Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.   Imieniny: Alicji, Alojzego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Brodnica
2020-02-03, 13:40 Monika Siwak

Posłowie KO: nasze poprawki dot. inwestycji w Bydgoszczy są odrzucane!

Kilkanaście naszych poprawek dotyczących inwestycji w Bydgoszczy i okolicach zostało odrzuconych przez sejmową Komisję Finansów - poinformowali bydgoscy posłowie Koalicji Obywatelskiej. Fot. Monika Siwak
Kilkanaście naszych poprawek dotyczących inwestycji w Bydgoszczy i okolicach zostało odrzuconych przez sejmową Komisję Finansów - poinformowali bydgoscy posłowie Koalicji Obywatelskiej. Fot. Monika Siwak
Paweł Olszewski i Iwona Kozłowska proponowali, by w budżecie państwa znaleziono pieniądze m.in. na drogę S 10, kampus Akademii Muzycznej i oczyszczanie terenu Zachemu.
– Złożyliśmy 12 poprawek istotnych z punktu widzenia Bydgoszczy, ale i okręgu. Z ubolewaniem musimy stwierdzić, że żadna z poprawek, tzw. regionalnych, z naszego okręgu wyborczego, nie uzyskała akceptacji Komisji Finansów Publicznych. Jest to o tyle dziwne , Że duża część z tych poprawek wiązała się z kwestiami, które w kampanii wyborczej i po, były publicznie poruszane przez parlamentarzystów PiS, a przede wszystkim również przez pana premiera Morawieckeigo, poszczególnych ministrów, którzy bywali w naszym województwie i przez ministra Schreibera – powiedział Paweł Olszewski.

Nie udało nam się skontaktować z ministrem Łukaszem Schreiberem. Jedyny poseł z naszego regionu zasiadający w Komisji Finansów powiedział nam, że poprawki opozycji były nieracjonalne.

– Podobnie jak w latach, kiedy państwo z Platformy Obywatelskiej byli parlamentarzystami i posłowie z Prawa i Sprawiedliwości składali podobne poprawki i one też nie zyskiwały poparcia. Tak stało się i tym razem. Z bardzo oczywistego powodu rząd przygotowuje budżet on ma pewną klarowną konstelację, dokonywanie zmian, nawet w szczytnych celach, bez uwzględnienia całości spojrzenia na sprawy budżetowe nigdy nie znajduje zrozumienia – powiedział Zbigniew Girzyński.

Posłowie KO zapowiadają składanie kolejnych poprawek dotyczących inwestycji w bydgoskim okręgu.

Tymczasem do tematu odniósł się na swoim blogu na Facebooku Paweł Bokiej, radny PiS z bydgoskiej rady Miasta.

- Dzisiaj na konferencji prasowej poseł Paweł Olszewski lamentuje, że odrzucono wszystkie poprawki jakie złożył w sejmie do budżetu państwa. A gdyby tak odwrócić role - wiecie ile poprawek budżetowych składanych przez radnych Prawa i Sprawiedliwości przyjęła Koalicja Obywatelska od kiedy jestem radnym? Okrągłe ZERO!

Szczytem hipokryzji jest punktowanie za coś, z czego w mieście uczyniło się doktrynę - żadna rzecz zaproponowana przez PiS nie ma racji bytu.

Prawdą jest, że poprawki dotyczyły spraw bydgoskich i o takich rzeczach powinniśmy rozmawiać ponad podziałami. Prawdą jest jednak także to, że były złożone w ten sposób, by nie dało się ich przyjąć. Zresztą większość tematów jest, lub będzie realizowana. Dla przypomnienia załączam kilka efektów rządów Prawa i Sprawiedliwości dla Bydgoszczy...

Szczegóły na blogu radnego.
Materiał Moniki Siwak (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-06-21, godz. 10:43 Ale skwar! Ciąg dalszy upałów, ale od wtorku ma być już nieco chłodniej Temperatura w Kujawsko-Pomorskiem osiągnie w poniedziałek prawie 33 stopnie! Taką temperaturę IMGW prognozuje dla Bydgoszczy i Torunia o godz 17:00. Czeka nas ... » więcej 2021-06-21, godz. 10:17 Kurator Marek Gralik: „Wielu uczniów ma depresję i zaburzenia psychiczne” Pogorszenie stanu psychicznego i fizycznego, wzrost masy ciała, a nawet pogorszenie wzroku. - To wszystko z naszymi uczniami zrobiła pandemia - wyliczał na an ... » więcej 2021-06-21, godz. 08:22 Nocny wypadek na S10 koło Zielonki pod Bydgoszczą. Najechanie? [zdjęcia] W nocy kilkanaście minut po godzinie 23, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze S10 na wysokości Zielonki. » więcej 2021-06-21, godz. 06:51 Złożysz podanie, dokument dostaniesz za 45 dni. Długie kolejki po paszporty Punkty paszportowe w regionie przechodzą prawdziwe oblężenie. - Od lat nie było tak wielkiego zainteresowania wyrobieniem paszportu - mówią urzędnicy. » więcej 2021-06-20, godz. 20:51 Toruń ma nowego Króla Kurkowego. Przemarsz przez toruńską starówkę [wideo] Intronizacja Króla Kurkowego odbyła się w niedzielę na Rynku Staromiejskim.  Uroczystość wieńczyło strzelanie świętojańskie i poprzedzała Święto Miasta. » więcej 2021-06-20, godz. 18:12 Europejskie Centrum Filmowe Camerimage wysoko mierzy: 30 metrów w górę! Toruńscy radni zgodzili się na budowę 30-metrowego budynku na terenie toruńskich Jordanek. Obiekt będzie częścią Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. » więcej 2021-06-20, godz. 12:05 Pożar samochodu na drodze do Piecek. Dwie osoby ranne w szpitalu W niedzielę około godz. 10.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze auta osobowego na drodze do podbydgoskich Piecek. Samochód wcześniej uderzył w d ... » więcej 2021-06-20, godz. 09:50 W taki upał na szczepienie? Czemu nie! Toruńskie punkty czekają Specjalne punkty szczepień przygotowano na weekend 19-20 czerwca w Centrum Handlowym PLAZA i w Muzeum Twierdzy Toruń, gdzie mogą zaczepić się również nastolat ... » więcej 2021-06-19, godz. 17:02 Mariusz Smarszcz wyszedł z domu i dotąd nie wrócił. Ktokolwiek widział... Policjanci ze Szwederowa poszukują 55-latka, który 15 czerwca wyszedł z domu nie informując nikogo, dokąd się udaje. Nadal nie wrócił do miejsca zamieszkania, ... » więcej 2021-06-19, godz. 11:49 Płonęła hala produkcyjna w Kowalewie koło Szubina. Strażacy mieli ciężki ranek [galeria] W sobotę (19.06.), kilkanaście minut po godz. 7, w miejscowości Kowalewo niedaleko Szubina, doszło do pożaru w hali produkcyjnej. Na miejsce wysłani zostali s ... » więcej
1234567