Sobota, 23 stycznia 2021 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-03-08, 16:43 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Nie mają własnej ziemi, więc uprawiają wspólnie. Ogród Społeczny w Toruniu

Ogród Społeczny w Toruniu/fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Ogród Społeczny w Toruniu/fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Ogród Społeczny w Toruniu/fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Ogród Społeczny w Toruniu/fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Uprawa warzyw i owoców w mieście? - to możliwe. W Toruniu nad Wisłą przy ulicy Przybyszewskiego powstał pierwszy w mieście Ogród Społeczny.
Na pierwszym spotkaniu oczyszczano teren i planowano dalsze działania. - Dołączyć może każdy. Idea jest prosta - wyjaśnia prezes Fundacji Wolna Wisła Jakub Gołębiewski. - Jest to forma działkowania, tylko nie prywatna, a kolektywna, gdzie mieszkańcy razem pracują, często pozyskując z tego plony. Kiedyś to były dwie działki - na jednej z nich będzie część rekreacyjna, ogniskowa, a na drugiej myślimy o uprawie - dodaje.

Paulina Jeziorek jest założycielką jednego z pierwszych Ogrodów Społecznych w Polsce przy Służewskim Domu Kultury w Warszawie. - Spotykamy się tam przynajmniej dwa razy w tygodniu. Największą motywacją jest potrzeba przebywania razem na zewnątrz.

Szczegóły dotyczące kolejnych działań w Ogrodzie Społecznym w Toruniu będzie można znaleźć na facebookowym profilu Fundacji Wolna Wisła
08.03 And-Ogród społeczny
Toruń

Wiadomości lokalne

2021-01-23, godz. 15:21 Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom w walce z pandemią Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie ... » więcej 2021-01-23, godz. 14:38 Pieką, grają, licytują - wszystko dla Celinki, która walczy o zdrowie i życie 23 stycznia przypadają pierwsze urodziny Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Z tej okazji w szubińskiej bibliotece zorganizowano kiermasz dobroczynny, z którego ... » więcej 2021-01-23, godz. 13:39 - Nadal brakuje szczepionek dla osób z grupy O - alarmuje prezydent Ryszard Brejza - Rozpoczynają się szczepienia osób z „grupy pierwszej”, a wciąż brakuje szczepionek dla osób z „grupy zero”, do której zostali zakwalifikowani pracownicy MOP ... » więcej 2021-01-23, godz. 12:19 Historyczne grodzisko Goplan błyskawicznie zarasta. Leśnicy wytrwale je pielą Nadleśnictwo Miradz kontynuuje prace we wczesnośredniowiecznym grodzisku w Mietlicy nad Gopłem. Zaczęło się w 2011 roku od usuwania samosiejek. Zarastanie to ... » więcej 2021-01-23, godz. 10:00 „Schronisko jest dla bezdomnych, którzy nie wymagają opieki" - usłyszał nasz Słuchacz Bywają sytuacje, że chcemy komuś pomóc, ale nie do końca wiemy jak to zrobić. Jeden z naszych Słuchaczy chciał pomóc bezdomnemu, zabrał go z ulicy i zawiózł d ... » więcej 2021-01-22, godz. 23:02 Pożar w hotelu uzdrowiskowym w Ciechocinku [WIDEO] W piątek, 22 stycznia po południu, siedem jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Spłonął jeden z hotelowych pokoi. N ... » więcej 2021-01-22, godz. 19:47 Ciepłe słowa zza krat, dla seniorów z DPS „Jesień Życia" [zdjęcia, wideo] Własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami i drobne upominki trafiły do podopiecznych domu pomocy społecznej „Jesień Życia' w Bydgoszczy. Prezenty przyjechały ... » więcej 2021-01-22, godz. 18:00 Na drodze trzeba mieć nerwy ze stali. Bo z blachą różnie bywa... [wideo, zdjęcia] Do niegroźnej kolizji doszło po południu w Bydgoszczy na rondzie Wielkopolskim. Policja ustali, który z kierowców zignorował czerwone światło. To kolejna stłu ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:21 Organizacja 29. urodzin Radia Maryja w Toruniu - bez zastrzeżeń. Nie będzie śledztwa Przypomnijmy, że w grudniowych obchodach uczestniczyli m.in rzecznik praw dziecka, byli i obecni ministrowie, Mariusz Błaszczak oraz Zbigniew Ziobro. Posłanka ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:00 Szczepienia. Starsi seniorzy pod drzwiami przychodni, młodsi przy telefonie Tłumy starszych osób przed punktami szczepień - takie obrazki z kraju można było oglądać od rana w telewizji. To 70-latkowie, którzy od dziś mogą rejestrować ... » więcej
1234567