczych, a także na program poprawy efektywności energetycznej w budynkach straży pożarnych. Łącznie dla jednostek OSP w regionie jest do wzięcia w obu programach 1 mln 400 tys zł. Druhowie mogą otrzymać dotacje do 15 tys. zł. Nabór wniosków rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do końca miesiąca. 
Relacja Katarzyny Prętkowskiej

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567