Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2021
2020-04-09, 19:07 Andrzej Krystek

Spacerowanie zamienić na pedałowanie? To nie przejdzie, jeśli cel podróży błahy

Czar dwóch kółek w czasie epidemii? To zależy dokąd jedziemy i czy z sensem przekonamy policjanta./fot. Pixabay
Czar dwóch kółek w czasie epidemii? To zależy dokąd jedziemy i czy z sensem przekonamy policjanta./fot. Pixabay
Zagrożenie zakażeniem koronawirusem i wprowadzone ostatnio przepisy ograniczające naszą mobilność, utrudniają niewątpliwie życie codzienne, burzą nasze nawyki, przyzwyczajenia i wciąż budzą trudności interpretacyjne. Stąd i pytania naszych słuchaczy np. tych lubiących jeździć na rowerze.
- Mam 70 lat. Wiem, że nie wolno spacerować, ale jak wygląda sprawa jazdy na rowerze? Czy także jest zakazana? - pyta jedna z naszych Słuchaczek, a my pomagamy znaleźć odpowiedź.

W świetle obecnie obowiązujących przepisów, zakazane jest wychodzenie w domów w celach rekreacyjnych, więc także spacerowanie, dlatego m.in. zamknięto tereny zielone i inne miejsca zażywania relaksu, co podkreślała kilka dni temu na naszej antenie rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji, mł. insp. Monika Chlebicz.

- Nasze przemieszczanie się zostało ograniczone do: drogi do pracy, do sklepu, do apteki, wykonywania wolontariatu i zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych. I do tego ostatniego zdania jest najwięcej pytań. Każda sytuacja jest inna. Parki, bulwary itp. są miejscami zamkniętymi, niedostępnymi. Poza tym, nie na wszystkie pytania są odpowiedzi. Ostateczną decyzję podejmuje policjant. Jeśli argumenty są przekonywujące, wszystko zakończy się tylko na rozmowie, bez postępowania mandatowego. Natomiast jeśli w ocenie policjanta, doszło do naginania rzeczywistości i poszukiwanie wymówki, policjant może wystawić mandat albo pouczyć. I wtedy być może nasze argumenty przekonają sąd, do którego trafi wniosek po nieprzyjęciu mandatu - tłumaczy policjantka.
Ograniczone przemieszczanie się - o szczegółach mówi mł. insp. Monika Chlebicz z KWP

Wiadomości lokalne

2021-08-05, godz. 18:16 O zdrowie zawsze i wszędzie warto zadbać. Nawet przed centrum handlowym! Miasteczko Zdrowia wyrosło przed Centrum Handlowym Kometa w Toruniu. Na miejscu mieszkańcy mogli zrobić podstawowe badania oraz zaszczepić się przeciw COVID-1 ... » więcej 2021-08-05, godz. 17:15 Droga Zamość – Łochowo. Będzie budowana czy nie? Bo pieniądze są! Co z budową drogi z Zamościa do Łochowa - pyta sołtys Zamościa - Andrzej Sobkowski. Chodzi 6 kilometrowy odcinek drogi powiatowej łączącej Zamość z Łochowem. » więcej 2021-08-05, godz. 16:14 Kłopoty kierowców w centrum Bydgoszczy. Na rondzie stała naczepa [zdjęcia] Na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy ruch utrudniała naczepa. Ciągnika siodłowego nie było. Naczepa miała się wyhaczyć - uważają policjanci. » więcej 2021-08-05, godz. 14:20 Bydgoskie spółdzielnie zaskarżyły uchwałę ws. deszczówki Siedem bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych zaskarżyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę bydgoskiej rady miasta z 2019 roku dotyczącą opłaty za ... » więcej 2021-08-05, godz. 12:05 Most w Niechorzu - po remoncie i z większą nośnością Zniszczony przez nawałnicę sprzed 4 lat most na rzecze Sępolence w Niechorzu w gminie Sępólno Krajeńskie jest jak nowy. Przeprawa zyskała zupełnie nową konstr ... » więcej 2021-08-05, godz. 10:46 Koronawirus w Polsce: 176 nowych przypadków koronawirusa, 8 na Pomorzu i Kujawach Badania potwierdziły 176 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło sześć osób z COVID-19 - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-08-05, godz. 10:24 Przejazdy kolejowe - miejsca potencjalnie niebezpieczne PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą szereg akcji, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Jedną z takich akcji jest „Bezpiec ... » więcej 2021-08-05, godz. 08:02 Podpalił 11 pojemników na śmieci, spłonął też samochód. 39-latek w areszcie Mieszkaniec Bydgoszczy trafił na dwa miesiące do aresztu za uszkodzenie mienia. 39-latek podpalił 11 pojemników na śmieci, w wyniku podpaleń uszkodził też sam ... » więcej 2021-08-04, godz. 22:02 Radio Rzeszów i Radio PiK na Radiowym Biwaku w Pieczyskach! [zdjęcia, wideo] W czwartkowe przedpołudnie Polskie Radio PiK i Polskie Radio Rzeszów wspólnie nadawało znad Zalewu Koronowskiego. » więcej 2021-08-04, godz. 18:03 Jar Czynu Społecznego na Wyżynach zostanie odnowiony i oświetlony Zlecona zostanie budowa nowego oświetlenia i remont nawierzchni trasy spacerowo-rowerowej w Jarze Czynu Społecznego na Wyżynach. Zadanie do realizacji wskazal ... » więcej
1234567