Wtorek, 26 stycznia 2021 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-02-24, 20:41 Kamila Zroślak

Dwa lata za śmierć na pasach. Rodzice ofiary: - Opamiętajcie się, ludzie!

Sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska./fot. Kamila Zroślak
Sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska./fot. Kamila Zroślak
Jest wyrok w sprawie tragicznego wypadku sprzed dwóch lat. Anna B. była oskarżona o śmiertelne potrącenie pieszej na przejściu przy ul. Szpitalnej. Jechała z prędkością 85 km na godzinę. W samochodzie wiozła nietrzeźwego partnera i 3 - letnie dziecko...
Wyrok - dwa lata więzienia i pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - odczytała i uzasadniła sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska.

- Oskarżona naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Umyślnie jechała z prędkością nadmierną, nie znając samochodu, który prowadziła, samochodu z automatyczną skrzynią biegów. Pokonała, od momentu ruszenia spod szpitala, do momentu samego zdarzenia, bardzo niewielką odległość, nie panując nad samochodem. Nie ma, i nie może być tutaj mowy o żadnych okolicznościach łagodzących.

Łukasz Górski, obrońca oskarżonej tłumaczy:

- Moja klientka była osobą niekaraną. Od początku przyznawała się do winy. Ona wie, co zrobiła. To jest tragedia dla obu stron, bo ona będzie musiała z tym brzemieniem żyć przez całe życie. Klientka będzie chciała złożyć apelację.

Adwokat Eryk Cygan, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych. - To orzeczenie zapewnia rodzicom pokrzywdzonej elementarne poczucie sprawiedliwości, i jest nade wszystko wyrazem szacunku dla życia ludzkiego.

- Żaden wyrok nie wróci życia poszkodowanej. Nie jest też tak, że ta kara zmieni życie pani oskarżonej. Ona będzie żyła dalej... - mówiła sędzia.

- To nie jest jakaś zemsta, ale przestroga dla innych: opamiętajcie się ludzie - komentowali rodzice tragicznie zmarłej 25 - latki. Dodajmy, że wyrok jest nieprawomocny.
Mówi sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska

Wiadomości lokalne

2021-01-25, godz. 21:00 KO w Toruniu: Niepełnosprawni do szczepień razem z seniorami - Osoby niepełnosprawne powinny jak najszybciej trafić do pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19  - uważa Iwona Hartwich, posłanka Koalicji Obywatelskiej. ... » więcej 2021-01-25, godz. 20:09 Otwierają Centrum Wolności i zbierają podpisy pod ustawą „antylockdownową” Centrum Wolności Toruń otworzyli na toruńskiej Starówce przedstawiciele Klubu Konfederacji, oddziału partii KORWiN i Ruchu Narodowego. Biuro jest otwarte dla ... » więcej 2021-01-25, godz. 17:42 Zlikwidowane linie autobusowe powrócą! Dla kogo wsparcie? [lista] Umowy z 39 samorządami w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych podpisał dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie 32 ... » więcej 2021-01-25, godz. 15:58 Jedna osoba nie żyje, cztery ranne na „10". Policja szuka świadków [zdjęcia] Trzy samochody osobowe i dwa ciężarowe zderzyły się w poniedziałek (25 stycznia) rano na trasie S-10. Jedna osoba nie żyje, cztery są w szpitalach. Policja wy ... » więcej 2021-01-25, godz. 15:13 Maltretowane niemowlę opuściło szpital. Rodzice nie przyznają się do winy Trzymiesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala, dziś opuścił lecznicę. Dziecko czuje się dobrze, ale będzie wyma ... » więcej 2021-01-25, godz. 13:36 Rozpoczęły się szczepienia seniorów. W niektórych punktach ruszą od wtorku 30 dawek szczepionki na tydzień. Tyle otrzymają punkty szczepień. W poniedziałek zaszczepiono pierwszych seniorów, jednak niektóre punkty zaczną przyjmować pa ... » więcej 2021-01-25, godz. 12:35 Liczba zakażeń koronawirusem i pozytywnych testów. Skąd różnica? Dlaczego liczba nowych przypadków koronawirusa nie pokrywa się z liczbą pozytywnych testów? To pytanie zadaje sobie każdy, kto śledzi codzienne raporty zakaże ... » więcej 2021-01-25, godz. 11:34 Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Informacje i telefony Trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów. Sprawdź jak można zapisać się na szczepienie. » więcej 2021-01-25, godz. 11:25 Politolog: Donald Trump powróci w wielkim stylu Donald Trump to ciągle bardzo ważny polityk i Partia Republikańska nie powinna go lekceważyć. Tak twierdzi politolog, Jarosław Wojtas z Wyższej Szkoły Bankowe ... » więcej 2021-01-25, godz. 10:35 Tragiczny wypadek na obwodnicy Torunia. Nie żyje 1 osoba Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne po zderzeniu samochodu ciężarowego i trzech aut osobowych na obwodnicy Torunia - poinformował dyżurny z Komendy Wo ... » więcej
1234567