Czwartek, 02 grudnia 2021 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-04-20, 14:46 Tatiana Adonis

Gdzie wyrzucać maseczki i rękawiczki? Punkty Selektywnej Zbiórki otwarte

Dwa z trzech działających w Bydgoszczy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od poniedziałku (20 kwietnia) wznawiają działalność/fot. Archiwum
Dwa z trzech działających w Bydgoszczy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od poniedziałku (20 kwietnia) wznawiają działalność/fot. Archiwum
Dwa z trzech działających w Bydgoszczy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od poniedziałku (20 kwietnia) wznawiają działalność. Otwarte są PSZOK-i przy ul. Inwalidów i Ołowianej, natomiast PSZOK przy ul. Jasinieckiej pozostanie zamknięty do odwołania.
Punkty czynne będą od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00-20.00. Warto jednak pamiętać, że w związku z sytuacją epidemiczną, w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych obsługiwanych jednocześnie będzie maksymalnie dwóch klientów. Pozostałe pojazdy z odpadami będą musiały oczekiwać przed bramą wjazdową.

Osoby dostarczające odpady muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos, a odpady powinny być posegregowane. Nie należy też dostarczać odpadów z lokali objętych kwarantanną.

Od 1 lipca 2019 r. przywożąc odpady do PSZOK z nieruchomości zamieszkanych należy okazać jeden z rachunków dokonywania opłat za media w lokalu mieszkalnym, z którego pochodzą odpady (woda, prąd, gaz) lub okazać dokument potwierdzający naliczenie tzw. „opłaty śmieciowej” za lokal mieszkalny, z którego pochodzą odpady – wystawiony przez spółdzielnię, zarządcę lub właściciela budynku wielomieszkaniowego występujący np. pod nazwą „Wymiar opłat”.

Zużyte rękawiczki i maseczki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych, czyli do pojemnika czarnego. Podobnie zużyte materiały higieniczne, w tym ręczniki papierowe, papierowe maseczki. Z kolei kartonowe pudełka po chusteczkach należy wyrzucić do papieru. W przypadku wątpliwości przy segregacji odpadów, mieszkańcy mogą skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie www.czystabydgoszcz.pl.

Jak wskazuje sanepid, odpady wytwarzane w miejscach kwarantanny lub izolacji muszą być gromadzone i odbierane w sposób specjalny, tzn. bez styczności z pozostałymi odpadami komunalnymi, wytwarzanymi przez mieszkańców. Wyrzucając odpady zmieszane w miejscach kwarantanny, należy użyć dwóch lub trzech możliwie mocnych worków (jeden wewnątrz drugiego), następnie trzeba szczelnie związać worek i przygotować do odbioru z przywieszoną kartką z napisem: "kwarantanna" - wg podanych wytycznych postępowania z odpadami z kwarantanny. Odpady tak przygotowane odbierane są w wyznaczonym terminie spod drzwi mieszkania przez pracownika ProNatury bez bezpośredniego kontaktu fizycznego z osobą odbywającą kwarantannę.

Kontakt do otwartych, od 20 kwietnia miejskich punktów PSZOK:
ul. Ołowiana 43 – tel. 52 506 59 23,
ul. Inwalidów 15 – tel. 52 506 59 25


Wiadomości lokalne

2021-12-02, godz. 07:18 Czernikowo: zderzenie ciężarówki z wozem strażackim. Dwie osoby nie żyją Do wypadku doszło w Czernikowie, na drodze krajowej nr 10, między Toruniem a Lipnem. Trzy osoby zostały ranne, dwie wypadku nie przeżyły... » więcej 2021-12-01, godz. 20:40 Ta szkoła nie może pracować zdalnie, ponieważ jest także...drugim domem! Zapraszamy Państwa do szkoły, która nie przeszła, i nie zamierza przejść na zdalne nauczanie. Powód? Uczniowie mają specyficzne potrzeby, a dodatkowo szkoła t ... » więcej 2021-12-01, godz. 20:17 W sejmie projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne - na ulicy protesty W środę wieczorem (1 grudnia) w sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji. Jeszcze przed tym punktem obrad, w kra ... » więcej 2021-12-01, godz. 18:47 Autostrady bez szlabanów! Bilet można kupić na stacji lub przez Internet Uwaga, kierowcy! Od 1 grudnia na państwowych odcinkach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica już nie trzeba zatrzymywać się w punktach poboru opłat. Kierowcy ... » więcej 2021-12-01, godz. 17:04 POLREGIO przejmie pracowników Arrivy? Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list] Spółka POLREGIO zadeklarowała, że przejmie pracowników Arrivy - takie słowa padły podczas spotkania przedstawicieli związków zawodowych oraz władz województwa ... » więcej 2021-12-01, godz. 15:00 Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim! To trzeci przypadek w Polsce W miejscowości Kraczki w powiecie nakielskim, testy potwierdziły zakażenie koronawirusem jednego ze zwierząt. W gospodarstwie zarządzono kwarantannę, która ob ... » więcej 2021-12-01, godz. 14:13 Bydgoski Budżet Obywatelski: 337 inwestycji, głosowanie przez cały grudzień Mieszkańcy mogą zdecydować, jakie inwestycje powstaną na ich osiedlu. Rozpoczęło się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Do wyboru jest 337 projektów z ... » więcej 2021-12-01, godz. 13:07 Trzy uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne. Inne to rozważają Kolejne uczelnie wyższe z naszego regionu rezygnują z kształcenia stacjonarnego. COVID-19 atakuje wykładowców i studentów. » więcej 2021-12-01, godz. 12:11 Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu. Gotówka zniknęła, a wizerunek jej wybranka - jak się okazało - należał do znanego zagranicą m ... » więcej 2021-12-01, godz. 11:20 Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów Od 1 grudnia znów działa szpital tymczasowy w Ciechocinku. Pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 mają trafić do tej lecznicy już w środę. Przygotowano ... » więcej
1234567