Czwartek, 21 stycznia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-02-18, 18:40 Kamila Zroślak/ Redakcja

Koniec procesu ws. wypadku na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy. Zginęła 25-letnia kobieta

Zanim sąd zamknął przewód jeszcze raz odtworzył film z monitoringu pokazujący wypadek. Fot. Kamila Zroślak
Zanim sąd zamknął przewód jeszcze raz odtworzył film z monitoringu pokazujący wypadek. Fot. Kamila Zroślak
Za niespełna tydzień zapadnie wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Szpitalnej w Bydgoszczy. Do zdarzenia doszło przed Wigilią w 2018 roku. Zginęła 25-letnia kobieta.
W Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy strony wygłosiły mowy końcowe.

- Podsumuję dotychczasowe żądanie oskarżycieli posiłkowych, to jest uznanie oskarżonej winną i wymierzenie jej kary 2 lat pozbawienia wolności oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na 4 lata. Ten wymiar kary będzie w stanie - w naszej ocenie - spełnić podstawowe funkcje prewencyjne - powiedział mecenas Eryk Cygan, pełnomocnik rodziców nieżyjącej kobiety.

- Wnoszę o uznanie winy oskarżonej i wymierzenie kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 3 miesięcy, orzeczenie nawiązki na rzecz rodziców pokrzywdzonej w kwocie 20 tys. zł, jak również zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat - powiedziała prokurator Ewa Kubera.

- Moja mandantka od razu przyznała się do winy. Wybiegła z samochodu, chciała udzielić pomocy. To jest taka sytuacja, która jest tragedią dla obu stron. Wnoszę o to, by sąd wymierzył karę w takim wymiarze, który został zaproponowany pierwotnie, czyli 3 miesięcy - kara pozbawienia wolności i 2 lat ograniczenia wolności - powiedział mecenas Łukasz Górski, obrońca oskarżonej.

Oskarżona chciała dobrowolnie poddać się karze 3 miesięcy więzienia i zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych na 2 lata. Prokuratura wyrażała zgodę na takie rozwiązanie, ale rodzice zmarłej kobiety już nie. Postępowanie toczyło się więc w normalnym trybie.

Tragedia wydarzyła się 22 grudnia 2018 roku - na ul. Szpitalnej w Bydgoszczy- na wysokości jednego z marketów spożywczych.

Wiadomo, że w chwili wypadku oskarżona była trzeźwa, po raz pierwszy prowadziła auto z automatyczną skrzynią biegów, a prawo jazdy miała od kilku miesięcy. U jej boku siedział ówczesny narzeczony. Anna B. przyznała się do winy, ale nie potrafiła wyjaśnić, jak doszło do wypadku.
Koniec procesu ws. wypadku na przejściu dla pieszych (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-21, godz. 17:29 Michał Zaręba z nagrodą „Kryształowy Detektor 2020”. Za realizację misji Rada Programowa Polskiego Radia PiK uhonorowała naszego redakcyjnego kolegę za „realizację misji radia publicznego oraz podejmowanie ważnych problemów społecz ... » więcej 2021-01-21, godz. 16:34 Smutny żywot „Mateusza”. Stowarzyszenie musi opuścić swoją siedzibę w Toruniu Zamiast placówki pomagającej wyjść na prostą więźniom, kompleks turystyczny umożliwiający twórcze poznawanie kosmosu. » więcej 2021-01-21, godz. 13:20 Kolejowy dworzec z inkubatorem przedsiębiorczości. Tak będzie w Tucholi Tucholski dworzec kolejowy nabiera blasku. Rozpoczął się drugi etap rewitalizacji tej zabytkowej budowli. Za rok na poddaszu budynku powstanie inkubator przed ... » więcej 2021-01-21, godz. 12:15 Droga do wojska w hiszpańskim rytmie. Orkiestra wojskowa bez sztampy W Bydgoszczy trwa niecodzienny projekt. Orkiestra Wojskowa łączy siły z Akademią Muzyczną. Żołnierze i studenci nagrywają wspólny utwór... Wszystko po to, aby ... » więcej 2021-01-21, godz. 11:25 Babcie i dziadkowie w statystyce. Przy okazji ich święta Rola babci i dziadka wciąż się zmienia. Przez pandemię, wielu z nich nie może od miesięcy spotykać się ze swoimi wnukami, dla własnego dobra, by nie zarazić s ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:53 Ponad 7 tys. nowych zakażeń w ciągu doby. Co dziesiąte w Kujawsko-Pomorskiem Wykryto 7152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej, bo 874 z nich na Mazowszu; zmarło 419 osób - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-01-21, godz. 10:45 Martwe łabędzie z ptasią grypą. Pierwszy przypadek w tym roku Trzy łabędzie, które znaleziono martwe na terenie powiatu toruńskiego, były zarażone wirusem ptasiej grypy. To pierwszy w tym roku w województwie kujawsko-pom ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:06 Co z mobilnymi punktami szczepień? Sprawa będzie wyjaśniana Niektóre placówki służby zdrowia, mimo deklaracji, nie zorganizowały mobilnych punktów szczepień. Alarmowali o tym zaniepokojeni słuchacze Polskiego Radia PiK ... » więcej 2021-01-21, godz. 08:39 Plastron Kamila Stocha na aukcji podczas finału WOŚP w gminie Jeżewo - To nasza perełka wśród gadżetów orkiestrowych - mówią w sztabie WOŚP w gminie Jeżewo. Mowa o sportowym plastronie Kamila Stocha z poprzedniej edycji Turniej ... » więcej 2021-01-21, godz. 06:47 Pomogą się ubrać, zaprowadzą do lekarza czy apteki. Taksówki społeczne w Toruniu Kierowcy taksówek społecznych nie tylko podwiozą we wskazane miejsce, ale - jeśli trzeba - pomogą zejść po schodach, wsiąść do samochodu czy odprowadzą pod dr ... » więcej
1234567