Wtorek, 15 czerwca 2021 r.   Imieniny: Wita, Jolanty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Brodnica
2020-02-18, 11:02 Marcin Kupczyk/Redakcja

Janusz Zemke doradcą Biedronia. „Zadaje dużo pytań, jestem do dyspozycji"

Janusz Zemke/fot. Archiwum
Janusz Zemke/fot. Archiwum
– Sprawy bezpieczeństwa państwa to nie problem jednej czy innej partii, ale całego kraju - mówił w Polskim Radiu PiK Janusz Zemke. Polityk został doradcą do spraw bezpieczeństwa Roberta Biedronia.
„Były wiceszef MON Janusz Zemke będzie moim doradcą do spraw bezpieczeństwa" – zapowiedział w miniony weekend kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Jak doszło do tego zaproszenia? – W dość naturalny sposób. Znamy się panem posłem Biedroniem, choć nie jest to może znajomość specjalnie bliska. Niemniej, gdy poszukiwał osoby, która wspierałaby go w obszarze, związanym z bezpieczeństwem, to wydaje mi się że, byłem jednym z kandydatów, którzy musieli mu się nasunąć – mówi Janusz Zemke. – Zarówno w pracy w polskim Sejmie, jak i przez ostatnie 10 lat w Europarlamencie zajmowałem się kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa i obronności. Do tego przez wiele lat pracowałem w MON, więc wydaje mi się, że byłem jednym z naturalnych kandydatów.

Na czym polega „doradzanie" Janusza Zemkego? – Co pewien czas odbywamy dyskusje i rozmowy. Pan Robert Biedroń bardzo często wypowiada się w kwestiach bezpieczeństwa. Ostatnio miał duże programowe wystąpienie w Świdnicy dwa dni temu. Oczywiście brałem udział w przygotowaniu pewnych tez, chociaż finalnie Robert Biedroń bardzo aktywnie pracuje nad tekstami, które głosi. Zresztą dodam, że największe wrażenie zrobiła na mnie jego niesamowita pracowitość. Ciężko pracuje, zadaje dużo różnych pytań, chce dyskutować, jestem wtedy do dyspozycji – opowiada bydgoski polityk.

Posłuchaj całej „Rozmowy dnia"

Wiadomości lokalne

2021-06-14, godz. 21:21 Pierwszy mecz Polaków na Euro już za nami. Kibice nie zawiedli! [wideo, zdjęcia] Po trudnym dla sportowców i dla kibiców czasie pandemii, ożyły stadiony, pojawiły się także strefy kibiców, w których miłośnicy piłki spotkali się w poniedzia ... » więcej 2021-06-14, godz. 21:00 Wyniósł ze sklepu karton z whisky. Ktoś go rozpoznaje? [wideo] Mężczyzna sfilmowany przez sklepowy monitoring ukradł 12 butelek alkoholu ze sklepu przy ul. Kossaka w Bydgoszczy. Do kradzieży doszło w lutym. » więcej 2021-06-14, godz. 20:01 Stłuczka na rogu Warszawskiej i Fredry. Jeden z kierowców uciekł [zdjęcia] Dostawczak (ford) jechał pod prąd, kierowca osobówki (kia) skręcał z Fredry w Warszawską. Doszło do kolizji, po której jeden z kierowców zniknął... » więcej 2021-06-14, godz. 18:20 Ciężarówki z nadwagą. Jedna wiozła frezarkę do asfaltu, druga szkło Pięć przeładowanych, a do tego dwa za długie zestawy, wycofali z ruchu funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej i wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ni ... » więcej 2021-06-14, godz. 15:10 Punkt szczepień na UTP dostał więcej dawek preparatu firmy Moderna Punkt szczepień powszechnych przy UTP w Bydgoszczy ma 200 ponadplanowych dawek szczepionek Moderna. - Czekamy na osoby, które miały być zaszczepione drugą daw ... » więcej 2021-06-14, godz. 14:30 Kosma Złotowski: Bez prawa weta, nie będzie Unii Europejskiej Europoseł Kosma Złotowski, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK uważa, że gdyby doszło do likwidacji prawa weta w Unii Europejskiej, oznaczałoby ... » więcej 2021-06-14, godz. 13:30 Obwodnica sposobem na intensywny ruch w Lipnie. Kiedy zostanie zbudowana? W 2029 roku ma być gotowa obwodnica Lipna. W poniedziałek podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej. To inwestycja ważna dla mieszkańców miasta. ... » więcej 2021-06-14, godz. 12:30 Eugeniusz Kłopotek: Chcę udowodnić ludziom, że oddając na mnie głos, podjęli dobrą decyzję Były poseł PSL Eugeniusz Kłopotek wygrał przeprowadzone w niedzielę przedterminowe wybory na wójta gminy Warlubie. Powiedział, że chce udowodnić ludziom słusz ... » więcej 2021-06-14, godz. 11:30 Ruch wahadłowy na moście Piłsudskiego w Toruniu. Sprawdź kiedy? Kolejne nocne prace na moście drogowym im. marsz. J. Piłsudskiego. W nocy z wtorku na środę (z 15 na 16 czerwca) wykonawca będzie prowadził inwentaryzację geo ... » więcej 2021-06-14, godz. 09:05 Kierowca wjechał w pieszych. Tragiczny wypadek na rondzie Inowrocławskim w Bydgoszczy [zdjęcia] W wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych, jeden z nich zjechał na chodnik, uderzył w dwoje pieszych i zatrzymał się na pasie zieleni. » więcej
1234567