Wtorek, 26 stycznia 2021 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-03-25, 08:42 Andrzej Krystek/Jolanta Fischer/Agnieszka Marszał

Więcej kursów, dłuższe tramwaje i autobusy. Prośba do pasażerów: liczcie się!

Od 25 marca obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy ZDMiKP i w samym taborze. /fot. ZDMiKP
Od 25 marca obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy ZDMiKP i w samym taborze. /fot. ZDMiKP
Jednym autobusem lub tramwajem może jednocześnie podróżować nie więcej pasażerów, niż połowa miejsc siedzących. Ma to służyć ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Tak tę kwestię wyjaśnia kwestię rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Tomasz Okoński.

- Zarząd dróg od 25 marca wprowadza na wszystkich liniach rozkłady obowiązujące jak w dni powszednie. Kierowcy, motorniczy mają zwracać uwagę na liczbę pasażerów w pojazdach. W ramach możliwości, będziemy dostawiać autobusy przegubowe i długie tramwaje na liniach, na których rano mamy najwięcej pasażerów. Będziemy się przyglądać sytuacji na bieżąco i reagować.

Prosimy mieszkańców w miarę możliwości, stosować się do w prowadzonych wytycznych i ograniczeń w przemieszczaniu się. Przypominamy, że obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył tylko dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Jak zapewnia Tomasz Okoński, na razie nikt nie będzie wypraszał z pojazdu "nadwyżkowych" pasażerów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej liczy na zdrowy rozsądek mieszkańców. Od rana nie wpłynęła żadna skarga dotycząca łamania rządowych poleceń.

Włocławek:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku dostosowuje wozy do nowych zaleceń. Na drzwiach pojawiły się kartki z informacją o dopuszczalnej liczbie pasażerów. Część siedzeń zostanie oddzielona taśmami. I pozostaje liczyć na odpowiedzialność ludzi, bo możliwości kontrolowania nie ma. Maksymalnie 10 osób w pojazdach 10- metrowych i 15 w 12 - metrowych - to włocławskie limity.
Mówi Tomasz Okoński
Wszyscy kierowcy w pracy, cały tabor w ruchu
Materiał Agnieszki Marszał z Włocławka
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-01-26, godz. 19:23 ”Recepta na zdrowie” doceniona. Jolanta Fischer z nagrodą w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2020” Nasza redakcyjna koleżanka Jolanta Fischer otrzymała trzecią nagrodę w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2020” w kategorii audycji radiowych. » więcej 2021-01-26, godz. 18:29 Kontrowersje wokół akcji szczepień przeciw COVID-19 w szpitalu we Włocławku W ubiegłym tygodniu szpital we Włocławku otrzymał ponad tysiąc dawek szczepionki z krótkim terminem ważności, bo w jednej z hurtowni doszło do ich rozmrożenia ... » więcej 2021-01-26, godz. 17:45 Tlenowa inwestycja w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim [wideo] Szpital Powiatowy w Aleksandrowie Kujawskim ma własny generator tlenu i nowoczesną instalację rozprowadzającą go do łóżek pacjentów. We wtorek oficjalnie odda ... » więcej 2021-01-26, godz. 17:12 Nie żyje Barbara Litwin - ceniona lekarka, toruńska radna i społecznik Zmarła Barbara Litwin - neurolog i była radna z Torunia. Miała 68 lat. » więcej 2021-01-26, godz. 16:45 „Nie damy oskalpować miasta”. Protest w Żninie przeciwko wycince drzew Projekt przebudowy ul. 700-lecia w Żninie zakładający wycinkę przeszło 60 rosnących przy niej drzew wywołał protesty mieszkańców. » więcej 2021-01-26, godz. 16:02 Wykolejona lokomotywa. Wstrzymany ruch pociągów na trasie Toruń - Olsztyn Ruch kolejowy pomiędzy Toruniem a Olsztynem na dwie godziny został wstrzymany. Wprowadzona została komunikacja zastępcza. Powodem było wykolejenie lokomotywy ... » więcej 2021-01-26, godz. 15:14 17-latek z Torunia naruszył nietykalność policjanta? Sprawa w sądzie W Sądzie Rodzinnym i Nieletnich w Toruniu odbyła się pierwsza rozprawa 17-letniego Konrada, zatrzymanego 28 listopada, podczas spaceru z okazji 102. rocznicy ... » więcej 2021-01-26, godz. 14:06 Kolejna w regionie szkoła do likwidacji? Matka ucznia: „Łzy mi poleciały” W Grudziądzu protestują rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13. Szkoła specjalna ma zostać zamknięta. » więcej 2021-01-26, godz. 13:04 Nie do wiary! Tunel we Włocławku wybudowano i udostępniono półtora roku przed terminem Mieszkańcy Włocławka walczyli o to przejście kilkadziesiąt lat i wreszcie jest - tunel pod torami na osiedlu Zazamcze. » więcej 2021-01-26, godz. 12:05 Mieszkańcy Inowrocławia mogą wnioskować o zwrot nadpłaty za wywóz odpadów Ten fakt potwierdziło dziennikarzowi Polskiego Radia PiK Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bydgoszczy. » więcej
1234567